Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lánc vagy kennel? Melyik a jobb?

Lánc vagy kennel? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Eddig biztos voltam abban, hogy a kennel nyer, az előző kutyám ugyanis jobban szerette. (14 évet élt)

A mostani viszont utálja ha be van zárva, mindig nyüszít, próbál kiszabadulni. Kipróbáltam, hogy láncra kötöm (6-8m) és furcsa módon teljesen normálisan viselkedik, ha rajta van. (Az okát én sem értem)

Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Melyiket viseli el jobban a kutyátok?

A kérdést persze úgy értem, hogy nem állandó jelleggel van így, hanem maximum heti pár órára, a kutya folyamatos foglalkoztatása mellett.


2013. jan. 13. 16:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

*Még a nagymamához annyit, hogy nem tudom a bosszún kívül mi értelme van a kutyát csesztetni, amikor a dolog megtörtént, vagyis hogy nem történt, mert nem lett semmi baja a gyereknek.

Továbbá egyszerűen csak ne találkozzanak és nincs probléma többé.

Inkább szóljon rá a gyerekre legközelebb, és a saját mulasztását ne az ártatlan másikon akarja le bosszú állni.

Irtsunk ki mindent magunk körül a gyereket meg zárjuk be egy steril burokba és nincs gond.

2013. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

ma 17:22

A kennele teljesen zárt?

2013. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled, de a feleségem családjáról van szó. Nem tilthatom ki őket (még ha akarnám sem). Gondolhatod én mit szólok az egészhez, vagy az asszony, amikor megemlítettem, hogy ennyi erővel tehetünk táblát a kapun belülre is, "Vigyázat, a gyerek és az anyós harap" címmel, persze ezt a kutyánk részére..
2013. jan. 13. 17:31
 14/23 A kérdező kommentje:
A kennel alsó kb. 120 cm-re teljesen zárt, felette vasháló, a fölött pedig 50cm ami szintén zárt+ ugye a tető. Innen lehet bemenni egy teljesen zárt részbe, ami a kutya fekhelye.
2013. jan. 13. 17:36
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kennel a jobb, mert sokkal biztonságosabb. De ha a te kutyád a láncot jobban szereti akkor felesleges szenvedn a kennellel.
2013. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
A tünetekből ítélve klausztrofóbiás lehet a kutya, és ezért zavarja a zárt kennel. Én kipróbálnám azt, hogy a zárt alsó részt lecserélném átlátható dróthálóra, és megnézném, úgy mit kezd odabenn, továbbra is megmarad-e a félelme.
2013. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Kerti kutya hogy nem tudjátok elzárni a gyerektől a házon belül arra a kis időre? Ha láncon lesz attól a gyerek még megtalálja, hacsak nem kísérik minden lépését. Ebből a szempontból a kennellel értek célt, de ha a kutya jobban bírja a láncot a gyereket meg távol tudják tartani akkor szerintem maradjon a lánc.
2013. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Minden a 2 jó megoldás lehet jó és rossz is. A kennelnek megfelelően nagynak kell lenni a kutya számára kell hogy legyen benne neki fedett hely stb... Ha a lánc mellet döntesz akkor az meg legyen megfelelően hosszú. De akármelyiket is választod a kutya ne legyen pár óra hosszánál tovább bezárva v. megkötve.

Nálunk a kutyák egész nap szabadon vannak csak akkor zárjuk be őket kennelbe ha jön hozzánk valaki és fél a kutyáktól. Míg nem volt kennel addig meg kötöttük őket ha jött valaki. Nálunk a kennel jobban bevált nem mondom hogy rajonganak érte de 1-2 max 3 órát el vannak benne nyugodtan. A láncon a miéink csak vonyított meg minden bajuk volt.

2013. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%
Én is úgy vélem, egy próbát megér átláthatóvá tenni a kennel azon részét, ahol kilát a kutya az udvarra, házra.
2013. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom akkor a tetős részt átépíteni, hogy csak egy kisebb része legyen a fedett. Vagy esetleg még arra gondoltam, hogy az alsó 120cm zavarhatja, mivel onnan nem lát ki. (mindig felágaskodik az első két lábával a peremre)
2013. jan. 13. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!