Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden körülmény adott,...

Minden körülmény adott, mégsem szabadna kutyát tartanom saját magam miatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mindig is imádtam a kutyákat, az elmúlt pár évben pedig rengeteget olvastam róluk, néztem videókat, ezzel foglalkozó műsorokat, stb. A falkavezérség kapcsán azonban elgondolkodtam, hogyha kiegyensúlyozatlan személyiség vagyok, ezalatt azt értem, hogy néha magabiztos, határozott, máskor azonban bizonytalan, "gyenge", akkor hogyan tudnék egy kutyát irányítani. Ugyanez a kettősség igaz az energiaszintemre is, van, hogy nyugodt vagyok, de van, hogy túlpörgök. Ezeket meg lehet tanulni egy kutya mellett irányítani? Vagy így nem sok esély van rá, hogy majd én legyek a kutyám falkavezére 100%-ban? Remélem érthető, hogy mire szeretnék kilyukadni. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 14. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya terápiás célból is jó, a gazdi is hozzá idomul az elvárásokhoz. Amúgy meg egy kiegyensúlyozott, együttműködő egyedet kell választani az alomból és akkor nagy baj nem lehet. Domináns egyedet semmiképp! Nem kell falkavezérnek se lenned, csak hozz létre szabályokat amit következetesen tartass is be a kutyával! Ez nem olyan nehéz.
2013. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan ember aki 100%-ban mindig kiegyensúlyozott lenne, azért ne vedd ilyen komolyan ezt a dolgot.
2013. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!(: Első válaszoló, valóban igazad van, hogy a szabályok és a következetesség csak elhatározás kérdése. Igazából extrémebb helyzetekre gondoltam, például egy verekedés, amikor nem elég,ha mondok valamit, de tényleg úgy is kell gondolnom és kézben tartanom a helyzetet. Nem tudom mennyire érthető, amit itt hadoválok. :D
2013. jan. 14. 15:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem kell komolyan venni ha tudatosan foglalkozol vele akkor nem lesz baj.. Főleg ha ezeket tudod is magadról :)
2013. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutya még rá is vezethet egy kiegyensúlyozottabb életritmusra.
2013. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én állandóan itthon ülök. de tényleg. nem szeretek bulizni szórakozni, emberek közé járni. úgy esett a dolog hogy lett egy kutyám... azóta mindennap( attól függ persez hogy melozok) reggel 8kor kelés, ki az ágyból napi 3-4 séta jó időben ennél is több, hétvégén kutyasuli... van mikor a kutyus nyüsszög hogy menni kéne, én meg annyira "lusta vagyok" hogy már azt mondom inkább pisilj be, de addig addig nyaggadt mig le nem viszem
2013. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 wartburg353s ***** válasza:
Nyugodtan lehet kutyád, de előtte tájékozódj, melyik a neked való fajta. Nem minden kutyafajtánál olyan fontos, hogy falkavezér típus legyen a gazdi. Én is hasonló karakter vagyok, mint te, mégis hozzám kötődik legjobban a kutyánk a családból, és nekem fogad leginkább szót.
2013. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az új válaszokat is!(: Van kutyánk, aki a szüleimmel lakik, de sajnos őt még teljesen más szellemben neveltük. Mármint séta, minőségi etetés, chip, minden rendben van, de akkoriban még nem volt ekkora irodalma a kutyatartásnak (vagy csak nem én követtem nyomon), most pedig nem hiszem, hogy elég, hogy amikor havonta hazajárok, olyankor erősítem, hogy én vagyok a falkavezér. Persze a semminél több. :)

De olyasmi helyzetre gondolok, hogy például ha sétálunk és jön egy idegen, nem éppen jól szocializáltnak tűnő kutya, akkor tudom, hogy nem szabadna bepánikolnom és próbálom nem is azt mutatni, de ettől még valószínűleg érzi, hogy én is betojtam egy picit. :)

7. válaszoló, a fajta választással kapcsolatban...Sajnos a legnagyobb szerelmeimről már lemondtam pont emiatt (husky, amerikai bulldog,aussie), nagy szerencsémre viszont alapjában véve keverék párti vagyok, mivel a mostani kutyám is az. :) Bár ő sem egyszerű eset. :) Szóval a vége gondolom, úgyis majd egy menhelyi egymásra találás lesz. (:

2013. jan. 14. 15:36
 9/12 A kérdező kommentje:
*én nem követtem nyomon
2013. jan. 14. 15:37
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


Leírás: Mókust több napon keresztül látták az utcán csavarogni, majd behozták hozzánk. Tüneményes, édes kislány, hízelgős, bújós gyönyörűség. Más kutyákkal remekül kijön.


Méret:

-- közepes/kicsi

Fajta:

-- keverék

Ivar:

-- szuka

Születési idő:

-- 2012-05-01

Megtalálás helye:

-- Nyergesújfalu

Menhelyre kerülés ideje:

-- 2013-01-01

Elvihető:

-- menhelyünkről, ivartalanítás után

(Felhívjuk figyelmeteket, hogy az adatok frissítése időt vesz igénybe, ezért kérjük mindenképpen érdeklődj telefonon keresztül, hogy a kutya a menhelyen van-e még!)


Ha örökbe szeretné fogadni a kutyust, hívjon minket a 06(30)235-2795-ös telefonszámon!

2013. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!