Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nem lakásban tartott...

Egy nem lakásban tartott kutyát ilyenkor meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Van nyárikonyhánk, de ott nincs szobai meleg. És ott se lehet egész nap, mert nem szobatiszta. Közepesnél kicsit nagyobb kutyáról van szó.

2012. dec. 27. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem megfázna. Annyira koszos lett, hogy meg kell fürdetni?
2012. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lett különösebben koszos, csak "kutyaszaga" van. Ezért gondoltam a fürdőre.
2012. dec. 27. 17:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyenkor kutyát fürdetni. Keféld le és kész is van.

A kerti kutyák meg szoktak ám ázni, az enyém is mindig ki megy az esőbe, az bőven elég neki ilyenkor.

2012. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
A kerti kutyák mind szobatiszták. Nem láttam még olyat, amelyik nem szobatiszta.
2012. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni száraz sampont kutyáknak,beszórod és bedörzsölöd a szőrébe majd alaposan átkeféled. Nekünk bevált. Álateledeles boltokba beszerezhető.
2012. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen szaga van a kutyának a kertbe?
2012. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az én kutyáimnak akkor szokott komolyabb szaguk lenni, amikor vedlenek és tele van a szőrük levedlett aljszőrzettel. Szóval fésülni kell ezerrel és jó lesz.
2012. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most párás, vizes az idő. Ilyenkor jobban érződik a "kutyaszag" némely kutyánál. Amikor szárazabb az idő és látod a bundáján, hogy az is száraz, alaposan keféld át.
2012. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fürdesd meg, van rá esély,hogy megfázna. Fésüld át, aztán majd ha jön a jó idő mehet a fürdés. A kutyáknak meg úgyis kutyaszaga van, ez ilyen. Ha kinti kutya nem tartom szükségesnek kockáztatni egy esetleges megfázást.

Én panelban lakom így a kutyám is, de én még így se fürdetem meg, mert szerintem 2 séta között nem telik el annyi idő,hogy rendesen megszáradjon ilyenkor csak fésülni szoktam. Amúgy se jó a sűrű fürdetés, főleg télen, lemosnád róla azt a zsírréteget is ami megvédi a hidegtől. Nem belső zsírra gondolok :D

[link]

Itt van itt is el lehet olvasni, hogy ez létező dolog, volt már aki nem értette mire gondolok , aztán nem győztem neki elmagyarázni csak azért linkeltem be.

2012. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha teljesen kinti kutya és nem mehet be a házba, akkor miért zavar, hogy kicsit büdös? Várj kora nyárig, amikor nem fázik meg.

Vagy este vidd be a házba, fürdesd és hajszárítóval szárítsd meg, aztán maradjon bent reggelig a házban. Nem fog becsinálni, a legtöbb kerti kutya szobatiszta, mert azt szokta meg, hogy zöldben intézi dolgait.

2012. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!