Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudna leszokni a...

Szervál kérdése:

Hogyan tudna leszokni a kutyám a macskák kergetéséről?

Figyelt kérdés
A kutyám Max(Mex)teljesen utálja a mácskáimat és nem tudom róla leszoktatni egy macskáról tudtukleszoktatni de a többiről nem megyazt hiszem ez a vég mert már harapja is a macskáimat.egy macskám már meg is halt nem tudom talán ő ölhette meg?kérlek segítsetek!!!!!!
2009. aug. 27. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Kölyök korban kell összeszoktatni őket, később nem mindig sikeres. Kutya fajtája is válogatja,nekem pulim van és azt mondta, a tenyésztő, hogy szinte lehetetlen a kutya-macska barátság. Meg sem próbáltam, így csak kutyám van.
2009. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
milen fajta? Nekem német juhászom van.A kismácskákat imádja,és ha nálunk nő fel,a macska bármit tehet vele,mindent eltűr.Viszont idegen felnőtt mácskát megveszekedetten kergeti..
2009. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem spánielem van, ö sem szereti a macskákat.Nemrég lett egy kölyökkutyánk.Neki nem volt baja a macskákkal, mig nem látta, hogy a spánielünk kergeti öket.Most már ketten vannak.Nekünk nincs macskánk, de a szomszédnak rengeteg van és átjárnak hozzánk.Bántani nem bántja a macskákat, pedig már 8 éve kergeti őket.
2009. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha kölyökkorában nem szoktatatták macska jelenlétéhez nincs sok esély. Az ösztöneikben van és ezt nem lehet szidással eltörölni. Jó lenne tudni milyen fajta és mióta van nálatok, ha nem rég óta talán összeszoknak de ha bántja is a cicákat akkor elkell őket választani nehogy tényleg megölje az egyiket.
2009. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem van pulim és német juhászom is. A puli, mivel kölyökként került hozzánk, együtt is alszik az egyik cicával és nagyon szeret játszani velük. A német juhász a férjeméknél nőtt fel, kölyök korában nem volt hozzászoktatva a macskához, így hiába vettem szakkönyvet nem sikerült leszoktatni a macskák vadként való kergetéséről. A macskák azóta a pulival élnek Anyukáméknál.
2009. aug. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kutyám labrador retriever fajta ,és 1 és fél éves.
2009. aug. 28. 10:15
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

A véleményem az, hogy még van esély arra, hogy legalább a tieiteket ne kergesse.

Én a következőt javaslom: vidd a macskát egy zárt helyre, ahol biztonságosan el tud bújni, ha akar. A kutyát is vidd be, de pórázon és mutasd meg egymásnak őket. Ha már megszagolták egymást és nem volt harcias fellépés, akkor a következő szintre léphetsz. Ez pedig a nyakörv nélküli ismerkedés. Mihelyst valamelyik támad, közbe kell lépni és meg kell szakítani az ismerkedést. Egy későbbi időpontban kell folytatni. De ha már megy zavartalanul, akkor nem lesz gond.

Ez egy több napos munka és türelem kérdése.

Sok sikert hozzá.

A pulis voltam.

2009. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon köszönöm!
2009. aug. 29. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!