Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Xdkoma kérdése:

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és egy társ kutyát szeretnék aki nagyon ragaszkodó és szeretetteljes egy igazi jó barát.Már volt egy labrador retriverem amit 9 éves koromban kaptam tudom mivel jár a kutya tartás csak sajnos a labim megbetegedet és gyomor torziósban 2 hónapja meghalt és nagyon egyedül érzem magam úgy gondolom újra kutyát szeretnék tartani és ezért keresek kutyát.

#rúfusz
2013. jan. 4. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez kicsit kevés infó. Mennyi időt szánnál rá, mennyit lenne egyedül, mekkorát szeretnél, kinti-benti?

Jól átgondoltad? Mert nagy felelősség és néha a barátokkal is le kell mondani a programot mert elviszed a kutyát sétálni. Haza kell menned megetetni blabla. A bulik most fognak majd bejönni az életedbe, meg a fiúk. Jól meggondoltad?(nem rossz indulatból mondom)

Esetleg a keveréken nem gondolkodtál?

2013. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Először is részvétem.


Ha bevált a labrador és ragaszkodsz hozzá, akkor legyen.


Németjuhászt ajánlom. Univerzális kutya.


Választhatsz magyar kutyát is, de pl. komondorhoz, kuvaszhoz már ember és terület kell.

Az sem mellékes, hogy mekkora az udvar.

2013. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 B.Petra01 válasza:
Szerintem a spániel megfelelő kutyafajta! :) több ismerősömnek is van (én is azt szerettem volna) és én is azért kedveltem meg mert nagyon ragaszkodó és nagyon tud szeretni! :)
2013. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Keveréket :) lehet hülyén hangzik, de azok aranyosak tudnak lenni, meg nagyon hűségesek. persze ne olyat hogy rotweiler pittbul hanem valami nuygodtabbakat.
2013. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
vidéken lakom kertes házba 900 öl méretű a telkünk ami 3240 négyzetméter napi 4-5 órát tudok vele lenni a sétálás az nem probléma Rúfusszal is állandóan az erdőben járkáltunk a házunktől egy 500 méterre van egy nyárfa erdő az etetés sem volt gond reggel 5:50 kor kellek 6 kor adtam neki tápot és vizet ez az új kis kutyussal is így lenne este pedig 5 kor van az etetés 7 kor pedig kenelbe zárom mert a labradoral is az első két évbe volt hogy kiszökött ezért építetünk kenelt is reggel 6 kor pedig kiengedtem és szabadon volt ja és kinti kutya kell remélem mindent leírtam
2013. jan. 4. 19:38
 6/14 A kérdező kommentje:
a 2. nak pedig köszönöm az együtt érzést
2013. jan. 4. 19:39
 7/14 anonim válasza:

Kedves xdkoma,


sok mindentől függ.

Mennyi időd van rá?

Mennyi pénz van a vételére és a fenntartására?

Mennyit lenne egyedül?

Melyik fajta áll közel hozzád?

Tenyészteni akarod, vagy hobbyból akarod tartani?

Nőstényt vagy hímet szeretnél?

Hol tartanád? Kertben vagy lakásban, vagy vegyesen. stb.,stb.


Nekem 5 féle fajta kutyám volt.


Ír szetter imádó vagyok, de róluk tudni kell, hogy óriási mozgásigényük van és imádják a vizet.

És persze lakásban jó sokat kell utánuk takarítani. (szőr + sár után)

Az enyém munkavizsgás volt, nagyon szorgalmas és mindig mindenhova vittem magammal. amikor annyi idős voltam, mint most Te.

Még szabadtéri színházi előadásokra is. (Nyáron találtam a neten egyet amit ingyen odaadtak volna, de későn jelentkeztem rá.)

A Goldi (Golden Retriever) hasonlóan szép és nyugodtabb egy kicsit.


Boxereink fantasztikusak voltak. Ha kell játékosak, ha kell komolyak.

Energikusak és olyanok mint egy tank. Őrült jó fazonok.


Pulink kislány volt, nyugodt és ugatós. Utána is sokat lehet lakásban takarítani.


Kuvasz-német juhász keverékem játékos volt, és nagyon igényelte a kemény és rendszeres munkát,

a vele való rendszeres foglalkozást.


Jelenleg két kis törpetacsink van. Őket nem tudom igazán kutyaként kezelni.

Olyanok mint egy plüssmaci és egy játékkutya keverékei. Bohócok és ugatósak,

mindent szétrágnak és mindent kotornak, fajtajellegüknek megfelelően.

Sajnos őket inkább szeretjük, mint komolyan foglalkoznánk velük.


Ma már lehet, hogy menhelyről hoznék haza kutyát...szívszorító körülmények között élnek.


Jó választást a rengeteg fajtiszta és keverék közül.

:o)

2013. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
fiú vagyok nem baj ha nagy,sőt inkább maszívabb erősebb kutyafajta lenne a jó a labim is 60cm magas volt és 44kg
2013. jan. 4. 19:51
 9/14 A kérdező kommentje:
fiú kutyára gondoltam hobby tartás nem tenyészteni kell
2013. jan. 4. 20:02
 10/14 anonim válasza:

Az ír szettert tudom őszintén ajánlani.

Az enyém kan volt, 70 cm magas és 40 kg.

Imádta az erdőt, a mezőt a vizet a csavargást.

Hosszú szőre miatt jól tűrte a hideget is.

Én is napi 4-5 órát sétáltam/foglalkoztam vele.

A szőrét ápolni kell, hogy szép és egészséges legyen.


Hasonlóan szép és jó kutya a berni pásztorkutya és a leonbergi is, tricolor színben és homokszínűben is.


[link]


[link]

2013. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!