Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a darázsfó...

Hogy lehet leszokni a darázsfóbiáról?

Figyelt kérdés
kiskoromba 6 éves lehettem és megtámadott 7-8 darázs amiből szerintem mindegyik megcsípett és azót ha egy darazsat látok egyből félreugrok és nem tudok megmaradni mellette mit tegyek???
2009. aug. 23. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

azt pontosan nem tudom megoldani hogy ne félj tőlük de tudok pár dolgot a darazsakról pl.: csak akkor bántanak ha esetleg csápoltál vagy a fészkük közelében voltál vagy ha hiába zümmögte hogy menjél innen mert megcsíplek akkor te ezt nem vetted észre lehet hogy nem igaz mind amit írtam de ezeket apu mondta és bízok benne! az hogy ne csípjen meg a darázs csak ne piszkáld! ha a virágon van csak távolról vizsgálódj ha látod hogy körülötted zümmög egy akkor választhatsz: vagy marhagyorsan elfutsz onnan vagy szép lassan nyugodtan normálisan arrébb mész. de ha megdermedsz mintha nem is élnél akkor sem bántanak bár erre kisebb a garancia mint az előbbieknél. a fészkükhöz ne menj túl közel mert ott aztán tényleg nagyon vadak! ha meg csak úgy simán elrepül melletted 1 akkor ne vegyél róla tudomást a természetben is így van. én nálam sok lódarázs él de eddig még egy sem csípett meg se méhecske se darázs. én a pókoktól félek de ez más tészta mert a pókok akár a ház sarkában akár a fenyőfán akár a szárítókötelen akár a CD-tokban is lehetnek! (komolyan! nemrég kijött egy a CD-tokból!) egyébként hány éves vagy?


12 lány

2009. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
14 / Fiu :D
2009. aug. 23. 13:56
 3/10 anonim válasza:
100%
Na végre még egy fóbiás rajtam kívül.....én is para vagyok tőlük...ált.menkülés azt választom de most képzeld amikor a párommal csónakból pecáztunk na ott volt ám sikítozás mert nem volt hova menekülni:-))a kisfiamat alapból vízre szoktattam ,hogy ne is vonza ezeket a csípősöket nyáron...
2009. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Előző vagyok na most lehet nevetni 32éves vagyok...
2009. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szerintem nem vicces
2009. aug. 23. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként én is rettegtem tőlük, most már kicsit békésebb a viszonyom, ezekkel a zümmögőkkel.

(átl. iskolában osztálytársam nem félt tőlük, mert méhész az apja, ő megfogta, majd kergetett minket, hogy bedobja a blúzunkba hátulról. Gondolhatod mi volt ott...)

Én szépen lassan rájöttem, hogy ha nem háborgatom őket, akkor békén hagynak, virágot meg ilyesmiket keresnek. Szóval most már elég jól tűröm azt is ha rám szállnak megpihenni. Meg a páromat is úgymond védelmeznem kell (ez is segített az egészben): allergiás a csípésükre.

2009. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi mindent

:D :)

2009. aug. 23. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem féltem tőlük,de 3hete ahogy munkába mentem(biciklivel) vmi hirtelen szúrást éreztem a karomon, nekem szállt és megcsípett 1 darázs,nagyon fájt, de nem dagadt be akkor,hanem éjszaka,nem tudtam aludni se,másnap mehettem az ügyeletre és még 1 szurit is kaptam a seggembe:(

Azóta nagyon félek tőlük.

2009. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Én is ugyanezzel küzdök sajnos,kb 16 lehetem amikor a szememet a fülemet összecsipték! azóta ha csak meglátok egyett ami túl közel van hozzám vagy egy légtérbe kerül velem az haggyám hogy megilyedek de a szívem majd ki ugrik a helyéről,elkezdek remegni,iszonyatós érzés,nem kivánom senkinek,ilyenkor azzal nyugtatom magam,hogy ha megcsip csak picit fáj,nem vészes,de nem is ez a bosszantó hanem maga a látványuktól kapok szinte sokkot!

22 éves lány

2009. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

jaj hátén nagyonfélek a darazsaktól..de semmi mástól nem..csak ettől:S

úristen

ma suliba kb 7cm-es darazsat láttam..azthittem elájulok:S...milyen lenne ha megcsíp úrsiten:OxD

nemtudjátok milyen az a darász am 7cm-es és qwa nagy hangja van?:)

13/L

2010. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!