Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az orvos a kutyámat kábítás...

Ha az orvos a kutyámat kábítás nélkül egyenest a szívébe adott egyetlen injekcióval altatta el, kinél érdemes panaszt tennem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz panaszt tenni? Jobb lett volna ha inkább ásónyéllel veri agyon?
2013. jan. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom lehet-e panasszal érni, szerintem nem, de lehet, hogy rosszul tudom.


Mennyi idős volt a kutyusod?

A munkahelyemen pár hónapja lett elaltatva egy idős kutyus, bármennyire is szerette volna az állatorvos, nem talált vénát, ő is a szívébe kapta, kb. 2 másodperc volt és már át is ment a szivárványhídon. Nem láttam rajta, hogy bármiféle szenvedést okozott volna neki, pont hogy ez volt a leggyorsabb.

2013. jan. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sajnos nincs helye a panasznak, ez is egy módja az altatásnak. Érdemes előre megbeszélni az orvossal hogy mi fog történni és kérni, hogy előbb altassa el, utána kapja a halálos injekciót. Ráadásul a kutyuson már nem segít a panasz, gondolom oka volt az altatásnak, legalább már nem szenved tovább.
2013. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Mármint műtét előtti altatásról, vagy véglegesről beszélünk?


Ha az első, akkor lehet, szimplán nem talált vénát... mondjuk ilyen esetben ilyen altatásról még nem hallottam... de ettől előfordulhat...


Ha az utóbbi, gondolom, szegény kutyusnak olyan betegsége lehetett, ami menthetetlen, és nagy fájdalmakat okozott neki - különben nem kellett volna elaltatni. Ebben az esetben is előfordulhat, ahogy előttem is írták, hogy nem lát vénát...


Ráadásul a normális állatorvosok nem is szeretik elaltatni a kutyákat véglegesen... és ezért gondolta úgy, hogy ez gyorsabb, kisebb szenvedéssel jár.


Ezt még előtte, vagy akkor a dokival kellett volna megbeszélni.

2013. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Huhhh, nem tudom. Nagyon sajnálom a dolgot. A kamaránál attól félek hiába próbálkozol. Én a fejébe húztam volna a szemetest a nyavalyásnak, az tuti......
2013. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, megkérdeztem egy másik fórumon, hogy fel lehet-e jelenteni egy állatorvost, aki előzetes bódítás nélkül, egyetlen szívbe adott injekcióval altat. Egy állatorvos ezt a választ adta:


"igen, határozottan. Kötelező a bódítás, van róla kamarai szakmai ajánlás."


Én tértivevényes levélben tennék panaszt és az állatvédelmi törvényre is hivatkoznék.

2013. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne hagyd annyiban! Az én kutyámat is kegyetlen módon altatta el. Inkább azt mondom: megölte.

Nem a szívébe adta, de tök mindegy, megbénította a légzését. Ha főbelövetem, akkor nem szenvedett volna úgy. Egy gazda, ha altatást kér, azt szeretné, hogy elaludjon a kutyája békében és nem azt, hogy pokoli szenvedések közt menjen el. Nekem az a 2 perc örökkévalóság volt, amíg sírt a kutyám és rángatózott. Iszonyatosan félt és én ölettem meg! Ha nekem az volt, milyen lehetett neki?

Én csak azt akartam, hogy aludjon:(

2013. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzám szólását!

Végezetűl csak annyit mondanék, hogy mindössze a törvényt kellett volna betartania..1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről1


Az Országgyűlés

annak tudatában, hogy az állatok érezni, szenvedni és örülni képes élőlények, tiszteletben tartásuk, jó közérzetük biztosítása minden ember erkölcsi kötelessége

,12. § (1) Az állat életének kioltása - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - kizárólag kábítás után történhet.

2013. jan. 6. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!