Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki lakásban tart kutyát,...

Aki lakásban tart kutyát, segítene?

Figyelt kérdés

Férjemmel és 2 éves kisfiunkkal lakásban élünk.A közeljövőben szeretnénk egy kutyust, de még tanácstalanok vagyunk, hog milyen fajtát válasszunk. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, ezért szeretném ha olyanok válaszolnának, akik tényleg CSAK lakásban tartják a kutyát, tehát nincs kert (a séta és kirándulás természetes :))

- milyen fajtájú a kutyus?

- mennyire hullik a szőre?

- mennyire beteges?

- mennyire mozgékony, ugrálós vagy inkább lusta tipus? (a lakásban)

- és mennyire "bírja" a kicsi gyerekeket?

Tudom, hogy a betegség és a mozgékonyság egyed függő is, de azért kiváncsi vagyok.

Előre is nagyon koszönöm a válaszokat!

Sokan írjatok, légyszi :)


2013. jan. 6. 10:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
13%
passz
2013. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
10%
2 éves kisgyerek mellett semmi keresnivalója a kutyának a lakásban.
2013. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
71%

Roti-nj keverék.


Nagyon :) (benti kutyák 365 napon át hullatják a szőrüket évente, csak vedlési időszakban intenzívebben)


Semennyire. Éves oltáson kívül szinte sosem vagyun dokinál (olyan paórságokért megyünk mint féreghajtó, vagy mikor megsebzi a száját valami bottal és esetleg az nem gyógyul normálisan, de ez ritka).


Lakásban lusta, de itt bent is zsoktunk játszani, akár kergetőznünk is , mert körbejárható a lakás :)


Ő szereti ha nyúzzák. Ha gyerekek jönnek hozzánk, akkor tudom, hogy egy fergeteges játék lesz az eredmény.

2013. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk westie-nk van, most nyolc éves és kan. A szőre semennyire sem hullik, csak sokszor van bőrbetegsége és fülgyulladása, de ez csak a mi kutyusunkra igaz, nem biztos hogy minden ilyen fajtájùnak ilyen betegségei lesznek. A mi kutyánk elég lusta...átalussza a napot de ha játszunk vele akkor alig lehet ùtólérni :D A kicsiket nagyon szereti, meg ùgy az embereket...jól bánik velük :) csak vigyázz, mert összenyalogat mindenkit :D
2013. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy vagy a gyerek vagy a kutya legyen legalább 3 éves amikor a másik érkezik.

Ennek fényében és saját tapasztalatomból kiindulva, én biztos hogy egy fiatal felnőtt kutyát fogadnék örökbe. Számos jó példát láttam a környezetemben. Nekem is 1,5 évesen örökbefogadott kutyám van, és ugyan még nincs gyerekem, de maximálisan tökéletesen működik az ismerősök, barátok gyerekekeivel. Annyi csak, hogy ilyen kutyát nem olyan helyről kell hozni ahova csak bekerül és van (mint pl az Illatos), HANEM olyan helyről ahol vagy sokat foglalkoznak a kutyákkal és ismerik a személyiségüket (pl. Noé, Tordaszoo) vagy ahol ideiglenes befogadóknál vannak, mert ott már konkrét családi környezetben vannak tesztelve az állatok, és kijönnek a mindennapi buktatók.

Én nem ajánlanék kölyökkutyát. Ha meg semmilyen specifikáció miatt nem kell, akkor még fajtatisztát sem... ám ha mégis azt választanátok, akkor CSAKIS törzskönyvezettet, örökletes betegségekre szűrt felmenőktől (nem csak szülők, hanem nagy és dédszülőktől), ahol bizonyított a jó idegrendszer.

Ezen kívül a saját elvárásaitokat nem írtad a kutyával szemben...

2013. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, bár kicsit csalódtam... a 3ik válasz hasznos volt, köszi szépen.

Miért ne lehetne gyerek mellett kutya is a lakásban? Ezt nem nagyon értem. Egy ismerős családnál van jó pár tengerimalac és kutya is, mégis mindenki él, egészséges és boldog.

A szőr dolgot pedig azért kérdeztem, mert állítólag az uszkár és a yorki nem hullatja a szőrét, és reméltem hogy kapok ezügyben valami infót.

Azért remélem, érkezik még használható válasz :)

2013. jan. 6. 10:39
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Angol bulldogom van

Nagyon hullik, pedig van fulinatorom, meg minden.

