Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kéne csinálni, hogyan...

Hogyan kéne csinálni, hogyan készüljünk fel az új kutyusra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 1 éves kan kutyusunk van, tavasszal szeretnénk menhelyről örökbe fogadni neki egy barátot. Ő még egy igazi hebrencs gyerek, nagytestű keverék, milyen kutyust ajánlanátok? természetesen Őt is vinnénk majd bemutatni a másik kutyushoz, semleges helyen találkozzanak.

külön kennele lenne, külön etetve stb. ezek kívül Ti hogy csinálnátok? milyen neműt, korút gondolnátok?

gondolom csak ivaros kan nem igazán jöhet szóba már, szukát természetesen ivartalaníttatnám.


2013. jan. 4. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
otthon is kennelben tartod a kutyá(i)dat? azért az hangzik túl jól. menhelyről ivarost elvileg nem is tudsz örökbe fogadni, mert chipezve, ivartalanítva adják oda őket az új gazdinak. amúgy a két kutya találkozáskori viselkedése sokkal többet mondhat nálunk. ez legyen a döntő...
2013. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért az nem hangzik túl jól*
2013. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Mi az, hogy külön kennele lenne? Minek? Minek nekik egyáltaln kennel? Minek mégegy kutya, ha külön zárod őket? Minek kell külön etetni őket? Nekem is két kutyám van, és ezek valahogy eszembe se jutottak, amikor haza hoztam a másodikat.
2013. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

az első válaszoló botrányos volt!


a leges legjobb az lenne ha a menhelyre magatokkal tudátok vinni a kutyát. (no persze nem a kutyák közé veletek)

ilyenkor ha több kiszemelt is van odavinni a már meglévő kutyához , célszerű ugye a számunkra legkedveltebbel kezdeni. ilyenkor meg kell nézni hogy a két kutya hogyan jön ki egymással. persze ez nem két másodperc. ha valamelyik túl félős, esetleg agresszív, vagy túl hiperaktív szóval bármi ami nem egyezeik egy másikat kell nézni.

ha ez nem megoldható akkor tanácsos a lehető leg hasonlóbb karakterűt választani. tehát ha a tietek játékos akkor nyilván olyat. a gondd viszont ebben ott van hogy az ember nem biztos hogy meg tudja ítélni hogy egy kutya játékos vagy már szemtelen, arról nem beszélve hogy a kihozott kutyák általában változnak később, tehát ami most még játékosság lehet hogy később már túlzott hiperaktivitássá válik esetleg fajul. ezért lenne jó még végleges döntés előtt látni hogy a két kutya hogyan jön ki egymással.


a nem , a kor az teljesen lényegtelen a kutyák jellemén van mindig a hangsúj, lehet hogy egy tíz éves kutya éppoly hebrencs mint a meglévő, de lehet egy pár honapos pedig öregesen lusta.


a külön etetést nemigazán értem én sem illetve a mindenben elkülönítést. hiszen nincsen arra szükség ha a két kutya az első perctől jól kijön egymással. és nyilván az a cél hogy jól kijöjjenek ellenben nem akarnád bemutatni őket egymásnak.


még valami, a találkozásnál nem csak a semlegessék a nyugodt viselkedés is fontos gondolom nem kell elmagyarázni miért.

2013. jan. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló jókat írt,ellenben pontosítanám az etetést,valóban legyen kutyánként külön etető edény mivel nem tűrik meg a kutyák a túlzott közelséget mikor táplálkoznak.Még akkor is külön tálból egyenek ha igazán jól kijönnek,de fölösleges távol tenni őket ha jól kijönnek egymással és persze ez is a cél,hiszen a falkában sem esznek

a tagok 50 méterre egymástól és általában egyszerre szoktak.Szerintem amiket leírtam erősítik a jó falka szellemet.


Sok sikert. :)

2013. jan. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!