Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnyírni a...

Hogyan tudnám megnyírni a Pumi fajtájú kutyánkat? Ha ollóval közeledek rögtön vicsorít és harapna. (Nagyon kérlek benneteket segít_setek )

Figyelt kérdés

Kiskorában nyírtuk meg utoljára a kutyánkat, azóta nem engedi, képes lenne megharapni. Elég nagy bundája van már ,ezért is lenne fontos. Pedig szerintem csak fél, de hiába megyek oda hozzá békésen, tudja, hogy mit akarok.xD Még a nyakába is alig lehet bele tenni az nyakörvet oltáskor. Legutolsó megoldás az elaltatás lesz a nyírás idejéig.

Valakinek volt már hasonló problémája?

Nagyon kérlek, mondjatok valami megoldást.


2009. aug. 27. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

probálj meg sedalint adni neki ... nyugtató


azonban ez nem hosszútávú megoldás, komoly szocializációs problémák vannak a kutyáddal ...

2009. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Miért nem viszed szakemberhez?!

Amúgy: ollóval a kezedben addig mászkálj utána, míg jól be nem eteted jutifalival és közben mutogatod neki az ollót, esetleg megpróbálod nyírni, de elsőre ez nem biztos, h sikerül. várj egy napot és másnap is vedd elő az ollót, ezt addig csináld, amíg azt nem tapasztalod, hogy ha meglátja az ollót, már várja a kaját, aztán szép fokozatosan kezdd el vagdosni és adagold közben a jutifalit. Talán jobb, ha ketten csináljátok.

És még jobb, ha kozmetikushoz viszed, mert ő gyorsan dolgozik.

2009. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1, vidd kozmetikába (ott megoldják)

2, kösd meg (minnél rövidebbre és ha lehet ketten csináljátok az egyik nyugtassa közben) és tegyél rá szájkosarat (ha nincs egy darab egyszerű kötszerrel is lehet)

2009. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat. Kozmetikus a mi kis falunkban nincs. Így azt hiszem először a "jutifali" megoldással kezdem, amíg jobbat ki nem találok.

Az az érdekes, hogy szintén Pumi-ja egy utcabelinknek, és Ő sem bír vele. Állatorvossal altatják el másfél órára, de én egyelőre nem akartam ilyen drasztikus megoldást alkalmazni:)

2009. aug. 27. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia, nekünk is pumink volt, 16 évet élt. Azt hiszem, akinek nincs ilyen fajtája, az nem is tudja, milyen a pumik természete. A mienket még a kutyakozmetikus se vállalta, amikor meghallotta, hogy pumi. Nálunk is csak a drasztikus megoldás vált be: állatorvostól altató, gyors nyírás...

Még hogy jutalomfalat, meg rövid pórázra kötés... ha ha ha... :-)

2009. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A többiek azért adtak már hasznos tanácsot, nekem viszont a nyakörv dolgon akadt meg a szemem.

Felnőtt kutya és nem tűri meg magán a nyakörvet? Akkor gondolom egyáltalán nem is sétáltok vele soha.

A nyakörvhöz igenis hozzá kell szoktatni a kutyát, és legyen mindig rajta (különösen egy kerti kutyánál). Sosem tudhatod, mikor ijed meg és fut világgá. Ha minden kutyán lenne nyakörv névvel, telefonszámmal, nem kéne több százunknak naponta az elveszett-talált kutyák haza juttatásával bajlódnunk.

A másik meg a séta: a kerti kutyának is szüksége van a, ha nem is minden napi, de legalább heti 1-2 sétára. Ez nemcsak a szocializációját segíti elő, hanem hogy érjék idegen szagok, ingerek, találkozzon, játsszon más kutyákkal, emberekkel. Neked se lenne jó, ha az egész életedet csak a házadban és a kertedben élnéd le, és a család jövés-menésén kívül nem történne semmi az ég világon. A rendszeres séta szorosabbá teszi a kapcsolatot, és a nevelése is könnyebbé válik.

Tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, és nem is csesztetésből írtam, csak tanács.

2009. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A nyakörvvel a nyakában még megy is, azzal nem is lenne gond, hanem amíg eljutok odáig, hogy a nyakába kerül. Nah az már sokkal érdekesebb szitu..xD

Amúgy sétálni nem szoktam vele, nem is idegesítem azzal:) De szaladgálni vele és labdázni sokat szoktunk. Legtöbbször a hatalmas, üres szomszéd portára is átengedem, hogy kirohangálja magát.

Engem meg nagyon szeret az a kutya, azzal sincs gond, de ahogy az egyik hozzászóló is mondta, hogy akinek még nem volt ilyen kutyája az nem tudja hogy milyen. Nagyon barátságos, de néha nagyon makacs tud lenni...

2009. aug. 27. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy milyen fajta kutyád van. Mindegyiknek el kell fogadnia, hogy a gazda a főnök. Én nyaranta egy hetet szoktam pumitenyésztőnél tölteni, mert ott nyaralunk, és érdekes módon mindegyik hagyja magát megnyírni... Mondjuk azokat már (ésszerű módon) pici koruk óta szoktatják, nem csak akkor amikor már egy nagy bozót a kutya. És a kutyának szüksége van sétára főleg egy puminak. Lehet azért is ilyen, mert nem ismer más helyzeteket, kutyákat. A tenyésztőnél tapasztaltam, hogy elég forró vérmérsékletük van, de ezért még fontosabb, hogy meg legyenek nevelve és sétáltatva.
2009. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És a főnökség nem egyenlő azzal, hogy szeret téged. Tapasztalatom szerint a pumik eléggé ki tudják kezdeni a főnökséget. Lehet azért nem hagyja, mert azt hiszi ő a főnök és neki ez nem tetszik.
2009. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem sürgősen szerezd meg a vezérséget...
2009. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!