Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak megszabadulni a...

Katalin79 kérdése:

Miért akarnak megszabadulni a kutyáiktól?

Figyelt kérdés
tele van a hirdetés ingyen elvihetö, cserélhetö stb, rengeteg beagle is, kifejezetten tetszik nekem ez a fajta és nekem is van ezért nem értem, igazi roszcsont, nem szökik, de akármit is csinálna akkor se válnék meg tölle, de nem csak beagle ,németjuhász ingyen 4 éves és még sorolhatnám, ezért nem értem,hogy lehet az embernek szive olyan állattol megszabadulni amit ö nevelt fel, családtag, nekik is van lelkük,éreznek ök is,vagy mig kicsi aranyos addig jó,hamár felnött akkor már nem kell,majd hozok másikat és azt is elpasszolom ha ráuntam?
2012. szept. 29. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A csere hirdetések én sem értem... De ha valaki ingyen akar megválni a kutyájától akkor valószínűleg anyagi vagy családi okai vannak. A legtöbbjük nem örömében teszi ki hirdetni a kutyáját. Vannak átlátható esetek de nem tudunk minden hirdetés mögé látni, hogy mi is van a hátterében.
2012. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha már eleve ugy irja ki, hogy nyugodtabb természetüre cserélném, ha megvette mért nem nézett utána,hogy milyen a természete? a kutya nekem nem egy tárgy ha megkopik kidobom, nem álunk jol anyagilag mi is kétszer meggondoljuk mire költsük, de mikor kutyánk lett, elöre láttuk mire készüljünk,és nem adnánk semmiért se öket ,megoldjuk
2012. szept. 29. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez van.

Nekem 3 hete van egy új főnököm, kiderült, hogy van egy 12 éves spánielje.

Van egy pár hónapos kapcsolata, aki miatt panelba költözött, és nem tudja magával vinni a kutyáját.

Az ő megoldása, hogy el kell altatni.


Az én megoldásom, egy szebb világban az lenne, hogy az ilyen "embereket" altatnám el.


De ilyen világban élünk, és nem lehetünk befolyással az ilyen dolgokra.

Így aztán nyelek egy nagyot, köpök egyet, aztán próbálok nem gondolni rá.

2012. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
furcsa világban élünk ,irtam is a forumon hogy találtunk kiskutyát, nem fajtiszta de nem is érdekel, 1 heti cigim árábol sporoltam össze,hogy betudjam oltani minöségi tápot kapjon,stb nem cigiztem 1 hétig,csak hogy neki legyen :-) igaz voltak elvonási tünetek :-) most azon sporolunk,hogy nem költünk felesleges dolgokra csak hogy nekik meglegyen a kajájuk,párom még a sör adagját is csökkentette mert most már 2 kutyus van :-)
2012. szept. 29. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan azért mert nincsen pénzük a kutyát ellátni, vagy nem hajlandóak rá költeni. Ez a két jellemző érv!
2012. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Túl sok olyan ember van aki kinézetre vesz kutyát és nem néz utána a fajta természetének vagy éppen azért vesz meg egy fajtát mert most ez a menő, majd aztán mivel nincs tapasztalata a kutyanevelésben a kutya a fejére nő és terorizálja az egész családot és neki az egy kiút amit ő lát az az, hogy elcserélné vagy inkább akár ingyen is túladna rajta.
2012. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem lehetünk befolyással a dolgokra.


Ha mást nem, rábeszélheted az új főnöködet, hogy ne siessen annyira az altatással, vannak fajtamentők, vannak fórumok, egy spániel kutya, még ha idős is, még ha csak keverék is, biztosan találna gazdát!

2012. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!