Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Buszozáshoz szoktatni?

Buszozáshoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám 1 éves szuka labimat a buszozáshoz szoktatni?Csak így tudunk a kutysuliba járni,nem tudjuk minden héten kocsival vinni.Valakinek valami ötlet,tapasztalat? :)

2013. jan. 6. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltátok már busszal vinni valahová? Szerintem különösebb szoktatást nem igényel, ha amúgy autóban jól utazik a kutya. Egyszerűen felszállsz vele a buszra és kész, a szájkosárhoz ajánlatos előtte hozzászoktatni.
2013. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltunk buszon vinni,de autózni szeret.Szájkosárhoz szokva van.
2013. jan. 6. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy városi járatnak a végállomását. Estefelé. Ahol áll a busz egy ideig. És ott a le-fel szállást lehet gyakorolni. Ha nincs vele gond, egy megállót mehettek is.
2013. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,hogy a végállomástól 30km-re lakunk. :S De majd valahogy megoldjuk az addig eljutást kocsival,köszi a választ. :)
2013. jan. 6. 21:53
 5/12 Hovarju ***** válasza:

Én nem gyakoroltam vele különösképp a buszozást.

Már 7 hetes korában busszal hoztam haza egy karton dobozban (4 éve). Nem volt semmi baja, nézelődött.

Aztán kb.5 hónapos volt, amikor rendszeresen buszoztam vele a kutyaovódába, később suliba. Nem volt vele gond. Néha nyűszögött egy keveset, de hamar megszokta. Mára már ha buszra szállunk csak leül mellém és néz.

2013. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát azért a fel-le szállás gyakorlása nem árt, mivel az én kutyámat úgy kell feltenni a buszra... szval nem mindenkinek megy ez rögtön. :D
2013. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám nemrég került egy kutyus, aki eddig még sosem buszozott, 8 éves. Azóta rendszeresen bkv-zik velem.

Az első nap még ölben vittem fel a buszra, aztán 2-3 napig a hámjánál fogva emeltem fel. Aztán egyszer már csak felugrott magától. :) A leszállást természetesen hamarabb megtanulta mint a felszállást. :)

A buszon először nagyon rettegett, de az út végére végül feloldódott. Eleinte mindig félt, de mindig egyre gyorsabban oldódott fel. Most már farkcsóválva szál fel bármelyik bkv járatra. :)


Szóval semmi különöset nem kellett csinálni, csak vinni.

2013. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Igen,én is attól félek,hogy fogom felvinni a buszra?Mégiscsak 35 kiló,és ha nem akar megmozdulni hogy viszem fel? :S
2013. jan. 7. 20:18
 9/12 Hovarju ***** válasza:

Nekem lehet hogy szerencsém volt, de nem volt különösebb gondom egy-egy nyüszögésen kivül egyik kutyámmal sem.

Pedig a malamut már majdnem egy éves volt, amikor először buszra szállt.

Vele sem kellett külön gyakorolni, egyszerűen csak utaztunk vele és megszokta.

A legelső kutyám német juhász volt, vele egyetlen egyszer fordult elő, hogy nem akart felugrani a járműre. Egy kis biztatás után, már vele sem volt gond.

A malamutomnak az autó volt szokatlan. Már majdnem 5 éves volt, amikor elöször vittem autóval. Be kellett rakni a hátsó ülésre. De kiszálláskor és a következő beszállásoknál már nem volt gond vele.

2013. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7. vagyok.

Tegyél rá hámot, így könnyebben meg tudod emelni. Ha a mellső lábai fenn vannak, után már menni fog.

2013. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!