Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogunk van szólni, hallgassu...

Jogunk van szólni, hallgassu (n) k? Zavarna Benneteket?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban 3 kutya él. Az egyik nincs megkötve, így egész éjjel a házunk sarkán, szinte az ablakunk alatt ugat. Még levegőt sem vesz. Van úgy, h az egész családot felriasztja, főleg a 3éves kislányunkat. A férjem holt fáradtan megy dolgozni reggel, mert egyszerűen nem hagy minket aludni. Nem is értjük, őket hogy nem zavarja a folytonos ugatása...

Most már itt az ideje, h szóljunk nekik, megkérjük őket, legyenek szívesek hátra megkötni, mint a többit, vagy valami. Jó a viszonyunk a családdal. Épp ezért kínos szólni, de muszáj lesz.

Jogunk van ahhoz, h erre kérjük őket? Mert mondhatják, h nekik meg joguk van nem megkötni. De ne hallgassuk már mások kutyáját a saját házunk ablaka alatt egész éjjel, nem kötelességünk.

Egyébként "különleges" egy utcában élünk. Nappal pl. ennek a családnak a gyerekei(meg még ki tudja honnan jött gyerekek) játszanak sikongatva, ordibálva az ablak alatt. A múltkor épp aludt a lányunk, amikor javában fogócskáztak, naná, h pont az ablak alatt. Kétszer finoman kikopogtattam. Pedig nem messze van tőlünk egy park is, széles az utca is, hatalmasak lenn a kertek. Aztán, ha közeleg az este, a másik szomszédban állnak neki focizni az utcán. És artikulátlan hangon üvöltik egymásnak, h "B.zd meg!", A k..va anyád" és egyebek. Az éjjeli műszakot meg a kutya veszi át...

Mi vagyunk ilyen különcködők, netán kiélezettek ezekre? Vagy titeket is zavarna?


2011. ápr. 30. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Peches vagy a szomszéddal. Ha a gyerekek is a leírt módon működnek, kétlem, hogy zöldágra jutsz velük. Talán egy vödör víz az ugató kutya nyakába néhányszor megoldaná az ugatás problémáját, ha kivitelezhető.
2011. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. A szomszédban van egy kutya, folyamatosan láncra kötve, unalmában ugat egész éjjel, közel a hálószobaablakunkhoz. Ráadásul pont úgy vannak felépítve a házak, hogy fel is erősödik a kutyaugatás, úgyhogy szuper...

Mi ki szoktunk szólni a kutyára, akkor pár percig abbahagyja, de mi sem nagyon tudunk vele mit kezdeni.

Jogod van szólni, persze. Nem kell bunkónak lenned, de határozottan mondd meg, hogy a kutya nagyon zavar titeket, a férjed nem piheni ki magát, úgy megy dolgozni, a kislányodnak pedig kell a pihenés. Ha a gyerekeik ilyen neveletlenek, hogy ordítoznak, akkor nekik nem használ a finom kopogás. Én szólnék a szülőknek, hogy kérjék meg a gyerekeket, hogy játsszanak máshol, vagy szóljanak rájuk, hogy zavarják a szomszédokat. Ha ez nem használna, akkor én bizony átmennék, és letolnám a kölyköket, amiért ilyen neveletlenül üvöltöznek, és ezzel zavarnak másokat.

Ha jó a kapcsolat, akkor nem kínos szólni. Szerintem meg fogják érteni a problémáitokat.

Majd írd meg, hogy van-e változás!

