Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kutyák nem...

Igaz, hogy a kutyák nem kaphatnak szőlőt?

Figyelt kérdés
Az én kutyám szereti. És ha igaz miért nem?
2009. aug. 29. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz hogy nem kaphatnak.Azért mert mérgező ha nagy mennyiségben esznek belölle,persze pár szemtől nem lehet baja de ne etesd túl szőlővel.
2009. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Miért kellene kutyának SZŐLŐT adni?!... 8-o

Tudtommal a kutya húsevő, a gyomra nem is tudja megemészteni a zöldségeket, gyümölcsöket!

Ha mégis beletömöd, akkor fájni fog a hasa.

2009. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

19:00

Ne írj butaságokat. Miért lenne csak húsevő? A farkasok, rókák, vadkutyák is leeszik a vad gyümölcsöket a természetben, és a füvet is rágják. Egyedül a burgonyát nem tudják rendesen megemészteni, és nem tudnak tápanyagot kivonni belőle. És ami még mérgező nekik, a csoki..egy 10 kg-os kutyának egy tábla csoki halálos adag. Amúgy az én kutyám is imádja a szőlőt, szokott is kapni belőle néhány szemet, semmi baja nincs tőle. A nyers répát is szereti, a dinnyét, banánt, és minden más zöldséget, gyümölcsöt. És makk egészséges. Mellesleg ha csak húst enne, miből lenne vitaminja?

2009. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

néhány szemtől csak a kicsi kutyáknak lesz baja. Nagy mennyiségben viszont cukorsokkot okoz és akár bele is halha a kutya.

Igaz, hogy a vad kutyafélék is esznek pl vad gyümölcsöket és néha füvet a rosttartalom miatt, viszont ez eléggé elenyésző mennyiség. A kutya rendszertanileg ragadozó, ezen nem lehet változtatni, mert így van és kész.

2009. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Remélem erre emlékeznek jó páran :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__378629-mitol-..


--> [link]

2009. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az én kutyum is szereti a répát a meg a káposztát meg a mangót :) És Mangónak hívják :)
2009. aug. 29. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk bernáthegyink volt, és egyszer mikor elutaztunk szinte sz összes szőlőt leszedte a tőkéről és megette, nagyon megijedtünk, azonnal állatorvos, de semmi baja nem lett miatta. Mondjuk elég nagy a súlya, és más gyümölcsöket is evett, de egy ilyen kistestű kutyánál mint a linkelt kérdésben, még pár szem is elég nagy károkat okozhat.
2009. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem ledöbbentett az utóbbi link :S Azért szerencsétlent sajnálom hogy ennyire tudatlan volt, és már nem tudott mit tenni, azt is hogy a tenyésztő akitől vette, nem mondott el neki ilyeneket. Nekünk ő is és az orvosunk is világosan megmondta, hogy a cukor, csöves csont, stb nem kutya belébe való. Nem is kap soha édes dolgokat. Gyümölcsöket, zöldségeket ő is imádja, a sütit is megenné, de nem kap, szőlőnk szerencsére nincs is! A szomszédunk tömte hónapokig a munkahelyéről hozott csokis, lekváros kekszekkel (titokban kerítésen keresztül). Amikor anyu meglátta majdnem szívrohamot kapott, a néni meg teljesen rosszul érezte magát, amikor elmondtuk neki hogy 5 éve egy falat cukros kaját sem kap, max annyit amennyi mondjuk egy barackban van, ezzel meg is ölheti. Persze szerencsére semmi baja, de azért vigyázzatok az ilyenekkel!
2009. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt "a kutya kizárólag húst eszik" maszlagot! A macskafélékre ez inkább jellemző, míg a kutyafélék hajlamosabbak a mindenevő életmódra:

"A házi kutyák egyes változatai a fogak száma szerint is különböznek egymástól. Az utózápfogak koronája széles, a növényi eleség őrlésére is alkalmas; a húsevő jelleget az előzápfogak és különösen a jól fejlett tépőfogak élesen metsző széle mutatja. A részben növényi táplálékra utal a viszonylag hosszú (a testhossz 2–7-szerese) bélcsatorna is"

És:

"Bár rendszertanilag ragadozók, nagy többségük növényekkel egészíti ki étrendjét. A vörös róka szinte csak növényeken és gombákon él, amit időnként rovarokkal, rágcsálókkal vagy kisebb madarakkal egészít ki. Valódi ragadozó leginkább az afrikai vadkutya, a farkas és az ázsiai vadkutya: ezek a fajok ritkán esznek húson kívül mást."

(Forrás: [link]

Mivel a kutya majdnem farkas, így való igaz, hogy a fő tápláléka hús, de ha szereti, akkor nyugodtan eheti a gyümölcsöket is, semmi baja sem lesz tőle.


A mi kutyánk is imádja a szőlőt és minden gyümölcsöt. Majdnem többet meg tud enni belőle mint én. Rendesen meg is ijedtem tőle, mikor olvastam, hogy az arra érzékeny kutyák el is pusztulhatnak a szőlőtől, de mivel nem pusztult el, így értelemszerűen nem érzékeny rá. Mindenesetre a későbbi kutyáimnál nem fogok kockáztatni, inkább leszedem a szőlőt a kutya által elérhető magasságig.

2009. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2009. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!