Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatkereskedésben kapható...

Az állatkereskedésben kapható fagyasztott nyers hússzerű dolgok (pulykadarabok) milyen minőségűek lehetnek? Szokott valaki ilyeneket venni a kutyusának? Vagy inkább adjak konzervet kiegészítésnek?

Figyelt kérdés
Száraztáp mellé vettem 2kg pulykadarabokat kiegészítésnek,finomságnak, de nem nagyon tudom mit csináljak vele mivel, hogy tudjak adni belőle ki kéne olvasztani,de a 2 kg meg elég sok egy kiskutyának, meg két cicának. Megkell főzni vagy nyersen is adhatom? Ezek a húsok, melléktermékek lehetnek, szabad egyáltalán 6 hónapos nagytestű kutyusnak adni ilyesmit? Elég olcsó volt 200Ft/kg.
2013. jan. 11. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Vna olyan, ami már hőkezelt (főtt), van olyan ami nyers. Ami nyers, abból kalapáccsal (én is úgy szoktam) üss le annyit, amennyi kell. A főtthöz nem kell kalapács, azt általában egész szépen szét lehet szedni.


Adhatod neki nyugodtan, de a csontokra figyelj!


Konzervet meg felejtsd el, a jó minőségű konzervből a 300 g-osok 1000 Ft kötül vannak, kétlem h olyat adnál. A többi meg vizes szemét, semmi más.

2013. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én csak ilyennel etetek.

a melléktermék azt jelenti, hogy minőségileg nem felel meg a hús a humán fogyasztásra. ez olyasmit takar, hogy vágás közben eltörött a csont, zúzódást szerzett az állat (csúnya, lilás lesz a hús), vagy földre esett, esetleg kis méretű a végtag, és nagyon gyakran a hulladék cafatokat is ebbe csomagolják.

mivel ez vágási melléktermék és nem elhullott állat, így az esztétikai hibáit leszámítva akár az ember is megehetné (nincs benne antibiotikum), szóval bátran szoktam nyersen adni a kutyáimnak. ha felolvasztottad akkor viszont kénytelen vagy valamit csinálni vele, esetleg megpróbálhatod fagyottan valahogy feldarabolni, ha sikerül, de legvégső soron hőkezelni, hogy ne a hűtőben büdösödjön (2-3 napig elvan a hűtőben, miután kiolvadt). a túlfőzést nem ajánlom.

a 200ft/kg reális ár, nézz utána a BARF diétának, ha van hozzá fagyasztód, akkor akár csak hússal is tudod etetni a kutyádat.

2013. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát most elkezdtem az egészet kiengedtetni, levágni nem tudok belőle, biztos van benne egy kevés csont is, gondolom azért sem megy :) De akkor ma meg holnap adom nyersen, addig gondolom nem romlik meg és utána megfőzőm, hőkezelve csak eláll tovább( 2-3 napig)? Egyébként az hittem valami romlott húsok, de örülök, hogy nem, mert akkor máskor is veszek, azt hiszem ízleni fog a kutyának. Amúgy a főttet próbáltuk már, de itt nálunk olyat lehet kapni amibe sok a csont, főleg far hát, láb, és kisebb- nagyobb csontok, a hús nagyon kevés benne :)
2013. jan. 11. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is etetem ilyennel a kutyámat! Dehogy romlottak! :) El sem adhatnák, ha az lenne. Ahogy előttem is leírták, ezek olyan hús "maradékok" amik nem felelnek meg az előírásoknak, azért hát emberi fogyasztásra nem adhatják el őket, de ezek tényleg csak esztétikai hibák, vagy sokszor még az sem.

Én kacsafejet, csirkeszárnyvéget, csirkelábat szoktam venni, a kacsát főzöm, a többit nyersen adom. Főve eláll a hűtőben 3-4 napig!

2013. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is így szoktam venni a kutyáknak, mindig mást, most csirke fej van itthon, és az 500L-es fagyasztóládában bőven elfér, ezért most vettünk 40 kg csirkefejet, amit én főzni szoktam, és azt is mindig mással kapják, van, hogy zöldséggel, van, hogy tésztával, rizzsel, vagy pedig szintén állatkereskedésben lehet venni ilyen pufit. azt agyon szeretik.

én ezeket főzni szoktam, de nem sokáig, hanem megvárom, míg forr a lé, és akkor veszem le.

Amúgy, még sült kacsafarhátat szoktunk venni, lábat(bár a lábat annyira nem szeretem, mert azon csak bőr van) de a fej nagyon jó, mert benne van az agy, a szemek... kicsit undorító, de a kutyák imádják.

2013. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!