Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hiszem gilisztás a kiskuty...

Azt hiszem gilisztás a kiskutyám! Állatorvos sajnos nincs a közelben, mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Az előbb vettem észre, hogy székletében (ami jóval hígabb állagú volt mint máskor) hosszú, vékony valamik vannak. A leghosszabb kb.10centis lehetett. Úgy néznek ki mint egy-egy szál levesbevaló tészta... Nagyon megijedtem, mit tegyek? Kérlek segítsetek! 8. hetes a kutyus.
2009. dec. 23. 10:49
 1/10 anonim válasza:

Féreghajtót vegyél neki.

Van ahol kisállatkereskedésbe is van, de a patikába is szoktak adni. Legalábbis nekünk adtak recept nélkül is.

Próbáld meg!

2009. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Akkor már rég az, az nagy baj. Azonnal vidd állatorvoshoz, mert elpusztul.
2009. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De eddig soha nem vettem meg eszre neki... Pedig mindig en viszem ki kis es nagydolgozni... Jaj ugy felek. Veszek neki fereghajtot, ugye nem pusztul el?? :(((((

Koszonom a valaszokat.

2009. dec. 23. 11:04
 4/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell szerencsétlen kérdezőt halálra rémíteni!

Féreghajtó kell neki sürgősen. De nem valami gagyi,hanem mondjuk Drontal(súlyának megfelelően)aztán 2 hét múlva ismét, és ezt 12-14hetes koráig ismételni(2hetente)!

Egyébként meg aktuális az oltása is ,nem?

2009. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy megnőjön a féreg, el kell telni kis időnek, eleinte csak pici benne, szemmel nem is látható.

Nem kell annyira megijedni, mert minden kiskutya férges. De ez nem jelenti azt, hogy nem kell cselekedni! Próbáld meg, hátha kapsz valahol féreghajtót, de attól még vidd el az orvoshoz is, mert a kezelést majd meg kell ismételni. És lehetőleg addig ne puszilkodj a kutyussal, mert elkaphatod te is a férgességet.

2009. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, még nem fog elpusztulni csak, ha nem kap féreghajtót még egy jó darabig....

Az én kiskutyám annyira férges volt, hogy amikor hozzánk került aznap este, telehányta és fosta giszlitákkal a lakást :S Belőle mindenhonnan jött, de kapott féreghajtót és semmi baja :)

2009. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És oltatni hova viszed?
2009. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

oltáskor kapnifog.

amúgy tejbe tegyél egy kicsi foghagymát. a macskákat is így szokta nagyanyó és nem férgesek. amúgy ne erősen tegyél csak páart de naponta többször. lehet h meghajtja a tej de az se gond mert kijönnek a csúúúnya férgek. :)

2009. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mikor kiirtam a kerdest nagyon aggodtam, mert olyan kis bagyadt volt, mindig aludt, lattam hogy nem erzi jol magat... Aztan felkelt, edesapam is mondta ezt a foghagymas dolgot ugyhogy becsempsztem pici darabkakat az etelebe. Allitolag az meghajtja, es hamarabb kijonnek azok a csunya fergek:) De telefonaltam battyamnak is, ugyhogy hozott patikabol fereghajtot. Ott neki azt mondtak hogy holnap reggel etgyomorra kell neki beadni a felet, majd ket het mulva a masik felet, es igy tovabb... Ugyhogy az fog kovetkezni. Amugy megnyugodtam, mert delutan elemeben volt, nemhagyott senkit sem nyugton, mint maskor:D A kis draaga:) Oltasa januar kozepen lesz, akkor tolti be kb a 3 honapot:) Majd visszuk az orvoshoz/ vagy az orvos jon ide, meg azt meglatjuk:)

Koszonom a valaszokat megegyszer, es hogy megnyugtattatok!

Kellemes Unnepeket!:)

2009. dec. 23. 17:51
 10/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Hanyadik oltását kapja 3 hónaposan?:O
2009. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!