Mostanában szerencsére nem túl beteges, de sík mindenen túl vagyunk már.

Itthon lustálkodik, de ha bejönne egy nyughatatlan gyerek nyilván felpörögne.

Szereti a gyerekeket, de mivel elég heves, a gyerekek sokszor megijednek tőle, furán reagálnak akkor lehet, hogy játékból ledönti a lábáról. Még a 6 éves unokaöcsém sem tudja jól kezelni ( direkt pörgeti mert tetszik neki, aztán ha felugrik akkor meg sírás van).


Nagyon kérlek, hogy nagyon gondoljátok át ezt a dolgot! Holnap jön hozzám ideiglenesbe egy 3 hónapos vizsla, aki azért lett árva, mert a gazdi gyerekei féltek tőle (4 évesek). Egy kölyök kutya a legjobb nevelés mellett is ugrabugrál, a dolgokat szájjal nézi meg, tehát simán ellopjodja a gyerek játékait, tű hegyes fogai vannak, amikkel játékból harapdál mindent ami mozog. Én kölyköt gyerek mellé biztos nem vállalnék.

Régen úgy gondoltam, hogy vagy a gyerek vagy a kutya múljon el 3 éves, hogy legalább az egyik értse mit jelent a nem szabad, de most már látom, hogy ha szülők nem született gyerek- és kutyanevelő tehetségek, akkor a 3 éves gyerek még bőven kicsi egy kutyához.

2013. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
24%
a Yorks terier, a palota pincsik jó választás benti kutyának nekik csak kissebb séták kellenek de minimum havonta 1-2x meg kell sétáltatni. A palotapincsnek jobban hullik a szőre a yorkinak nem annyira. A palotapincsi nyugodtabb tipus mint a yorki, ő azért mozgékonyabb játékosabb. a palotapincsinek van egy betegsége, hogy, kifordul a szeme de azt is meg lehet oldani, ezt onnan tudom hogy ismerősömnek a palotapincsijének kifordult és innen, a yorkiról nem tudom hogy miről betegeskedik. A yorki mivel játékos kutyus így gyerekekkel is jól kijön de azért a gyerekekhez is hozzá kell szoktatni mert az aviselkedésétől is függ hogy most nyugodt kutyus vagy van egy kis agresszivitás is benne, ezt ki kell tapasztalni, a palotapincsinál is tapasztalat kell!!
2013. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
48%

Gyerek mellé általában a labradort vagy a retrievert szokás ajánlani. Közepes termetű, könnyen kezelhető, kiegyensúlyozott kutyák. A retriever hosszabb szőrű, de néhány fajtától eltekintve minden kutyának hullik a szőre. Hogy mennyire ugrálós azon múlik, hogyan nevelitek. Minden kutyának kell a mozgás, ezeknek a fajtáknak főleg, a napi legalább három egészségügyi séta, és egy hosszabb, amikor legalább egy órát bóklásztok, kirándultok, futtatóba mentek, vagy épp kutyaiskolába.


A betegség rizikóját csökkenti ha szűrt, jó eredményekkel rendelkező tenyésztőtől választasz kutyát - ők megkérik az árát a kutyának, azonban garanciát is vállalnak rá. Bármilyen fajta mellett is döntesz olvass utána a jellegzetességeinek, vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel. Ha nem tudsz 100 ezer forint körüli összeget rászánni a kutyára akkor inkább válassz menhelyről vagy fajtamentőktől ( [link] ismerik a kutyáikat, fognak tudni olyat ajánlani ami gyerek mellé alkalmas, ráadásul ha felnőttet választasz nem lesz vele annyi gondod, mint egy kölyökkel. 30-40 ezer forintos kutyát ne vegyél.

2013. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Miközben írtam, érkezett pár válasz, köszi!

Nem most rögtön akarunk kutyát, talán 1-2 év múlva, nálam ezt jelenti a közeljövőben :)

Ha fajtatiszta mellett döntünk, természesen csak jó helyről, törzskönnyvel, ez alap szerintem.

Menhelyről vagy fajtamentőktől is szívesen hoznék kutyát, mert nem feltétel hogy kölyök legyen egyáltalán, csak pont ettől félek, hogy mondjuk csak nálunk derül ki hogy nem is kedveli a gyerekeket.

2013. jan. 6. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!