Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar sok ember fajtatisz...

Miért akar sok ember fajtatiszta kutyát?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok itt olyan kérdéseket hogy milyen fajtát válasszon első kutyának.De felmerül bennük hogy keverék kutya legyen? Meg ahol én lakok szinte fajtatiszta kutyák vannak havanese-től a bernáthegyi-ig,de keveréket egy utcába ha látok 1-et. Mi a véleményetek?Ha van itt valaki aki fajtatisztát tart akkor ő is irja le a véleményét hogy miért tart fajtatisztát.
2009. aug. 28. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
szia! Nekem is keverék kutyám van, igaz most egy fajtatiszta, de az emberek azért akarnak fajtatiszta ebet vásárolni, mert azok szebbek valamelyest. szerintem a keverék kutya is lehet szép. a keverék kutya szívósabb. a fajtatiszta kutya érzékenyebb, nameg lehetnek nála öröklött betegségek is. szerintem nem jobb és szebb a fajtatiszta kutya a keverék kutyáknál. Ha szeretnél kutyát, fogadj örökbe egy menhelyről egyett. egyszerre két kutyust mentesz meg. a tiedet, meg a tied helyére kerülőt
2009. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert az tetszik, külsőleg és belsőleg. Nekem 2 törzskönyvesy havanesem van, de ilyen keveréket biztos nem találtam volna. Bennük az tetszik hogy gyönyörű hosszú szőrük van, na meg a jellemük az ami igazán megfogott. Ezért.
2009. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki ide ír hogy milyen fajtát akar az azért írja mert nem ismeri annyira a kutyákat, nem tud választani, itt kér tapasztalatot. Általában fel szokott merülni bennük, hogy kverék legyen.

Én azért akarok fajtatiszta kutyát, mert az első kutyám amit nem én választottam ilyen volt, és ez lett álmaim kutyája. Szerelmes vagy bele. Ahogy kinéz, ahogy viselkedik. Később is szeretnék ilyen kutyát, már a tenyésztőt is kinéztem és azt is tudom, hogy miket fogok vele csinálni (kutyás sport stb) A másik kedvenc fajtám még sosem volt, de abba is beleszerettem úgy ahogy van. Tehát azért nem keverékem van mert pont egy olyan kutya tetszik ami fajtatiszta. És mert a keverékkel egy-két dolgot nem tudok csinálni amit szeretnék (pl agilityzni lehet de munkaversenyezni nem, és én azt szeretném.) Meg szeretnék segíteni ennek a fajtának, mert ritka. Egyszer majd fogok egyet hozni a fajtamentőktől is.

Sokan vannak még így ahogy én.

De persze vannak olyanok akik csak menőzésből, vagy ert látták valamelyik híresség kutyáját.

És miért lenne baj, ha nekem nem tetszenek annyira keverékek? Én nem gyártok kutyákat, semmivel nem ártok nekik, ugyanúgy megsimogatom, szeretem őket, de nem utálatnak és kényszeríthetnek egy keverék kutyára, ha nekem pont nem az a kinézet és viselkedés tetszik. Ez nem sznobság. Az a sznobság aki azért vesz fajtatisztát, mert látta Lassie-t vagy Rex-et vagy Paris Hiltont...

2009. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Sokan csak sznobizmusból, vagy mert biztosan tudni lehet, hogy bizonyos kutyafajtákat hogyan kell táplálni, gondozni stb. Túlságosan le vannak értékelve a keverék kutyák, holott nagyon sok közülük vetekszik nem csak,hogy szépségben, de értelemben is a fajtisztákkal. Meg azt sem kell azért elfelejteni,hogy a fajtiszták is hosszú genetikai módosulások során lettek olyan,amilyenek.
2009. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem baj ha nem tetszenek neked a keverékek.Csak kiváncsi vagyok a vélemyényekre.Ja és nem kéne lepontozni valakit a véleménye miatt!!!
2009. aug. 28. 16:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Ját köszi hogy valaki megért. :) Nem is nem tetszenek, csak nincs keverékem, mert mert már sajna van álmaim kutyája. De attól még védem az állatokat. Csak egyesek azt mondják, hogy az csak üres beszéd ha úgy véded őket hogy nincs otthon saját keveréked.
2009. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
16:00-ás egyet értek veled.Kivéve a sznobizmussal azt azért nem hiszem hogyha valaki fajtatisztát tart akkor sznob.Nekem keverékem van jól nevelt,okos kutya és mégis azt veszem észre hogy valahogy a keverékeket nem veszik észre.
2009. aug. 28. 16:06
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
van egy keverékem menhelyről és egy fajtatisztám is. mindkettőt imádom, igazi jellemek. eleinte fajtatisztát akartam, de nekik mindenképpen lesz gazdijuk, míg egy menhelyinek nem biztos. azért van fajtatisztám, mert pici korában nagyon megszerettem és ajándékba megkaptam. de amint lesz lehetőségem megint a menhelyről fogadok örökbe.
2009. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nincs még kutyám, ezért talán eltudom mondani miért akar fajtatisztát venni egy első kutyás ember.Röviden néhány szóban: Kiszámíthatóság (hisz a jelleméről és más tulajdonságáról lehet a neten olvasni),segítség ( ha baj éri a kutyust vagy nem tudom hogyan kell egy vele kapcsolatos gondot megoldani, van legalább egy ember akinek a segítségére biztosan számíthatok), egészség ( ha tenyésztőtől veszek kutyát nagyobb valószínűséggel mentes az örökletes betegségeitől). Egy keverék kutya esetében sokszor azt sem tudom eldönteni melyik két fajta keveredett, és az abból megszületett kutyusnak milyen tulajdonságai vannak, ne adj isten valamilyen betegséget örökölt ( vagy ideggyenge). Ezért inkább mélyebben a zsebembe nyúlok, ezzel csökkentve a később felbukkanó problémák esélyeit.
2009. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Szia nekem életem első kutyája keverék menhelyről fogadtam örökbe 4 hetesen én cumiztattam...A világ összes pénzéért nem cserélném el semmiféle fajtatiszta ebre.Amúgy nagyon szép kutya többen megkérdezték milyen fajta./németjuhást roti keverék/hosszu szőre van korom fekete barna rajz van benne és fehér mellénye van.Tényleg szép kutya lett de kicsinek nem volt szép mégis szerettem és most is szeretem 8 éves lesz és remélem még minimum eddig él mivel a keverékek tovább élnek a haverja keverék volt ő 18 évesenment a mennybe...szoval én keverék párti vagyok!
2009. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!