Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orvos kérdés! Érdemes miatta...

Orvos kérdés! Érdemes miatta mérgelődnöm vagy nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám hogy az orvosom sose emlékszik semmire velem kapcsolatban.

Nem emlékszik mióta járok hozzá,hogy hány hetes vagyok,hogy mikor milyen vitamint javasol...

24 hetes vagyok,a 6. héttől hozzá járok 3-4 hetente,szóval már találkoztunk egy párszor.

Még egy pár hete nagyon pipa voltam rá,mert nem érzem azt hogy hogy én bármikor bármilyen kérdéssel rátelefonálhatnék.Nincs meg az a kapcsolat köztünk.Ráadásul minek is hívnám mikor úgy se tudja ki vagyok.

Én értem hogy sok betege van,és nyilván nem én vagyok az egyetlen kismamája sem,de mégis csak úgy vagyok vele hogy ha már fizetek és neki adom a bizalmam akkor legalább arra emlékezzen hogy mióta járok hozzá és úgy tudjon már hova tenni.


Viszont!

Ennek ellenére nagyon meg vagyok vele elégedve.Mindig tüzetesen megvizsgál,minden kérdésemre válaszol.Sosem volt még lekezelő vagy bunkó,pedig volt hogy jóval rendelési idő után kerültem sorra.Szóval mint orvos,nagyon nagyon meg vagyok vele elégedve.


Érdemes lenne másik orvost keresnem vagy törődjek bele hogy ilyen szita az agya? :)

Amúgy nem vagyok parás kismama eszembe nem jut apróságokkal felhívni,de igazából nem is érzem hogy bátran hívhatnám és ez zavar....

Amúgy bárkivel beszéltem eddig,mindenki meg van elégedve vele,és dicsérik.


Szerintetek?


2012. nov. 28. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Te vagy az egyetlen páciense? Mert akkor gaz, hogy nem emlékszik. De mivel nyilván rajtad kívül van másik is, gondolom nem is egy, teljesen érthető, hogy nem emlékszik mindenre. Azért van pl a kor történet, hogy tudja, mi történt....
2012. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem értek egyet az első válaszolóval. Nekem az előző gyerekorvosunkon kívül (nem is kedveltem, ahogy lehetett váltottam) minden dokim emlékszik velem kapcsolatban mindenre. Egyik sem kérdezi a nevemet mikor bemegyek (most a saját háziorvosról beszélek, gyerekorvosokról, nőgyógyászomról, fogorvosomról) és emlékszik a kórelőzményre. A nőgyógyászomat bármikor hívhatom, ha bemutatkozom akkor azonnal tudja, hogy ki vagyok, ha azt talán nem is pontosan, hogy hanyadik hétben vagyok, de kb. És nekik sem én vagyok, illetve a gyerekeim az egyetlen páciensük és mégis... Szerintem ha rendszeresen jársz valahova ez alap. De te érzed, hogy ez mennyire frusztrál, többet nyom-e a latba, hogy jó szakember. Ebben nem hiszem, hogy tudunk tanácsot adni.
2012. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az a fontos hogy jo orvos valaszol a kerdeseidre. Nem kell tutujgatosnak lennie. Enyem se az, nincs meg a mobilszama csak a korhazon keresztul erem el. Nekem az a legfontosabb, hogy jo orvos es jo kezekben vagyok/leszek.
2012. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom,hogy ugyanaz az a valaki írja-e ki folyamatosan ezt a kérdést, vagy mindenkinek az a baja,hogy nem emlékszik rá a dokija!

Az elején az én dokim is csak a gépből tudta,hogy hány hetes vagyok. Mondjuk én egész terhesség alatt kb. kétszer hívtam, mert minek hívogassam. Mentem hozzá havonta, ott mindent megbeszéltünk!

DE! Amikor szültem, bejött hozzám a szobámba. Mondta,hogy éjjel ügyelt, már éppen hazaért reggel, amikor indult vissza hozzám és éjjel is volt két szülés. Hívta egy kismama, és hallottam,hogy szegénynek vagy két percig magyarázta,hogy ki ő és miért keresi!

Megértem! Hát hogy ne lenne fáradt? Én lehet, hogy egy ilyen éjszaka után a nevemet is elfelejteném!

2012. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát Első te nagyon el vagy varázsolva már ne is haragudj.

Írtam hogy nem én vagyok az egyetlen nyilván de azért mégis csak emlékeznie kéne.

Az elejétől kezdve hozzá járok,igen is ismernie kell csak alap szinten hogy kb hol tart a terhességem meg hogy mi újság nagy vonalakban.

Nem azt mondom hogy a tb-számomat fejből tudja,de mivel hozzá járok nyilván neki adtam a bizalmamat hogy az én is a gyerekem életéről gondoskodjon és döntsön belátása szerint.

Azért ez nem egy fodrász vagy egy sima házi orvos hogy jól van ki nem sz*rja le hogy nem emlékszik hogy magas a vérnyomásom...kiírja a gyógyszert/levágja a hajam aztán ott se vagyok...


A legújabb hogy hívom mert most indokolt nagyon hogy el tudjam érni és semmi...egész áldott nap hívtam...persze nem percenként de délelőtt is csörögtem vagy kétszer meg délután is.

