Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott nyers húsból...

Fagyasztott nyers húsból készült ételt (pl. fasírtot) le lehet még készen fagyasztani?

Figyelt kérdés
S ha igen, meddig állhat a fagyasztóban?
2011. febr. 16. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
hát, ha megsütöd a fasírtot vagy valamit, akkor utána le. szerintem 1-2 hónap.
2011. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem nagyon értem a kérdést. Tehát úgy, hogy megsütöd, és úgy lefagyasztani?
2011. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megfözöd vagy megsütöd a kiolvasztott ételt, akkor utána ugyanolyan, mintha nem lett volna elötte fagysztott: a kész ételt le lehet fagyasztani és ugyanaddig áll el, mintha frissböl készitetted volna.
2011. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Konyhatechnikai múvelet után (sütés, főzés) le. Nem hinném,hogy van rá íratlan szabály, de 1-2 hónapnál tovább azért ne tartogasd.


[link]

2011. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Én nem merném megtenni. Egyszer sikerült összeszednem valahonnan egy vírusos hasmenést (ételtől) ami miatt több mint egy hónapig ment a hasam... de folyamatosan, úgy hogy nem is mertem elmenni otthonról, mert kb 5 percenként a wc-re szaladgáltam. Én akkor megtanultam egy életre: a kajával nem szabad "játszani". Ha egyszer kiolvadt akkor megcsinálom vagy kidobom, ha valaminek rossz a szaga akkor kuka, ha valami rosszul néz ki akkor nem eszem meg... szerintem bármiről is van szó, ne kockáztass, mert nagyon nem éri meg :(


Egy jó tanács: vagy fagyaszd le a húst és olvaszd ki és utána készísd el, vagy elkészíted és utána fagyasztod le, de kétszer ne fagyassz... (szerintem) amúgy a dupla fagyasztás sem tesz jót a húsban lévő sejteknek (károsítja), mivel a fagyasztás után kikristályosodik - és megbontja a sejtszerkezetet(ezért van az hogy néhány ember meg tudja mondani az elkészített ételről, hogy mélyfagyasztott-e vagy sem) - és ha ezt is még egyszer lefagyasztod, az már olyan mint a kutyakonzerv...

2011. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2011. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!