Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori hogy egy...

Mennyire gyakori hogy egy szuka dominánsan viselkedik más kutyákkal és jelölget séta közben?

Figyelt kérdés

Meg otthon is, ha ugat a kerítés mellett és elhaladt amit ugatott akkor utána pisil.

Emberekkel jól viselkedik, pontosabban én vagyok a falkavezér, de ha jön valaki hozzánk, akkor próbálkozik fölé kerülni. De soha nem agresszív.


2013. jan. 8. 15:53
 1/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nekem ugyan kanom van és lesz is szerintem a továbbiakban, ismerős szukákat elnézve ők is simán dominánsak :)

Attól, hogy szuka, még küzd a hierarchiában betöltött helyekért.

Legviccesebb egy bearded collie: ivtalan szuka: fél, bizonytalan, ezért megelőzésként odavicsorog és odakapkod más kutyáknak...de közben 3 lábon állva pisil...és nagyon tudja mutatni, főleg kölyköknek, hogy ő a góré...farok az égben :D

2013. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy mint nálunk embereknél azt hinnéd hogy a "kanok" a vezérek, pedig a kutyáknál is simán megeshet hogy egy "szuka" karakánabb dominánsabb egy kannál, sokszor ők vezetik a falkát, ráadásul egymással sokkal inkább ilyenek mint a kanokkal szemben, de ez szintén embernél is így van :)

Pásztor kutyám van, de már annyiszor azt hitték rá a hosszú takaró szőre miatt hogy kan hogy már meg sem lepődöm rajta.

Ha nem hiányozna neki alulról valami, simán lehetne kan és odavágná harcban még őket is.

Ő is jelöl, bár nem annyit és nem úgy, de azért még is.

Szerintem a tied sem szereti a más kutyákat, mert az enyim is csak azokkat hűde nem szereti, míg az emberekkel közömbös.

Vidd el többet sétálni meg szoktasd kint más kutyákhoz ami először nem fog menni, de ha szorgosan csinálod előbb utóbb enyhül az egész. Nálam is így történt.

2013. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ivartalan szukám van, ő is 3lábazik, elég sokszor bepróbált, mire elfogadta, hogy ki vezet. De a mai napig kihasználja a gyengébb napjaimat is. Más kutyákkal amúgy ő sem volt soha agresszív.
2013. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen domináns az egyik szukám, 9 éves, és folyamatosan jelölget amikor kimegyünk. 3 lábon:) Ő teljesen közömbös más kutyákkal szemben, és még játszani is hajlandó, de csak akkor ha ő kezdeményez. Amugy pedig teljesen normális, aranyos, mondjuk a felnőttek annyira nem érdeklik, de a gyereket imádja.
2013. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ő szereti a többi kutyát, csak nagyon durván játszik velük. Nem harap, de a lábával olyanokat üt, hogy kistestű kutyákhoz oda sem engedem mert szó szerint agyoncsapná őket.
2013. jan. 8. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz domináns alatt? Nekem 3 szukám van, mindhárom jelölget és idegen kutyáknak soha egyik sem adná meg magát. Az meg teljesen egyértelmű, hogy a SAJÁT házában nem fogja alávetni magát senkinek...
2013. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!