Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánkra nem tudunk nyakörv...

A kutyánkra nem tudunk nyakörvet rakni; morog, vicsorít, odakap, ha megpróbáljuk. Miért?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztuk, tudomásunk szerint nem volt fojtogatós emléke. Mikor elhoztuk, utána néhány hétig működött a nyakörv, kezdett feloldódni a sétálások alatt. Minden előjel nélkül kezdett agresszíven viselkedni a nyakörv láttán.
2009. aug. 26. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy seb van a nyakán. Nézzétek meg. Esetleg nem akar sétálni? De én sokszor hallottam, hogy menhelyi kutyákat beledobnak az életbe, egy ideig nagyon jók aztán meg valami történik velük... Több ilyet is olvastam.. :S
2009. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
sajnos, a mi kutyánk se engedi, már tíz éves. Kicsiként kellett volna hozzászokatnunk. Ez van, nem tudunk mit tenni, ha erőltetnék, széttépne minket.
2009. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy, hogy játéknak állítod be a nyakörvet.

Tekerj rá egy rongyot, és azzal játszatok, hátha csak rossz benyomása van a nyakrvtől. És ha közelítesz felé a nyakörvvel, de sunnyogva, óvatosan, aggódóan tedd, hanem legyél nagyon vidám, dudorássz, nevess, ugrálj, viccesen, nevetgélősen beszélj a kutyával.

Így megérti, hogy nincs mitől félnie. Aztán ha föltetted, nagyon-nagyon dicsérd meg!

2009. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sebe nincs, azt már megvizsgáltuk. Az érdekes az, hogy valószínűleg azért agresszív, mert fél. Ha meglátja a nyakörvet, remeg, elbújik, és mikor megpróbáljuk ráerőszakolni, akkor kezd vicsorogni és odakapni. Semmi előjele nem volt, és negatív hatás sem érte ezzel kapcsolatban előtte, amíg le tudtuk vinni sétálni, addig minden rendben ment.
2009. aug. 27. 00:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is problémázik bizonyos tárgyak láttán, ilyenkor odaadom neki, hogy megszaglássza, esetleg picit játszon vele(persze végig figyelem, negogy kárt tegyen benne!). de aznap még ne rakd rá, másnap is add oda neki, és amíg nem engedi, mindig csináld ezt a gyakorlatot. Az enyém mindig problémázott a karomvágó olló miatt is, de így sikerült megszoktatni.
2009. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!