Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik a kuvaszokat?

Miért nem szeretik a kuvaszokat?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért vannak ilyen rossz véleménnyel róla.

2013. jan. 15. 14:43
1 2 3
 11/22 MrHard ***** válasza:
Bocs a duplázásért, rendetlenkedik a net...
2013. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya megbolondul ha egész életében láncon vagy kennelben tartják, nem csak a kuvasz. Azért nem szeretik őket az emberek nagy része mert értenek semmit a kutyákhoz.
2013. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Én speciel azért nem szeretem őket mert nem azokat a jellegzetességeket hordozzák amiket én elvárok egy számomra igazi kutyától. De nincsenek tévhiteim mint pl hogy megőrül viszont rossz tapasztalataim vannak és nem tudom megérteni hogy lehet egy kutya úgy boldog ha ilyen attidűdje van.
2013. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A magyar pásztor meglehetősen értelmes ember volt. Amelyik kutya agressziót mutatott felé vagy a családja felé, azt kiszelektálta - így egy egészséges idegrendszerű kuvasz sosem támadna a gazdájára.

Mindamellett, a kuvasznak tér kell. Amelyik kutyát a számára szükségesnél kisebb helyen tartják, annak odalesz az idegrendszere. Biztosra veszem, hogy az öreg korukra veszélyessé vált kuvaszok mind láncon, vagy icipici kennelben voltak tartva - holott ezzel a fajtával Erdélyben még mindig őriznek nyájakat, s a nagy tér iránti igénye sem veszett ki belőle.

A rossz tartási körülmények miatt elterjedt tévhitek ellenére szerintem a kuvasznak nincs annyira rossz megítélése. Sokkal gyakoribb is, mint pl a komondor.

2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Nullára lettem lepontozva a fanatikus kuvasz-rajongók által. Itt /is/ egy bizonyíték: [link]


Nem az ujjamból szoptam korábbi és ma is érvényes véleményemet, miszerint a kuvasz minden előjel nélkül a saját gazdáját is megtámadhatja. Egy volt kutyatenyésztő.

2013. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem igaz. A támadás előjele a következő: rosszul tartod a kuvaszodat.
2013. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nincs/nem volt kuvaszom. A kutyákat nálam jobban kevesek szerethetik és nálam többet sem kaphatnak senkitől. De kutyás körökben ez nyílt titok. Egy komoly kuvaszos számol is ezzel, bármilyen jól is tartja.
2013. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az USA-ban a labradorok okozzák a legtöbb kutyaharapásos balesetet. Nálunk a németjuhász vezet, ha jól tudom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Egy fajtát nem kell ezek alapján általánosítani. Azért kíváncsi lennék arra, hogy a nő hogy bánt a kutyával. Valószínűleg nem megfelelően.

2013. jan. 21. 22:54
 19/22 magyarvirtus ***** válasza:

17/18-as te valamit nagyon nem értesz!

Több kuvaszom is van, ha nem bíznék bennük, hogy élnék együtt velük? A gyerekeim kicsi koruktól együtt hancúroznak az udvaron velük.

Leírták már itt többen előttem, hogy a nevelésen, tartási körülményeken sok minden múlik. Ilyen esetekben leginkább az ember a hibás, de tény, hogy vannak rossz idegrendszerű kutyák, de nem csak a kuvaszok között. Ezt a végzetes támadást minden bizonnyal erre utaló több jel előzte meg, amit a hozzá nem értő gazda nem észlelt, vagy félreértett.

Bizonyára lesz egy szakértői vélemény, ami azért NEM LESZ HITELES, mert a szakember a kutya jelenlegi állapotát, reakcióit veszi figyelembe és nem ismeri pontosan a tartási körülményeket, a kutya- gazda közti kapcsolatot egészen kölyökkortól kezdve.

Ami a statisztikát illeti, lehet, hogy sok a kuvasz támadás, de ne felejtsük el, hogy a kuvasz magyar fajta és ha a tk-ves állománya nagyon kicsi is, összességében azért mégis jelentős a létszáma a magyarországi kutyaállományban, tehát több egyed több potenciális támadást jelent.

2013. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 magyarvirtus ***** válasza:

Nem értem a sorszámokat...?

Szóval a válaszom annak a szerencsétlennek szólt, aki nullára lett lepontozva. Miért is?

2013. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!