Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek egy sulin?

Miért ilyenek egy sulin?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, van egy kis keverék kutyám, úgy érzem kiközösítenek a kutyaiskolán mert nem vagyok olyan nagymenő, nem iszom és nem járok minden héten bulizni. Ott csak azok a jók akik nagyszájúak. Miért nem a kutyázás számít? És aki csinálja a sulit az a leg leg . Utálom, de félek átmenni más suliba mert ez itt van közel az új kertnél.

Szeretnék egy bordert is ,akkor majd néznek valamire?



2013. jan. 10. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyd őket a fenébe és menj másik suliba. Csak miattuk ne akarj másik kutyát.
2013. jan. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az ilyeneket fejbekéne vágni vaslapáttal!!! válts sulit tartsd meg a kutyád (NEM TEHET RÓLA!) szeresd etesd:)
2013. jan. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha valamiért akkor önmagadért fognak megkedvelni, Te sem a kutyájuk alapján hanem a személyiségük miatt mondod hogy nagyszájúak.

Gondolom túl nagy a korkülönbség köztetek, és ennyi az egész, ezen nem tudsz változtatni.

Ne érezd magad kényelmetlenül mert jól gondolod, nem baráti társaságban vagy hanem iskolában, ott az számít amit elérsz.

Illetve felteszem nem sokkal idősebbek lehetned nálad, mert aki már felnőtt az tud viselkedni, és avval foglalkozik amiért odament, és nem azon fog felvágni hogy mennyire hányta össze magát szombaton.

2013. jan. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
ha a kutyához értenek, és tanitanak, fejlődtök mindketten, akkor ne azzal foglalkozz, hogy milyenek. Én ismerek olyan sulit, ahol olyan beképzeltek, mintha ők találták volna fel a kutyát!!! Valami mindenhol akadhat:))) nem a kutyád, és nem te vagy nekik a probléma. valószinűleg egy régi összeszokott társaság, egy csomó közös dologgal. Szerintem előbb utobb összerázódtok:)
2013. jan. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

először is semmiképp ne szerezz be csak azért egy másik kutyát mert ilyen emberekkel vagy körbevéve. ugyanis neked a ezeknek az embereknek a véleménye lesz a fontos nem pedig hogy a kutyának a lehető legmegfelelőbb életet biztosítsd.


bizony ez az időszak nem könnyű. először is megsúgnám hogy azok az emberek akik így viselkednek sajnos nem megfelelő neveltetésben részesültek illetve a legkevésbé sem egészséges a kapcsolatuk a szüleivel. értelmes lánynak tűnsz ezért megpróbálom elmagyarázni. azok akik így viselkednek a világ életükben két dolog fogja kísérni őket végig az életükben. az egyik hogy mindig a másik ( a többség) véleménye a fontosabb a másik hogy ebből kifolyólag soha nem is lesznek valódi saját céljaik. bármibe lefogadnám hogy ezek az emberek nem azért járnak oda mert jobbá akarják tenni a gazda kutya közti viszonyt hanem azért mert azt ugy kell, mert mindenki így csinálja. az ilyen emberek vagy elkallódnak az életben vagy csak sodródnak majd az árral mígnem végre össze nem házasodnak és élni nem kezdik unalmas monton életüket amiben az igazat megvallva szenvednek. sőt az igazat megvallva nem hinném hogy ezek a gyerekek most is olyan boldogok lenének mint ahogyan az látszik. a buliba mint egyetlen szalmaszálba kapaszkodnak, leisszák magukat mígnem a józan eszük el nem megy világgá, és veszélybe, nevetséges helyzetekbe sodorják magukat. kétlem hogy egy jól átmulatott éjszaka után valóban és annak minőségében foglalkoznának a kutyáikkal. az ilyen emberek egy buli után késő délutánig nem is kelnek fel akkor meg minek a suli? falra hányt borsó csak hiszen a kutya számára nem biztosítsa a lehető legmegfelelőbb minőségi együttlétet. nevetséges számomra az a tény hogy ezek az emberek azért mennek oda mert a sulitól várják hogy majd egy csapásra megoldódik a viszonyuk kutyáikkal. de ez egy végletekig boncolható téma.


üzenet neked:

a sulival meg vagy elégedve? a kutyáddal való kapcsolatod fontos számodra tehát hogy mindig minden helyzetben tudjatok számítani egymásra, vagy néhány bájgúnár vélemyéne akik nem is biztos hogy életük végéig melletted maradnak? azért mentél oda hogy barátokat szerezz (arra ott a "fészbúk") vagy azért hogy a lehető legjobb gazdija lehess a kutyádnak? engem egyáltalán nem érdekelne ha kiközösítenének csak azért mert nem bulizom, mégpedig pontosan azért mert nem azért mentem oda hogy ilyenekkel törődjek hanem teljesen más miatt. sőt én ugy néznék a helyzetre hogy mi közösítettük ki őket a kutyámmal, nem is állnék szóba ilyennel akinek az a témája hogy milyet bulizott az éjjel ahelyett hogy közösen meg tudnánk vitatni pl. hogy egy egy gyakorlatot ő és a kutyája hogyan élnek meg, tapasztalatot, véleményt cserélni.

erről pedig mihamarabb szokjál le hogy mások véleményét lesed miközben a kutyád érdekei már háttérbe szorulnak neked. én boldogan mennék minden alkalommal a kis blökimmel hiszen egy alkalom amikor egymásra tudunk figyelni, együtt feladatokat megoldani. ott az egyetlen akinek a véleményére adj az az oktató. az oktató kiközösít mert keverék kutyád van? vagy mert nem jársz bulizni? hát nem! mert nem az a fontos hogy fajtatiszta kutyád e van, se nem az hogy jársz e bulizni vagy sem, az sem hogy a kutyasuliban hány barátod van. ott egyetlen barát a fontos mégpedig az amelyik a lábadnál van a pórázán, illetvehogy ezzel a barátoddal hogyan és miként tudod a kapcsolatotokat a legjobbá és legboldogabbá tenni!

2013. jan. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, kíváncsi volnék, hogy a csoportban hány kutyán van szájkosár a foglalkozások alatt?


Amúgy nem tudom miért ilyenek nálatok. Mi a kutyasulin nem a hétvégi berúgásról szoktunk beszélgetni, hanem arról, hogy hétvégén mikor sétalunk egy nagyot közösen a kutyákkal.

2013. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jártam már pár kutyaiskolába egyiknél se volt ilyen téma. Persze előfordult amikor 3-4en vagyunk egymás között de am nem jellemző. Szerintem keressél másik iskolát. Mert nem erről kéne szólnia.
2013. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megtartom a kutyusom ,nagyon nagyon szeretem.A bordert második kutyának gondoltam. Itt lenézik akinek nem hiper szuper kutyája van.

Hát ez az ,nem fejlődünk mert van egy imádott társaság és csak azok haladnak. Ezért is bánt :(

Hol van még Debrecenben agilty lehetőség? Anyukám azt mondta elvisz ha muszáj, de apu hallani sem akar róla ,mert ez itt van közel. De engem totál kikészít hogy nem a kutyázásról szól.

2013. jan. 10. 11:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg aDebreceni Kutyaiskolát, hátha az jobban bejön! Alkotmány utca 3. Mondjuk én nem ismerem őket, szóval ez csak egy tipp.
2013. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp győzd meg az apukádat, hogy váltani szeretnél. Az egésznek a lényege a kutyákról szól, de ha itt nem azt kapod, amit szeretnél, és nem éred jól magad akkor nem éri meg maradni.
2013. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!