Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kertes házban laknak,...

Akik kertes házban laknak, hogy oldják meg a járda sózását?

Figyelt kérdés

Nálunk hatalmas nagy a betonfelület kerítésen belül.

Nem merem a csúszásmentesítésre a sót használni, mert a kutyánk mindent feleszik, felnyal.

Ti mit csináltok?


2013. jan. 15. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Sót elvileg már nem is lehet használni, mert kiöli a növényeket, és felmarja a kutyák lábát. Szórd meg homokkal, vagy tényleg apróra zúzott kaviccsal.
2013. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Én hólapátot használok. Eszembe se jutna sóval tönkretenni a környezetemet. Nem azért lakom kertes házban, hogy sivatagot csináljak belőle, meg nem is azért, hogy a fél telket lebetonozzam. Ha mégis lejegesedik (mert azért néha előfordul) akkor a cserépkályhából származó hamuval szórom fel azt az útvonalat, ahol közlekedünk. A hamu környezetbarát és lúgosítja a talajt, ilyen kis mennyiségben nem árt.
2013. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
lehet már kapni teljesen környezetbarát jégmentesitőt.
2013. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

hólapát?:D

bármi okból nem tudod a jeges felületet hólapáttal eltakarítani akkor tudom ajánlani a homokot vagy az apróra zúzott kavicsokat! :)

2013. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Homok, hamu
2013. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

bizony, nem szabad sózni, én se sózok, mert a kutyának a tappancsát szétmarja, meg amúgy is eléggé káros.

Ahogy előttem is írták, hamu, homok, sóder, és ezekhez hasonló anyagokkal célszerű leszórni, mert ez a kutyának se árt.

2013. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Mi is hólapáthoz, vesszőseprűhöz nyúlunk legelőször. Aztán ősszel gyűjtünk a pincében néhány vödör homokot, azzal csúszásmentesítünk. Nálunk is vannak az utcában, akik rendszeresen sóznak, meg is látszik a fekete bőrcsizmán, szép fehér térkép keletkezik rajta:(
2013. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert nem akarok sót használni.

Nagyon jó dolog, hogy egyesek direkt nem betonozzák le az udvar felét :)

Nekem le van, ennyi :)

Kösz, a hólapátot én is ismerem. De amikor a lapátolás után esik az eső/havas eső és tiszta korcsolyapálya az egész udvar, ott a hólapát nem segít.


A hasznos tippeket köszönöm!

2013. jan. 15. 09:33
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
még a faforgács is van
2013. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a lakótelepen már újfajta "sót" használnak. Elolvaszt mindent, a kutya meg nyugodtan álldigál rajta. Nem csíp.
2013. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!