Na hát semmi életjelet nem ad.Ez a normális?Ilyen egy fogadott orvos?Hát szuper.Na akkor el tudom képzelni hogy a kórházban mennyire sz*rhat a kismamákra,ha a magánrendelésén is ezt csinálja.

2012. dec. 4. 05:10
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja amúgy akkor ez elég központi kérdés,mert nem "ugyan az" írja ki a kérdést...legalábbis én még sosem írtam ki ilyen jellegűt.
2012. dec. 4. 05:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Második babámat várom. Fogadott orvosom az első terhességemig nem volt, addig tb alapon jártam nőgyógyász(ok)hoz. Az első terhességemben a harmadik trimeszterig problémamentes voltam, aztán magas lett a vérnyomásom és a végén toxémia miatt császároztak. A dokimat ritkán kellett hívnom, és akkor is nehéz volt elérnem. Akkor ez nagyon bosszantott, de a végén már nem akartam orvost váltani. Eltelt 4 év, közben persze évente egyszer voltam nála rákszűrésen, és kész. Most a terhességem elejétől vannak problémáim (sajnos több is) ami miatt muszáj időnként felhívnom a dokimat. Eleinte gyomorgörccsel tettem, de legnagyobb meglepődésemre sok esetben elsőre felveszi, de ha nem, mert nem ér rá, akkor küldök neki sms-t, amiben nagy vonalakban leírom miért kell vele beszélnem és ő amint tud visszahív. Azt szerintem pontosan ő sem tudja naprakészen hány hetes vagyok, de a nevemet igen, és szerintem a tel.számomat is. Ezzel csak azt akartam mondani, ha idáig nem volt a terhességeddel gond, szerintem érthető ha nincs teljesen képben veled kapcsolatban. Ha ez nem így van, az viszont nem jó.
2012. dec. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem volt hál istennek gond eddig.Most se azonnali fontosságú,bár elég sürgős.

Szóval azért jó lenne ha legalább telefonon el tudnám érni és még ha nem is tudja hogy ki vagyok,de legalább mondana valamit.

Első babánk,tényleg nem szoktam túlpörögni a dolgokat,de persze hogy bepánikolok ha valami nem a legjobb.És igen elvárom hogy felvegye a telefont mert ez a dolga.

Ha nem is tudja felvenni azonnal akkor csörgessen vissza,vagy mit tudom én.De semmi, és ez nagyon nyugtalanító.

Sms-re már én is gondoltam de azt nem mertem írni.De akkor ha ma sem veszi fel akkor írok egyet,mert utálom a bizonytalanságot.

Amúgy váltani nem nagyon akarok,szeretem ha egy orvosom van és rá bízhatom magam.És tényleg mindig jól megvizsgál és válaszol is minden kérdésünkre...na de ilyenkor meg...??? :(

Ilyenkor az jut egyből eszembe hogy görcsök közepette is vergődhetnék és hívhatnám se venné fel,és a kórházban meg ki tudja milyen hentes vizsgálgatna meg diagnosztizálna félre...


Azért ő orvos és tisztában van azzal ha elvállal egy kismamát akkor azért felelősséggel tartozik.Ő vezeti a terhességem és nyilván tisztában van vele hogy sajnos bármikor jöhet bármi ami miatt szükségem lesz rá.

Azt megértem hogy aki évente egyszer megy rákszűrésre nem pesztrálja halálra és nem emlékszik rá,de azért ilyenkor csak jobban oda kéne figyelnie.

Szerintem alap lenne egy telefonszám csere már csak hogy tudja hogy nem az éppen aktuális nyaralási akciókkal vagy egyéb termékbemutatókkal akarom zaklatni.

2012. dec. 4. 07:14
 9/14 anonim ***** válasza:

nálunk nagyon egyszerűen meg van oldva a dolog,(anyám szokta mondani hogy akinek rövid az esze, legyen notesze), neki van egy remek asszisztense, aki közvetít, sőt mielőtt sorra kerülök bekérik a kiskönyvemet, doki gyorsan tájékozódik h ki is vagyok, hol is tartunk a terhességnél és van egy A4-es lapja, amin kis apró kaparással egymás alá jegyzeteli a látogatási alkalmakkor h miről beszéltünk, mit mért.

Felhívni nem szeretem, vagy az asszisztensét hívom és üzenek rajta keresztül a dokinak, vagy smst küldök, pl tegnap is h hozza el a kórházból a magánrendelésére az egyik leletemet és este már oda is adta.

Én azt mondom, fel kellene mérned hogy ez neked mennyire gáz, tehát mennyit nyom a latba h lelkiismeretes és mennyire zavar a másik oldalon h szita agya van, vagy nem tudod felhívni, de a legegyszerűbb lenne rádobni egy smst, hogy "Doktor Úr! lenne pár kérdésem, kérem csörgessen meg ha hívhatom, nem tudom mikor nem zavarom.XY." És ezen szépen leméred h felhív-e, 2 nap múlva hív-e stb és döntesz. Vidd dűlőre a dolgot, ne őrlődj rajta.

2012. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy orvos agya rendkívüli módon szelektál.

Van orvos a családomban, és hát... annyira koncentrálniuk kell, hogy képtelenség minden beteget, hozzá tartozó adatokat megjegyezniük.

A "szita agy" foglalkozásukból ered.

Ha tényleg jó a doki, akkor e miatt ne hagyd ott.

2012. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!