Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kölyök tanítás?

Beagle kölyök tanítás?

Figyelt kérdés
Ma lementem sétálni a beagle kiskutyámmal a parkba és mikor egy kicsit elengedtem szaglászni egyszer csak azt vettem észre, hogy más emberek sarkában lohol.Még is mit tehetnék, hogy ne tegyen ilyet? Tudom, hogy ez a fajta nagyon kis barátkozós kutya, de ez azért túlzás, hogy idegenekkel csak így elsétál... Viszont nem szeretném állandóan pórázhoz kötni se mert imád labda után rohanni és néha vissza is hozza már.

2013. jan. 14. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

hát... ha te egy beagle nél eléred, hogy póráz nélkül sétáljon szépen, ne szaladjon el, jól menjen a behívás.. akkor gratulálni fogok! :) Nem azt mondom, hogy lehetetlen mert nem az de viszont nagyon nagyon nehéz feladatod lesz vele! :)

A beagle eléggé kis makacs természetű kutya tud lenni! :) Ismerek párat.. van olyan akinek a beagle mellett van egy skót juhásza és a skót juhász első szóra viszamegy, tud láb mellett sétálni, nem szalad el... stb. de viszont a beagle mindennek a 180fokos ellentétje! :)

2013. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ő is eléggé makacs..Csak azt teszi meg amihez kedve van.Leülni is csak akkor hajlandó, hogy ha van kedve pedig tudja jól, hogy mit kérek tőle, mert már rengetegszer begyakoroltuk.

Akkor nehéz dolgom lesz vele.Az a jó, hogy még fiatal kutyus, szóval remélem ennyit még meg tudok neki tanítani, ha már a trükkökben nem jeleskedett. :) De az is lehet, hogy egy hosszabb pórázt fog kapni, hogy ha még se jönne össze.

2013. jan. 14. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

És ha nem szólnál rá akkor simán otthagyna téged?

Mennyi idős?

Gondolom minden új neki és elvan kalandozva, és csak arra figyel hogy 2 cipőt kövessen max.

Egyszer gyakorolni kéne vele az engedelmességet (ül,fekszik,hozzám,fúj), másrészt amíg ilyen kicsi addig nyilván ne engedd el, elég új dolog éri még így pórázon is, majd ha engedelmes lesz akkor tanítsd arra hogyha szót fogad akkor elengeded jutalomként, ha nem, akkor megint póráz.


Figyelj oda rá, mert a bejgli az a fajta amelyik még ahhoz a kutyához is odamegy játszani, ami leginkább szétszedné. Meg a másik hogy szokásuk addig tolakodni a másik kutyánál, amíg az oda nem kap neki, aztán meg úgy nyüszítenek rohanva a gazdihoz mintha a lábukat tépték volna le, gazdi meg fel van háborodva hogy úristen, a szemét másik kutya meg a gazdája.

De a bejgli ekkora már rég a következő kutyást cseszteti, míg a gazda az előzőt szidja.

És a kutya legtöbbször még akkor sem tanul ezekből ha komolyan megharapják.

A gazda meg idővel rájön hogy talán nem a másik a hibás, miután a fél park elkerüli és utálja őket...

Már láttam ilyet egy párszor, mert ügye ezeket is mindenki tartani akarja, csak épp senki nem ért hozzá.

2013. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már párszor levittem sétáltatni, de csak most engedtem el.Eddig mindig pórázon volt.Egyébként 5 hónapos kutyusról van szó.

Szerencsére a többi kutya még nem érdekli különösebben, persze más kölykökkel ő is szívesen játszik.Nem szoktam más gazdikkal veszekedni szóval szerintem nem fognak megutálni, hogy ha meg miattam lenne a baj akkor azt nem is tagadnám le.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. jan. 14. 19:19
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolva, igen ment elfele és nem is figyelt rám, hogy szólítgatom....Úgy tűnik még nem igazán alakult ki köztünk a kapcsolat, szóval még ezen is dolgozni kell. :)
2013. jan. 14. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
A beaglet simán meglehet tanítani a póráznélküli sétára. Ajánlom, hogy egy hosszú 10m-es vékony pórázt vegyél vagy csinálj neki azzal engedd el ha nem jön mikor hívod rántsd meg, ha oda jön utána dicsérd meg ha nem jön akkor addig tedd amíg oda nem jön.
2013. jan. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kira0 válasza:
100%

Szia!

Nekem is beaglem van. Gyönyörűen sétál póráz nélkül és egy fél szóra vissza jön.

A legfontosabb dolog amit tudnia kell egy kutyának, h hol a helye.

Mivel a farkasok és a kutyák régen falkában éltek, ezért kialakult bennük egy rangsor. Mindig volt vezető.

Ezt kell megtanítani a kutyának, h te vagy a falkavezér.

Ha sétáltatod és egy másik kutya esetleg, odajön és látod, h valami nem stimmel közöttük. Azonnal zavard el. Ez egy nagyon jó dolog arra, h a kutyád megértse te vagy a vezér.

Ha nem zavarod el a kutyát ilyen esetben a kutya azt gondolja neki kell megvédenie téged. Máris ugrott a vezérséged.

A beagle kutyusoknál ez hosszabb folyamat. Most még örül minden kutyának, de ez nem felételezi, h másik kutya is így fog bánni vele. Későbbiekben pedig már neki sem fog tetszeni, minden kutyus.

Azt, h te vagy a falkavezér. Mindig tudasd vele. Ne engedd, h a kapuajtónál vagy bármelyik ajtónál előbb menjen, be mint te. Ültesd le és amikor parancsot adsz neki akkor jöhessen. Rengeteg ilyen dolog van. Ha esetleg még van kérdésed, vagy tudok segíteni, nyugodtan írj :)

2013. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. :) Már azóta haladtunk és a hosszú póráz bevált.Vissza szokott jönni és mindig megjutalmazom.. :)
2013. jan. 20. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!