Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos a kutyám annyira beteg...

Sajnos a kutyám annyira beteg és öreg hogy az állatorvos azt javasolta hogy el kell altatni hogy ne szenvedjen még többet hogy könnyebb ezen túl tenni magam ha ott vagyok amikor elaltatja vagy ha nem?

Figyelt kérdés

Egy 16éves srác vagyok és van egy 13éves Német juhász

kutyám sajnos már nagyon beteg az ízületei teljesen kivannak van amikor már fel sem tud állni szegénykém

és hát az állatorvos szerint már csak hónapja vannak hátra

és azt javasolta hogy altassuk el és a kérdésem az lenne hogy hogy lenne könnyebb feldolgozni a halálát ha ott vagyok vele vagy ha nem ?

Kérem csak normális választ adjatok és ha lehet akkor olyanok adják akivel már volt hasonló helyzet.

Ezzel a kutyussal nőttem fel ö volt a játszótársam 3-4éves korom óta és nagyon erős érzelmi szálak fűznek hozzá :( .De sajnos mindenkinél eljön a vég :'(

Aki tud segítsen :(


2008. dec. 6. 12:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen az öreg kutyáknál sajnos előfordul az ilyesmi.Nekem 18 éves pulim van.3 éves voltam amikor először megkaptam és együtt nőttem fel vele.Még most is él.Nincs neki izületi bajai csak sajnos hályog van a szemén amitől nagyon rossz a látása.Én is gyakran gondolok erre hogy nemsokáig lesz velem.A halálát nehéz lesz feldolgozni azt nemis fogom mondani hogy próbáld meg elfelejteni a kedvencünk emlékét nemis lehet elfelejteni.Deha örökbefogadsz egy fiatal kutyát akivel foglalkozol hamarabb fel fogod dolgozni a halálát
2008. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Én megpróbálnám inkább a fájdalomcsillapítót először! Van egy 12 éves törpesnacink, aki szintén idős és izületes. Ha dunk neki fájdalomcsillapítót, akkor semmi baja. Persze egy állatorvos sem mondta, mikor elvittük kivizsgáltatni. Javasolták az elaltatást, és ennek 3 éve. Még szerencse, hogy nem hallgattunk rájuk...
2008. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ez nagyon szomorú, nagyon sajnálom :(

De gondold meg, elfogadod-e az állatorvos javaslatát.

Szerintem a halál így is, úgy is eljön, nem kell siettetni. Csak ismerőseim példáját tudom említeni: az utolsó pillanatig életet leheltettek az egész család által imádott uszkárjukba, aki öreg, gyenge, vak, süket, stb. volt, - de nem altatták el. Persze ha emberfeletti szenvedésről, kínokról van szó, az más, de ha "csak" legyengült, és nehezen mozog, illetve elviselhető fájdalmai vannak, akkor szerintem hagyd, hogy Veled legyen, amíg tud. Ez már úgysem sok idő, ahogy mondod - ha nincs nagyon nyomós indok, én nem venném el Tőle és magamtól azt a pár hónapot, míg együtt lehettek. Elvégre az embereket sem altatják el, ha már betegek.

Akárhogy is lesz, szerintem légy vele a végsőkig, simogasd sokat, beszélj hozzá, köszönd meg neki a sok szép évet. (jaj lassan már folynak a könnyeim, szörnyű lehet ez, nekem macskám van, de úgy hozzámnőtt, hogy ha egy haja szála meggörbülne, nem is tudom, mit csinálnék...)

