Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet valamilyen mértékben...

Le lehet valamilyen mértékben szoktatni egy kopót a madarak kergetéséről?

Figyelt kérdés
Csak azért zavar, mert ilyenkor rám sem hajlandó nézni a kutyám:(amúgy egy éves
2010. máj. 21. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
jézusom...
2010. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Más a leszoktatás, és más az, hogy el tudod-e terelni a figyelmét.

Olyan dolgot kell találnod, ami izgibb, mint a madarak. A figyelmét megpróbálhatod felhívni játékkal, jutalomfalattal, tapssal, egy hangos felkiáltással, stb. Neked kell kitapasztalnod, mi jön be nála. Ha sikerül, hatalmas dicséret, jutalmazás.

Fontos lenne, hogy sikerüljön, mert így pl. a behívás sem lesz soha 100%-os.

2010. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha olyankor nem néz rád? Te normális vagy?
2010. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ha nem néz rá, akkor feltehetőleg nem is fogad szót...

- addig bámulja a madarat, mígnem kisétál az útra, és elüt egy arra járó autót.

- ha ügyes, elkaphatja, esetleg meg is eheti a madarat.

- belefeledkezik a kergetésbe, elkerül jó messzire a gazdájától, s ha már úgysincs felügyelet a közelben, új szórakozások (pl nyúlkergetés) után néz.

- az erdőben vadat (lehet az fácán is) űző kutyát a vadásznak jogában áll lelőni.


Gondolkozz, mielőtt másokkal kötözködöl.


A kérdezőnek... :-)

Szerintem a legfontosabb egy nagyon szoros kapcsolat kialakítása a kutyával, melyben a te szavad, hívásod mindig a madarak és egyéb érdekes dolgok felett áll. Ehhez az is kell, hogy elismerjen a kutya vezetőnek. Sokan nem értenek ezzel egyet, mondván, hogy nem kell alá-fölé rendeltséget kialakítani a kutyával, mert ő társ, viszont tökéletes engedelmességet csak így tudsz követelni, és ha ez nincs meg, mindig megvan a veszélye annak, hogy a kutya kikerül a kezedből, és valami bajba kerül. Hogy hogyan válhatsz "falkavezérré", arról több könyv szól, ezeket is némi kritikával kell olvasni, de a lényeget leírják.


Persze a figyelemfelkeltés sem rossz módszer, és eleinte biztos az hoz majd sikert.

2010. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat. Utolsóelőttinek csak annyit mondok, hogy ha egyszer kiszabadul a mezőre és kb. egy kilóméterre elmegy meg nem jön vissza akkor az engem zavar... szerintem ezért még normális vagyok
2010. máj. 25. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!