Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF! Nyúldarálék, vadnyesedék...

BARF! Nyúldarálék, vadnyesedék, kacsabelsőség hőkezelése? Állateledel boltban vettem, rá van írva, hogy gondos hőkezelést igényel.

Figyelt kérdés
Elég ha csak mondjuk 2 hétig fagyasztóban tartom, vagy forrázni kell, netán párolni? Nem vagyok tisztában ezzel a hőkezeléssel. A hőkezelés nem csak a sütés, főzés, párolás, pirítás? Kérlek segítsen aki ért hozzá. Köszönöm!

#BARF-étrend #koszt #húsok hőkezelése
2013. jan. 8. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

A hőkezelés fagyasztást is jelent. -10 fokon ennyi ideig kell a husikat fagyasztani:

EGY FONTOS DOLOG!:CSAK OLYAN HÚST ADJ NEKI AMIT ELŐZŐLEG ajánlott MINIMUM időtartamok: 

baromfi-3-4 nap, 

vadhús-1 hét, 

marha-5-6 nap 

mindenféle belsőség-1 hét 

hal-1 hét 

2013. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fagyasztás is hő kezelés csak alcsony hő :) én amit állateledelestől veszek nem is mindig szoktam fagyasztani mert ott is a fagyiba volt egy ideje.
2013. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pff... elfelejtettem kitörölni az elejét, mert ez nekem is a netboard fórumról van elementve... de szval érted xD
2013. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen! Tehát a megfelelő fagyasztási idő után adhatom bátran a kutyának.


Igen, a boltban is fagyasztóládában tárolják, de egyelőre még az elején biztosra akarok menni, mert egyelőre rutintalan vagyok és parázok. :)

2013. jan. 8. 14:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Giniras! tökéletesen érthető. :)
2013. jan. 8. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:

A vadat ne add neki nyersen!

Ha szarvas lenne benne, az mehetne nyugodtan nyersen, de mivel nem kizárható, hogy van vaddisznó is (amit csak főzve szabad), így én nem kockáztatnék.

2013. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia Alexandra! Akartam írni privátot .... :)

Megnéztem és nincs ráírva, hogy konkrétan mi is van benne. Régen adtam neki, de főzve, de akkor most is megfőzöm.

2013. jan. 8. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Oks :)
2013. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hőkezelés- forralással, hogy teljesen átfőljön.

Ha biztosra akarsz menni akkor forralás, testhőmérsékletre lehűtés, újabb forralás. Ez még a lépfenét is kiüti:-)

2013. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!