Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlanátok?

Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Milyen fajtát ajánlanátok egy 14 éves lány számára? Lehetőleg ne kistermetűt mondjatok.

2013. jan. 4. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Amilyet a szülei el tudnak látni, ha már a 14 éves lányt lefoglalja a tanulás, a pasik, a más városban lévő egyetem, vagy bármi más, ami miatt nem fog foglalkozni a kutyával.
2013. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bementek egy menhelyre, gyepire és kihozzátok a legszimpatikusabb kutyát.

Egy fajtatiszta kutya 80 ezernél kezdődik. Ha szaporítótól vesztek vaterán vagy egyéb helyről 30-40 ezerért kölyköt, akkor már lehet félre tenni pénzt, mert havonta fogjátok a dokinál hagyni a vételárat, illetve idegrendszeri gondok miatt feltétlenül kell majd a kutyasuli, ami nem olcsó. Szóval ha csak nincs 100 ezer ft-otok egy egészséges kiskutyára, akkor menhelyről válasszatok.

2013. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudunk rólad, így nehéz lesz fajtát ajánlani. Mennyi mozgást tudnál biztosítani a kutyának? Sportos, mozgékony típus vagy, vagy inkább egy nyugodtabb, kevesebb mozgásigényű kutyára vágysz? Nagyon nagy vagy inkább közepes termetű kutya legyen? Mennyi pénzt tudnál költeni a megvételére? Mennyi időt tudnál szánni a szőrápolásra, milyen szőre legyen a kutyának? Kertben vagy lakásban lenne tartva? Kutyaiskolába járnál vele? Volt már kutyád régebben?

Ezekre a kérdésekre válaszolj és akkor könnyebb lesz bármit is mondani.

2013. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mégis milyen fajtát ajánlanátok neki?(keveréken kívül)A német dog szerintetek jó lenne?(de még azért mondjatok egy-két fajtát)Igazából nagyon tetszenek a keverék kutyák is de a szüleim nem tudom milyet szeretnének,mert családi kutya lenne.Csak szerintem én foglalkoznék vele a legtöbbet.
2013. jan. 4. 17:51
 5/13 anonim ***** válasza:
De van 100-150 ezer forintotok csak a megvételre?
2013. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kutyám már volt,olyan kutya lenne jó amelyiknek nem kell túl sokat a szőrével foglalkozni,közepes és nagy termetű is jó,kutyaiskolába biztos járnék vele,agility-zni is szeretnék majd vele,csak kinti kutya lenne a házba nem jöhetne be,a kutya árától most eltekinthetünk,8.-os vagyok szóval hétköznap 1-2 órát hétvégén akár egy egész napot is.Nekem mindenem a kutya szóval a lehető legtöbb időt tölteném vele.
2013. jan. 4. 18:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Most csak kiváncsi vagyok milyen fajták jöhetnének szóba,szóval árat is írhattok a fajtához hogy kb mennyi de úgyis családi kutya lesz úgyhogy nem csak én döntök.
2013. jan. 4. 18:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Agility-re nagyobb testűek közül a német, magyar vizslák, esetleg pörgősebb retriverek, belga juhászok, ausztrál pásztorok és juhászok, kelpiek és border colliek a megfelelőek. De ezeket is legalább fiatal korukban lakásban kell tartani! Illetve több fajta nem is alkalmas a kinti tartásra.
2013. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Agilityre, kinti tartásra, sportra kiváló a mudi (a pulit azért nem írom, mert neki a rasztáit ápolgatni kell, a pumit pedig azért nem, mert ő igazi munkamániás). A mudit nem kell fésülni, nem kell nyírni, s nemzetközi agility versenyeken is megállja a helyét. A kutyaiskolában pedig nagy az esély az iskolaelső cím elnyerésére egy mudival xD. Azt nem tudom, hogy a többi magyar fajta milyen árban mozog, de egy valóban fajtatiszta, kitűnő küllemű és vézenű mudihoz 50 ezer forintért már hozzá lehet jutni (s azt hiszem a plafon 80 ezer, de ahogy elnéztem, az árral nem emelkedik együtt a kutyák minősége). Ha érdekel, ajánlok kennelt. De nem szabad megfeledkezni arról (amire így vizsgaidőszakban én is hajlamos vagyok), hogy a mudi is munkakutya, s ha nem is veri ki nála a biztosítékot a foglalkozás hiánya úgy, mint a bordereknél, szüksége van a munkára. Azt is szem előtt kell tartani, hogy a kerti mudinál már kiskorától gondot kell fordítani az ugatásról való leszoktatásra, hogy békében lehessetek a szomszédokkal. :)
2013. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jahm és még annyit: a mudira nem igaz, hogy egygazdás lenne. Ha családi kutyának neveled, akkor kiváló családi kutya lesz, mint ahogy az én mudijaim is azok. De lehet egygazdásnak is nevelni.
2013. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!