Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi Juhászkutyám 50kg...

Kaukázusi Juhászkutyám 50kg 2éves kan. Kinek mekkora súlyra? Hogyan tudnám növelni méretét, súlyát? Száraz tápon él, mindig van a táljában, de nem él hal érte.

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 23:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Aldiban van, Rómeo néven futó kutyakaja
2013. jan. 12. 15:39
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a tápot, de megnéztem az összetételét, nem olyan rossz, olyan középkategóriás táp. Én a középkategóriás táppal (Dog Chow) megjártam, mert mindenféle baja lett a kutyámnak, kialakult az ételallergia is nála, állandóan fülgyulladása volt. Sokat szenvedünk, szenvedtünk ..... Azóta áttértem a prémium kategóriás tápokra, de most már azt is kezdem elhagyni és BARF étrendet tanulmányozom. A legjobb táp véleményem szerint az Orijen, ha már ragaszkodsz a tápos etetéshez. Ez viszont elég drága, nem mindenki engedheti meg.
2013. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Itt találtam egy fórumot a tápról, de még van más info is a neten, ha rákeresel a Romeo-ra.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2958216-mi-a-..

2013. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
De, ha éhes, akkor egyből ráugrik. Ha nem éhes, akkor meg elveszed előle és megkapja másnap. Legfeljebb pár nap alatt rájön, hogy vagy megeszi azonnal, vagy csak másnap lesz rá legközelebb lehetősége. A kutyák emésztőrendszere az ilyen étkezéshez alakult ki, szóval nem jó nekik, ha folyamatosan csipegetik a kaját. Az csak a növényevő állatoknak jó. Azok az idejük nagy részét evéssel töltik. A ragadozók viszont csak alkalmanlént esznek, amikor épp sikerül valamit levadászni. Ez a természetes.
2013. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

koptatom a billentyűket, de minek...?


oké, hogy ilyen semmilyen gyenge tápot ad neki, de az ég szerelmére, ne mondjátok már, hogy kövesse az adagolást!!! azok középértékek átlagos nagy méretű kutyákhoz... úgy, mint berni pásztor, bernáthegyi, dog, stb. a kaukázusnak, közép-ázsiainak és társaiknak teljesen más igényei vannak. jóval kevesebb kell neki a tápból, mert nagyon jól hasznosít, "még a levegőtől is hízik", de lehetőség szerint teljesen el kéne hagyni a tápot.

2013. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Végülis igen. Lehetne a piacon olcsó nyers husit (kacsa, pulyka, csirke farhátat - 200-250/kg) venni és azt adni neki nyersen. A pásztor mellett se kapott főtt kaját, tápot meg főleg nem. Szerintem ezt gyorsan bepuszilná, nem finnyáskodna, mint a táppal.
2013. jan. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az adagolást semmilyen kutyánál nem kell nézni. Egy a fontos, a kutyának látszódjon az utolsó 2-3 bordája, vagy ha hosszúszőrű, akkor könnyen kitapintható legyen.
2013. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van egy 2 éves kaukázusi kanom, ő 65 kg. De ez marmagasságtól is függ, ami kb 70 cm körül van. Nem kövér ő, csak magas. Én kiskorában etettem inkább táppal, amikor nagyobb lett, akkor vettem olcsóbb húsokat (csikremellcsont, farhát, lép...) ezeket megfőztem enyhén sós vízben és száraz kenyeret tettem bele. Most is kap tápot, ha nincs itthon más, de nem szereti. Most már nem főzöm meg neki a húst, csak ritkán. Tehát nagyrészt ételmaradékot, nyers húst kap, e mellé tejet, és ritkán tápot. Szerintem ne akard a méretét növelni, így sem kicsi :D Örülnék, ha az enyém csak 50 kg lenne, mert akkor egy súlyban lennénk... :D

2013. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70cm marhoz a 65kg biztos hogy sok. A 80cm feletti kauk szoktak ekkorák lenni.
2013. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy magasabb, de tényleg nem kövér, inkább kicsit sovány. Állatmázsán mértük tavaly tavasszal, az nem tudom, mennyire pontos. Ha két lábon áll, egy fejjel magasabb nálam (166 vagyok). De jó lenne egyszer pontosab megmérni, meg hát nem is mostanában mértük, de szerintem saccra is 60 körül van. Előtte viszont nincs ennyivaló, naponta egyszer kap, de annyit, amennyit meg is eszik.
2013. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!