2008. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez valóban szörnyű. Én átéltem, szintén német juhászom volt. 9 évesen kellett elaltani, súlyos májbeteg volt, és nagyon szenvedett már. Pedig még olyan fiatal volt a halálhoz. Életem legnehezebb döntését kellett akkor meghoznom, de nem volt más választásom. Természetesen végig vele voltam, a karjaimban aludt el örökre a drágám. Nagyon nehéz volt, de végig arra gondoltam, hogy mennyi szenvedéstől és fájdalomtól szabadulhat így meg. És neki is joga van méltósággal távozni. Ha nálatok is arra kerül a sor, mindenképp legyél vele. Hidd el, egész életedben bánnád, ha az utolsó percekben magára hagynád. Pokoli nehéz végig csinálni, de vele kell maradnod, benned bízik, és szeret, biztos megnyugtató neki, ha vele vagy. Nagyon sajnálom a kutyusodat, kitartás!
2008. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 11 éves volt a németjuhászom amikor el kellett altani. Leukémiás volt. 2 hónap alatt úgy legyengült, hogy nem tudott felállni, enni sem. Igaz én már akkor 22 éves voltam de nagyon nehéz volt így is feldolgozni. Szerintem mindenképp legyél vele, pláne ha jó barátságban vagytok. Én símogattam a kis fejecskéjét meg puszilgattam míg a doki beadta az injekciót. Nekünk otthon volt, nem kellett elvinni sehová. Ez is fontos szerintem. Utána jött valaki aki elvitte a kutyust, ezt már nem láttam szerencsére. Még mindig összeszorul a torkom ha rá gondolok és a szerető szemeit látom, pedig azóta van egy csodálatos másik németjuhászom. Jó volt neki is így, és szépen ment el. Ha muszály, nektek is ezt kívánom!
2008. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenképp legyél vele, lelkiismeretfurdalásod lenne később, hogy a legutolsó pillanatban cserben hagytad.
2008. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Jo kedvu meg a kutyusod vagy mar inkabb csak elvan. Eszik vagy nem? Le van gyengulve vagy sem? Ha meg jokedvu, eszik es nincs legyengulve, akkor probalkozzatok fajdalomcsillapitoval vagy keverjetek kagyloporckivonatot az etelebe. (A kagyloporckivonat kaphato allatboltban(altalaban), de nem tul olcso.) Ha pedig mar inkabb csak vegetal, akkor szerintem altassatok el. Neked meg nehezebb lesz ott lenni mellette, mint nem ott lenni, viszont szerintem konnyebben fel fogod tudni dolgozni, bar igy sem lesz konnyu. Sok-sok erot kivanok neked (En mar elvesztettem ket kutyust meg egy lovat, szoval tudom mit fogsz erezeni) Es csak egy dolog fog tudni vigasztalni: hogy nem hagytad szenvedni.
2008. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy 6 éves németjuhászom, de hálistennek az egészséges, viszont van egy perzsa cicám 12 éves, van egy daganata ami rossz indulatu, nyár ota, mütét sem segitene rajta, azt mondta a doli altassak el, még most is itt van köztünk, kicsit fogyott, de még eszik, meg velünk van, azt nem tudom szenved-e, mert nem sir / de tényleg ha fájna neki sirna ? / igy nem altattuk el ittvan velünk , itt fog meghalni, mert mi szertejük, bár ha tudnám hogy fáj neki, / amit sirással nem jelez / akkor lehet elaltatnám. Mi neveltük fel és nagyon ragaszkodo cica, az ágyam mellett alszik szinte egész nap.
2008. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

ne hagyd magára az utolsó perceiben,igy nyugodt lesz,mert vele vagy,Téged szeret.

Csak a legvégső esetben válaszd az elaltatást.menj másik orvoshoz,hátha mást mond.Nagyon sajnálom.:-(((

2008. dec. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom a kutyusod :(.Átérzem a helyzeted, szörnyű lehet most neked. Én kicsit több ,mint fél éve veszítettem el a kutyámat, még 2 éves sem volt, súlyos agykárosodásban szenvedett. Gondolhatod,hogy mindent megpróbáltunk, nagyon sokáig kezeltettük,az orvosok már rég lemondtak róla, de mi küzdöttünk érte. Ő csak szenvedett, folyton rosszabbodott az állapota a legdrágább gyógyszerek ellenére is. Volt olyan nap,hogy 11 féle gyógyszert kellett neki adni…Elveszítettem már néhány rokont,de messze a kutyám halála viselt meg a legjobban.Az eddigi 19 évem alatt ez volt életem legborzasztóbb szakasza. Én vele voltam az utolsó percekig a tesómmal együtt. Neked is ezt javaslom. Így valószínüleg még nehezebb lesz feldolgozni a halálát, mert sokszor eszedbe jut majd,ahogy ott fekszik… legalábbis velem így van. De tudtam,hogy megérdemli,hogy az utolsó perceiben is vele legyünk, hogy ne idegenek közt kelljen meghalnia, hogy valaki simogassa őt,miközben beadják neki az altatót. Szörnyű volt,de neki jobb volt így. És ilyenkor a kutya a legfontosabb!És valóban, az én lelkiismeretem is nyugodtabb így.Azóta is siratom.

2008. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!