Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy 2 éves nj. kan kutyát. Őrködök vele, viszont, nekünk eddig nem volt ilyen tipusú kutyánk. Nem vagyok nagyon jártas a kutya nevelésében és a kiképzésben sem. Nagyon sokat dolgozok, kutya suliba nem jutok ki, és pénzileg se úgy állok.

Ami a legnagyobb problémám, hogy ha kiflit vagy valami ilyesmit kap akkor nem tudja normálisan elvenni, és beleharap a kezünkbe is.


2013. jan. 15. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Adjál sokszor neki a kezedből falatokat. Úgy, hogy a csukott markodban van. Az orra elé tartod. A másik kezeddel a nyakörvénél fogva visszatartod a kutyát, ha hirtelen odakapna és mondod, hogy nem.Ha lenyugszik, a nyitott tenyeredből megeheti. Persze, nagyon sokszor kell vele gyakorolni, hiszen felnőtt kutya.
2013. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én ugy csináltam hogy lassan nyújtottam felé és mondogattam neki hogy szépen, ezt is halkan lassan. ha utánna akart kapni azonnal elhútam a kezem és mondtam hogy nem. amúgy ilyenkor látni is lehet mikor nem venné el szépen, ha már "vicsorgósra" kezdi felhúzni a száját akkor tuti hogy belekap a kezedbe is, de ha a nyelvét dugja elő mintha nyalogatni akarná akkor szépen veszi el. a mienk legalábbis a nyelve segítségével veszi el szépen. tényleg nagyon sokat kell gyakarolni hogy megértse, viszont egy idő után elég egyszer mondanod a szót és szépen fogja elvenni.
2013. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis nem agresszió, csak túlságosan izgatott lesz a kaja miatt? Ezt viszonylag könnyű megoldani. Ha erősen harap, azonnal erélyese tiltsd le róla, fogd meg a grabancánál és tedd arrébb. Ha nem megy, küld el, zavard el magadtól és egy kis idő múlva hívd vissza. Persze ha így akarja elvenni, ne engedd el a kaját, ne legyen számára megerősítés. Ha szépen nyúl felé, csak akkor kapja meg. Erre mehet dicséret és simi is.
2013. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem agresszióból harap, csak annyira mohó.

Köszönöm a válaszokat! :-)

2013. jan. 15. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!