Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ami a kutyában van bolha az...

Ami a kutyában van bolha az engem is megcsíphet?

Figyelt kérdés
Van egy kölyök kutyám, és most vettem észre hogy bolhás már kiszedtem párat belőle. Most meg mintha valami csípések lennének rajtam és viszketek is. Vagy csak bemesélem? Eddig soha nem tapasztaltam ilyet, pedig volt már bolhás a másik kutyám.
2013. jan. 15. 23:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen megcsíp téged is. Mi most kezeltük le a macskákat, de úgy viszketek, hogy mindjárt megőrülök. :)
2013. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És milyen a bolhacsípés embereken? Mármint hogy néz ki?
2013. jan. 15. 23:52
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Kicsi piros pöttyek, egy helyen több. Nekem pl. a bokámon leginkább.
2013. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem az lesz. Köszi :)
2013. jan. 15. 23:55
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Mázlista... Nincs mit. :)
2013. jan. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
NEM.-Ez a bolha intelligens és csak a kutyád vérét szívja,válogatós,vagy diétázik,esetleg papírja van róla,hogy friss kutyavérre szakosodott:)-Hogy a fenébe ne csíphetne meg! -Bolha irtó szer vagy nyakörv?
2013. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Ettől még a kiskutyának a bolhairtás nem ártana!
2013. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Az igazság az hogy a kutyabolha is megcsípi az embert.De a macskabolha bele is telepszik az emberbe sajnos.
2013. jan. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen, és valószínűleg bolhacsípés lesz az, ami rajtad van. Egyébként mindenkinél másképp jön ki, van akinek viszket, más észre sem veszi.

Ami viszont fontos, hogy mindenképp kezeld a kutyát, és vásárolj valami sprayt is, amivel lefújhatod az ágyad és körbefújhatod a szobát, nappalit, ahol általában tartózkodtok. (Ilyen spray pl. az Insecticide 2000.)

A bolha ugyanis átadhatja neked különféle élősködők petéit, vagy magát az élősködőt is. Kevesen tudják, de tény, hogy ha pl. a kutya nincs rendszeresen féregtelenítve, és a bolha átmegy beléd, akkor neked is lehet ilyen problémád. Szóval ez mindenképpen több egy csípésnél, igen veszélyes dolog.

Kezeld a kutyát bolha ellen (és a lakást is pár hétig, akkor is, ha a kutya nem jár be, mert te bevihetted a bolhát), és féregtelenítőt is adj neki.

2013. jan. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezer százalék, hogy nem bolha csípés. Egyáltalán nincs piros kis pötty sehol. Ezek szerint vagy 4 éve volt már bolha csípésem az olyan volt három egymás közelében. A kutyának meg ma veszek valamit majd.
2013. jan. 16. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!