Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a velemenyetek a rottweiler...

Mi a velemenyetek a rottweilerekrol?

Figyelt kérdés
Egy 21 eves lanynak valo szuka rottweiler? Baratsagos kutyak? Bocsanat a rovid etkezetert de mobilrol irok.

2013. jan. 6. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Minden kutyamás, nem lehet készpénznek venni hogy a rottweilerek agresszívak e vagy sem mindig van kivétel... de ha engem kérdezel ha megbírja fogni és elég jó kondiban van akkor miért ne ? láttam már hatalmas kutyákat nagyon kicsi gyenge lányoknál és hát annak nem láttam sokkértelmét engem majdnem betámadott a kutya a lány meg nem bírta visszafogni (elhúzta)
2013. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hovarju ***** válasza:
100%
Következetes nevelés mellett, rendesen lefárasztva, lemozgatva. Igen.
2013. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó kennelt kérdeztem meg, hogy milyen a rottweiler mennyire "vad"..stb. Ezt a választ kaptam:



A rottweiler egy nagyon értelmes,könnyen tanítható kutya,igen gazdacentrikus.Sajnos a médiában csak a negatív vélemények jelennek meg róla,pedig egy nagyon sokoldalú kutya.

Akinek egyszer már volt rottweilere,az ragaszkodik ehhez a fajtához.Ha a rottweilert szerettel nevelik,foglalkoznak vele,akkor nagyon hálás,odaadó kutya.

Általában a rottweilerrel kapcsolatos támadások helytelen tartásból,nem megfelelő nevelésből adódnak.Mindig a gazda a hibás,nem a kutya..Alapvetően egy nyugodt kutya,ok nélkül nem támad,főleg nem a gazdájára és a családtagokra.Mi 20 éve tenyésztünk és tartunk rottweilert,de még soha nem fordult elő,hogy ránk morgott vagy támadt volna valamelyik kutyánk.Ha szeretet kap,akkor azt feltétlenül viszonozza.

Tőlem sokszor vittek már rottit kisgyerekek mellé is ,eddig még egyikkel sem volt probléma.Persze azt mindig elmondjuk,hogy a rottweiler nem játékszer ,így felügyelet nélkül nem szabad hagyni a gyerekekkel.

Ha a későbbiekben lesz rottija,akkor csak megbízható tenyészetből vegyen kölyköt,mert fontos a szülök származása,genetikai háttere.



Persze ne szaporítótól vegyél mert ott biztos, hogy bolond kutyát veszel. kennelből kell venni szűrt szülőktől.

2013. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nem az a lényeg hogy milyen fajta a kutya, hanem, hogy hogy neveled :) nekünk is van egy cane corso és egy bullmasztiff de olyanok mint két kis öleb :) szomszédunkban is rottweiler van és nagyon barátságos, hűséges!
2013. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!:) 17 éves vagyok és van egy 16 hónapos roti szukám, persze nem csak az enyém, de én képzem ( kutyasuliba járunk vele), én fogom őrző - védő közben, én viszem sétálni. a kutya szinte csak rám hallgat. nagyobb célok is vannak vele mint pl engedelmes -és munkavizsga. nekünk ő az első kutyánk, attól hogy roti teljesen jól lehet kezelni, de a rendszeres foglalkozás elengedhetetlen. de egyet értek az előttem hozzászólókkal, semmiképp se szaporítótól vegyél először is a csontjai, másodszor pedig az idegrendszere miatt.
2013. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha,nem egy kis ölebet ,nem egy pörgős terriert,nem egy "normális erejű " kutyát szeretnél,és van benned kaland szellem ,akkor ok-s ,remek kutyád lenne a roti! Mármint ,ha felkészült vagy rá! már bocsi ,de ha egy plázacica típus vagy akkor felejtős, mert a műkörömmel ,magassarkúban,pici szoknyácskában ,dögös cuccokban öltözve ,ezt a kutyát nem bírnád kézben tartani! kemény csajként viszont ,úgy gondolom remek választás lehet!!!
2013. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első kutyának nem érdemes, könnyen elronthatóak, a fejedre nőhet, ha nem vagy határozott, és következetes. Fontos, hogy kölyökkorában megtanítsd neki, hogy nem rángathat, szépen láb mellett menjen, és később sem lesz gond, amikor már ő lesz az erősebb. Ha megfelelő helyről van (nem szaporítótól), és jól neveled, nagyon barátságos, játékos, hűséges kutyák.

16/L

2013. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szaporitótól vett kutyák nagy része vagy csipőficamos, vagy idegbeteg.
2013. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16/L vagyok megint, az utolsót kiegészíteném azzal, hogy esetleg valami rejtett betegsége is van, az én kutyusom is ettől pusztult el alig 2 évesen. :(
2013. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!