Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? (szuka...

Mit kéne tennem? (szuka kutyám ellés után. Részletek lent)

Figyelt kérdés

Pénteken ellett. Az ellésnél minden rendben zajlott. A kölyköket szépen ellátja. Az ellető ládát a ház egyik meleg helységében helyeztük el. Láza nincs. Eszik, iszik magától, de azért többször megkínálom én is napközben. Igyekszünk nem sokat zargatni őt és a kölyköket, de persze szeretnénk figyelemmel kísérni őket. A kérdésem arra vonatkozik, hogy a szukám ellés után 2 nappal izgatottá vált és folyamatosan mászkál a lakásban, minden kis helyre be akar bújni, sarkoknál, falnál kapar. Állatorvossal beszéltünk már erről, szerinte úgy érzi a szuka, hogy nincsenek jó helyen a kölykök és keresi a megfelelő helyet a számukra. Azt a tanácsot kaptuk, hogy tegyük a ládát védettebb helyre, ahol azért rálátunk, de még sincsenek "rivaldafényben". Már csak egy ötletünk van, mégpedig, hogy az elletőládába tesszük az egyik asztalunkat és azt leterítjük egy pléddel, így lesz az ellető ládának egy nyitott és egy úgymond zárt része, ahová elhúzódhatnak. Szerintetek jó lenne így? Ha így sem szűnik meg a fent leírt viselkedése, akkor mit tehetnénk még?

Ez volt a kutya első ellése. 19 hónapos. 3.tüzelésnél lett pároztatva, előtte természetesen állatorvossal beszéltünk!


Köszi a válaszokat!


2013. jan. 14. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Nincs két éves a kutya...Végülis 16 éves lányok is szoktak szülni, csak épp nem mondanám normális dolognak....
2013. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást, bár a kérdésemre nem kaptam választ!

Írtam, hogy állatorvossal beszéltünk pároztatás előtt! Ő kellőképpen fejlettnek és érettnek találta a kutyát! 18 hónapos kortól vagy a 3. tüzeléstől már a MEOE szerint is tenyésztésbe lehet venni...De cáfoljatok, ha ez nem így van!

2013. jan. 14. 08:40
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Miért, te tenyésztőnek érzed magad?
2013. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ellés után a méhösszehuzodások hatására, még kaparhat a kutya. nem kell piszkálni az elletőt. Infra van a kiskutyák fölött? és az anykautyát rendszeresen kellene mozgatni.
2013. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt a tenyésztő-szaporító dolgot már vártam! Pont az imént olvastam egy kérdést, melyben egy 5 hónapos TENYÉSZTŐ-től vásárolt kutyáról írt a kérdező, akit bezárva tartottak egy kennelben az anyjával, valószínűleg felé sem néztek, most meg szegény gazdi azt sem tudja mit tehetne. Mi igyekszünk mindent megtenni. Például: a kutyákat szűrni, folyamatos állatorvosi ellátásban részesíteni. Minőségi táppal vannak etetve, kiskutyákat törzskönyveztetni akarjuk, szerződéssel kerülnek az új gazdikhoz, kölyökcsomagot is adunk, leghamarabb 10 hetesen adjuk oda őket, addig megkapják a szükséges oltásokat, chipet, féreghajtást, igyekszünk megfelelően megalapozni a szocializációjukat... Persze emberek vagyunk, nyilván nem tökéletesek, de igyekszünk!
2013. jan. 14. 09:00
 6/14 A kérdező kommentje:
8:56-osnak ment a zöld kezecske! Köszönöm a hozzászólásod!
2013. jan. 14. 09:01
 7/14 A kérdező kommentje:
A melegítésről igen gondoskodtunk!
2013. jan. 14. 09:04
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Attól még, hogy tenyésztőnek írja, nem lesz az. Az egy szaporító, aki így csinálja. Ha pedig törzskönyvesek a kutyáid, akkor a tenyésztőtől, akitől vetted biztos sok hasznos tanácsot tudsz kapni. Sőt lehet szívesen segítene, ha rendes tenyésztő.
2013. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Maximális szakértelem nélkül biztos nem mernék kutyát elletni, ezzel veszélyeztetni az anyakutya és a kölykök életet, későbbi egészségügyi állapotát. Ha bármi betegségük lenne a későbbiekben az én hibámból, elsüllyednék.

Ez ki kívánkozott belőlem.

2013. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9:19-es ment a zöld kezecske. Igen én is úgy gondolom, ahogy leírtad, direkt azért hoztam fel példának. Akitől a szuka kutyám van, őt tényleg tenyésztőnek tartom, és ő segít is, de mivel külföldi, ezért telefon helyett csak e-mailben tartjuk a kapcsolatot és gondoltam így itt hamarabb kapok választ. Akitől a kan kutyát vettem, az pont határeset, ha lehet ilyet mondani, mert segít, de több év távlatában kicsit csalódnom kellett benne.
2013. jan. 14. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!