Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak jutalomfalatért...

Miért csak jutalomfalatért hozza az apportot?

Figyelt kérdés
A kis beagle-m csak akkor adja oda az apportot ha kap érte valamit. Ha nem adok kaját, a következő dobásnál elszalad a labdával és nem hozza.Mit csináljak hogy odahozza falat nélkül? Vagy lehet hogy még kicsi..mondjuk már lassan 3 hónapos.

2013. jan. 5. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Én sem dolgoznék ingyen. Neked van szükséged a labdára, csak olyan ügyetlen vagy, hogy mindig elejted, s lusta is, mert őt küldöd érte. Fizesd meg az árát.

Szerintem kb. a fenti szubrutin fut le a buksijában.

2013. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

szia. ennyi idős korban szerintem ez nem vészes. csináld azt, hogy néha, amikor visszahozza, akkor nem adsz neki jutalmat, utána eldobod neki, és ha menne más irányba mutasd hogy van nála kaja, visszahozza, de nem kell odaadni, csak lássa, hogy ott van, dobd el még egyszer, visszafogja vinni, mert tudja, hogy van nálad kaja, és akkor oda is adhatod neki.

de ha így összevissza kap csak jutalmat, akkor elvileg visszamegy hosszád, mert azt hiszi, hogy na majd most.

és egy idő után el is lehet hagyni, és csak a játék öröméért fogja hozni a labdát:) (tapasztalat)

2013. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Két labdát dobálj. Egyet visszahoz, a másikat dobod.

Nagyon kölyök még. Idő kell, hogy az te elvárásod szerint csinálja.

2013. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Szólj rá erélyesen, ha nem hozza ode (végül is ez nagy szemtelenség tőle, hisz parancs, nem mondhat neki nemet) és kezd el bevezetni, hogy csak minden második, harmadik, negyedik alkalommal kap rá jutalmat.

Labda cserét már próbáltatok? Hogy egy másik labda a jutalom?

2013. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok, most látom, hogy még csak 3 hónapos. Akkor a rászólással még várj 2-3 hónapot, a két labdás megoldást próbálgassátok.
2013. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még nagyon kicsi, már az is jó, ha így visszahozza. Nem szólj rá, mert nagyon megijedhet, megtörhet, és még falatkáért sem meri visszahozni majd az apportot. Igen, a két labdás megoldás jó, de az is, ha megtöltesz száraztáppal egy hengeres anyagtolltartót, és ha visszahozza, kinyitod, beleehet. Eleinte el fog vonulni, de mivel nem jön rá, hogy nyissa ki, csak ha te csinálod, pár nap múlva már azonnal rongyol vissza hozzád, hogy kinyisd.
2013. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat..kipróbálom a két labdásat is..:D

Egyébként nagyon értelmes lehet nagyobb korában tényleg örömmel visszahozza kaja nélkül..gyakorolunk :)

2013. jan. 5. 12:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz nagyon jónak tűnik..talán olvastam valahol hasonlót csak labdával..de az macerásabb..köszi
2013. jan. 5. 12:58
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
69%

Madzagos labdával, hurkával, ronggyal óvatosan huzakodhatsz vele, és amikor a kutya egy kicsit hátra húzza maga fele a zsákmányt, hirtelen engedd el, mintha erősebb lenne nálad. És azonnal hátrálj, kedvesen csalogasd. Ha odaért, azonnal huza-vona tovább, ne vedd el tőle.

És mindig csak addig játszatok, amíg a kutya ÉLVEZI

2013. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jót nevettem mert az enyém jutott eszembe. most négy hónapos. három hónaposan bizony ő is csak cserekereskedelemmel volt hajlandó visszaadni a labdát :)

én is kihagytam alkalmakat először csak ritkán majd egyre sűrűbben. ha nem hozta oda hanem beronygolt a kis helyére a zsákmánnyal akkor elleinte odamentem és elkértem tőle. lhet hogy nem mindenki ért egyet velem de ilyenkor nem kapott jutifatit csak dicséretet hiszen nem azt csinálta amit kértem tőle, viszont odaadta kérésemre a labdát amiért persze járt a szóbeli dicséret. ilyenkor a következőt mindig szépen odahozta rögtön.

minap kimentünk a tengerpartra és pusztán a játék öröméért visszahozta mindig, nem volt nálam jutifati mert elfelejtettem.

2013. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!