Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan rottweiler mennyire...

Kan rottweiler mennyire nehezen/könnyen kezelhető?

Figyelt kérdés
Igazából jöhet minden mert kíváncsi vagyok.

2013. jan. 4. 23:27
 1/5 DogSportsTimi ***** válasza:
69%
Ez egyén és tapasztalat függő. Egy rotit semmiképp sem ajánlanék kezdő kutyásnak. Domináns és makacs fajta, de megfelelő kezekben tökéletes társ tud lenni. Meg persze ez függ a kutya természetétől, egyéniségétől is. Minden kutya külön egyéniség, ne a legdominánsabbat válaszd az alomban, kérd ki a tenyésztő segítségét. Ha ivartalanítod még ivarérése előtt és következetesen bánsz vele, akkor nem hiszem, hogy probléma lesz vele. Esetleg egy alapfokú engedelmességire elmehetsz vele kutyasuliba. De egy kutyaovit mindenképp ajánlanék, a kutyának is jó és neked is. Ott segítenek neked, megválaszolják a kérdéseid, és a kutya is megfelelően szocializálódik.
2013. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

DogSportsTimi

Köszi a választ.

Kezdő kutyásnak nem mondanám magam,eddíg németjuhászos voltam de fél éve elpusztult a kutyám és elgondolkoztam rajta hogy szeretnék egy másikat.

Édesapám említette,hogy mért nem próbálom meg a rottweilert azt mondta hogy "Bunkó egy kutya de nagyon jó szíve van."csak tudnia kell ki a főnök.

Nem mellesleg tőle tanultam mindent a német juhászok terén úgyhogy rossz helyre nem kerülne mert ha netán valami nem jönne össze apu segítene.

71 éves lessz de "kutyából" agyilag még mindíg ott van a toppon.

Csak egy bajom van,hogy a lányomnak van egy szuka tacskója

és nem akarom hogy ebből baj legyen mert méghogyha valami nagyobb testű kutyája lenne akkor ha balhéznának a rotival kicsit meg cimbálnák egymást és nem lenne nagyobb baja egyiknek se de mivel egy kis tacsiról van szó netán ha a roti oda kap neki akkor könnyen vége.

Mielőtt jönnének a jóindulatú megjegyzések hogy nevelés kérdése az egész,F@sznak veszel ilyen kutyát ha nem értessz hozzá stb.stb. tudom,hogy nevelés kérdése nem ma kezdtem kutyázni.

De mivel a tacsi előszeretettel kötöszködik más kutyákkal és ha a roti megelégeli nem sok jó fog kisülni a dologból már csak azért mert ilyen kistestű a tacsi.

És ha én nem vagyok otthon csak a 16 éves lányom és a feleségem nem hiszem hogy le tudnának állítan egy ekkora kutyát.

Ezért kérdeztem hogy mennyire nehezen/könnyen kezelhető illetve hogy más kutyákkal mennyire domináns a rottweiler.



Tudom elég paranoiásnak hat az amit most leírtam de csak a lányomat sajnálnám ha a kis Szuzinak/Tacskónak/baja lenne.

Na meg persze a kutyát. :D

2013. jan. 5. 00:49
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja ez lemaradt már egy jó pár év kutyás tapasztalat áll mögöttem mivel apum gyerekkoromtól kezdve tanított engem hogy kell kutyát tanítani és kiképezni tehát nem az a fajta vagyok akinek vagánykodásra kell a roti hanem ÖV.munkára,társnak.

Elismerem rotival még nem volt dolgom,de IPO vizsgás német juhászaim voltak,tudom hogy a német juhász nem hasonlít a rottweilerre de úgydöntöttem belevágok.

Könyvekben interneten itt ott már utána néztem csak gondoltam hátha van valakinek személyes tapasztalata mert nekem nincs olyan ismerősöm aki rotit tartott vola.

Bocsi hogy ennyi írok :)

2013. jan. 5. 01:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan bullmasztiffom van, de általánosságban hasonló dolgokat írtak róla, mint a rottiról (Pl. első kutyának nem való, domináns tud lenni, makacs, kemény kéz kell hozzá stb.)


Nekünk olyan kölyköt sikerült választani az alomból, aki bűbáj az összes kutyával, egyáltalán nem domináns, most 1,5 éves - ivarérés előtt ivartalanított - kan kutyus. Ugyan némi makacsság szorult belé, de egyáltalán nem vészes.

A maximum, amit megtesz, ha elege van a játékból és a másik kutyus erőszakos, maximum annyit tesz, hogy odavakkant neki.

Nagyon kíváncsi és érdeklődő természet.

Séta közben sokszor van, hogy pórázon őrjöngő kistestű kutyusokba botlunk, ő soha nem agresszióval reagál rá, játékkal próbálja meg kioldani a helyzetet, játékra hívja őket.

Ha tényleg jó helyről veszitek és a tenyésztőre hallgattok (aki ugye 8 hétig minden nap a kölykök között mozog), szóltok neki, hogy egy érdeklődő, de megadó típusú kutyát ajánljon nektek az alomból és elviszitek kutyaoviba, ennyi előképzettséggel szerintem nem lesz gondotok.


Ha netán mégis lenne, van a közeletekben tükörsuli? Oda akár az egész család mehetne a kutyussal és az ösztönkezeléstől kezdve rengeteg mindent tanulhattok, egy ilyen suliban nem az ül-fekszik-marad-behívás parancsokra mennek rá, hanem tényleg a gazdit képzik és az együttélést könnyítik meg.


Ja és még annyit, ha a tacsi alapjáraton jól szocializált és együtt nő fel vele a kutyus, nem hinném, hogy gond lenne, ha egy nem domináns kutyust visztek haza :)

2013. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden fajtára igaz, hogy olyan lesz amilyenre nevelitek. Én az állatmentőknél dolgoztam egy mentett kannal, kenyérre lehetett kenni, szabadon volt a többi 15 kutyával, gond nélkül. Nemrég hallottam hogy az egyik szomszédunkat viszont megtámadta a saját kutyája, tenyérnyi hely nem volt a felsőtestén harapásnyom nélkül. El tudom képzelni hogyan tartotta, milyen volt a viszonyuk, mennyire értett a kutyákhoz. Gondolom ha kutyázol tudod hogyan kell kézben tartani a nagytestű kutyákat, de mivel családos vagy ezt a családod minden tagjának meg kell tanulnia és nagyon következetesen kell bánniuk a kutyával.


Azonban mielőtt megérkezne a kiskutya szerintem nem ártana a tacskót is kicsit kezelésbe venni még akkor is, ha se nem németjuhász, se nem rottweiler és csupán 10 kiló, hogy ne ő legyen a probléma forrása, mert előbb utóbb minden kutya türelme elfogy.

2013. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!