2011. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kutya azért van, hogy ugasson, Ha ugat a kutya mit csináljon vele? Miért kötnék meg ha nem szökik el! Akkor kell megkötni a kutyát ha elszökik nem azért mert ugat!
2011. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok most olvasom, hogy ha meg lenne kötve akkor nem hallanátok úgy már más de megkötve mégis jobban ugat!
2011. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 nory0722 ***** válasza:

Engem tuti zavarna. Nekem 2kutyám van. Bal oldalt van kerítés,jobb oldalt csak 2szomszéddal arrébb. Minden évben megkapjuk a magunkét,hogy a kutya tönkre teszi a veteményt(most van 3. éve). Ezt valahol megértem,épp ezért már készül a kerítés. Viszont: az én kutyáimat számtalanszor látom,hogy 'körútra' mennek,és kizárólag a kerítés mellett mennek,nem a veteményen. Ezt is naponta 2x csinálják. Jó,semmi gond,mi minden évben adunk nekik a saját veteményünkből,ennek ellenére egyikük folyamatosan dobálja őket(85 év körüli),bezzeg mikor arról van szó,hogy jön a szántás,minket kér meg,hogy intézkedjünk helyette és a mi telkünkön megy keresztül a lovas,hogy szántson. Ő már mondta,hogy kössük meg őket. Van egy 25 négyzetméteres kenneljük+kifutó,de csak éjszakára vannak bezárva. Én inkább csináltatok kerítést,mintsem megkössem őket.


A másik szomszédban 3 gyerek van,1éve laknak itt. Ez alatt ez a 3. vagy 4. kutyájuk,nem figyelnek rájuk. Ez most egy golden,ami már 7hónapos. Kerítésük nincs,így mindenkit,aki arra jár,megkerget. Én nem szólok,mert én jóban vagyok a kutyával,sokszor haza is vittem,és mikor nem voltak otthon,beengedtem ide,hogy ne csapja el egy kocsi. Kijátszottuk magunkat,hazavittem,és utána ki sem jött. Már többen szóltak nekik,hogy feljelentik,ezért bezárták egy előkertbe. Végre egy megoldás,bár... ez sem túl jó,mert így meg egész nap ugat,mikor látja,hogy én játszom a kutyáimmal,vagy ők a gyerekekkel. Szerintem ne vegyen kutyát(főleg ne goldent,vagy más olyan fajtát,amivel különösen sokat kell foglalkozni) az,aki nem tud törődni vele!


Szerintem szépen mondd meg nekik,hogy ne haragudjanak már,de nem tudtok aludni a kutyától. Azt is mondd meg,hogy nem vitatkozni akarsz,meg nem rossz indulatból,csak valamit csináljanak már vele,legalább éjszakára kössék meg,vagy zárják be valahová. Vagy az is egy megoldás lehet,ha a másik kettőt elengedik,mivel szerintem a kutya unalmában ugat egész éjjel!

2011. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik!

Nagy bölcsességeket írsz, köszönöm, h felhívtad a figyelmem...

Sejtettem, h lesznek, akik belém kötnek. Hány álmatlan éjszakád volt már ilyen miatt?

2011. ápr. 30. 13:52
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, csak annyit szeretnénk, h hátul a többi kutyájához kösse meg. Nem hallatszik fel onnan a házakba, úgy vesszük észre. A környék többi kutyája ügyet sem vet rá, csak úgy a vak világba ugat. Talán éhes.
2011. ápr. 30. 13:54
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi, h írtatok. Délután fogunk szólni, csak kulturáltan.
2011. ápr. 30. 13:57
 9/17 anonim ***** válasza:
3. vagyok nagyon sokat nem tudtam aludni a szomszéd kutyák miatt de már megszoktam! De ha az én kutyám ugatna mindig akkor nem zavarna ha szólnának csak az én kutyámmal kint vagyok minden nap játszok vele stb. elfárad és éjszaka alszik!
2011. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hmm. Ismerős a helyzet! Egyik szomszédunk egy 1,5*1,5 -es ketrecbe zárja be éjjelre a kutyát (van amikor nappal is). A kutya kínjában megállás nélkül ugat. Aludni nem tudunk, többször szólt neki már minden szomszéd, de nem engedi ki a kutyát. Amikor érettségire készültem, sírógörcsöt kaptam, hogy hogy fogom így kipihenni magam. Azt mondták, hogy a jegyzőnek kell szólni. De csak tűrünk.
2011. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!