Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mite jók a yorki kutyának nem...

Mite jók a yorki kutyának nem nevezhető izék?

Figyelt kérdés

Azon kívűl, hogy esznek, tojnak, lehet rájuk cuki frufrut kötni, meg bele lehet tuszakolni őket tasikba és fület sértően erőlködnek ugatást színlelni.


Unokahugomnak van, de már nem hozza át, mert egyszer addig hergelte a tengerimalacomat, hogy az megtámadta és beleharapott :D


De most komolyan mi a hasznuk? Betörőtől nem védenek meg, kuttyatámadástól nem védenek meg, hosszú távon úszni, futni nem tudnak, ergó sporttársnak sem jók.


2013. jan. 16. 15:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Régen patkányfogásra használták őket... más kérdés h a maiak igazából semmire sem jók igazán, azon kívül h ölbekutyák és mondjuk egy idős néninek egyetlen társ. De én kifejezetten cukinak sem mondanám őket, sőt még az ápolt szőrűek is tök igénytelennek néznek ki egy egyszerű séta után. Plusz sajnos az ilyen kutyákat nagy százalékban olyanok veszik akik nem akarnak igazán kutya kutyát... így a nevelésük úgy is néz ki.

De egyébként ha egy "normál" méretű yorki jól van nevelve, akkor pl agilityzni tök jól lehet vele is, vagy obediencezni - csak sajna a yorki gazdiknak erre nincs igényük....

2013. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Társ-kutya. Semmivel se haszontalanabb, mint a tengerimalacod.
2013. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Régen vadászkutyák voltak, ma inkább hobbiállatok. Miért, a tengerimalac mire jó?


A yorkit is ugyan úgy lehet képezni mint egy bármilyen másfajta vagy keverék kutyát, van pl. kábítószer-kereső kutya is köztük (ráadásul Magyarországon).

2013. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 DogSportsTimi ***** válasza:
100%

Mindegyik kutyát amit kitenyésztettek volt külön funkciója. A kistestű kutyáknak is. A yorkshire terrier-t például patkány fogásra tenyésztették ki nem arra, hogy dédelgessék stb. Még csak nem is a társasági fajtákhoz tartozik (mint például a pekingi palotakutya amit valóban arra tenyésztettek, hogy "kanapé díszek" legyenek, de egyébként őket is használták jelző kutyának, mert a legtöbb kistestű kutya ebben igen jó).


Az, hogy az unokatesód, és sok más ember elb*ssza a kutyáját, az nem azt jelenti, hogy nincs semmi értelmük. Láttam én már agilitiző csivavát, meg BH vizsgára készülő yorkit is.

2013. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azért szeretm olvasgatni a kutyás topicot, mert ide még nem furakodott be a másik szándékos provokálása. Eddig. Ez a kérdés viszont semmi másra sem jó. Remélem, hogy nem lesz belőle gyakorlat.
2013. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Akinek csak egy társ kell, nekik tökéletes.


Én pedig azt nem értem, hogy mire jók az ilyen provokatív, 1-1 fajtát leszóló kérdések?


Én speciel nagytestű párti vagyok, nekem is az van, de soha nem értettem miért kéne ezt hangoztatni és a kistestű kutyákat leszólni? Én erre szeretnék választ kapni.

2013. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hé, ne keverjük a hamut a mamuval. A tengerimalac rágcsáló, különben meg arra jó, hogy elriassza a hülye yorkiekat a szobámtól. Egyébként azért van, mert két éve télen találtuk a kertben. Azt kész.


A yorkie elvileg kutya, a kutyáknak meg van egy alapvető feladata az emberekkel szemben (őrzés, védés, jelzés, terelés, vadászat)


Régebben lehet, hogy nekik is volt hivatásuk, de mára már az evolúció selejtjei.


Idős ember mellé meg végképp nem választanék ilyet, mint ahogy a nagyim mellett sem patkány van.


Némi energia ráfordításával egy nagytestű kutyát házilag kitanitottunk, hogy ne húzzon, és ne tegyen kárt egy 78 éves emberben, és őt kapta társnak. Meg is védte egy panelos betörésnél úgy a lakást mint a nagyit.

Az ugató patkányt meg max körberöhögte volna a betörő.


A drog kereső blökit én is láttam jó pár éve. De nem mindenki képezi, és törödik velük úgy ahogy kéne. Ezért instabilak szellemileg szerencsétlenek.

2013. jan. 16. 15:36
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem provokálok, nem az volt a szándékom, csak már idegesítenek úgy a kutyák, mint a gazdáik. És valahol kell egy kicsit dühöngenem.


Mert amikor sétálok a kutyámmal, ezeket a vakarcsokat kapkodják fel előlünk és sápitoznak, hogy jáj ne engedjem már oda, mert leprát kap a kutyájuk.


De ha ne adj isten egy elszabadult púderpamacs elénk kerűl és idegbajosan támadja a kutyámat, akkor is mi vagyunk a hibásak, mert nem láttuk előre, hogy elénk jön egy olyan izé.


S mivel az ezek már már mindennaposak, így érthető hogy egyre nagyob ellenszenvvel vagyok irányukba.

2013. jan. 16. 15:41
 9/23 anonim ***** válasza:

"mára már az evolúció selejtjei."

<==>

"nem mindenki képezi, és törödik velük úgy ahogy kéne. Ezért instabilak szellemileg"


Most akkor melyik? Ha a második, akkor az miért a kutya hibája?


u.i. Két, borjú méretű kutyám van de nem a méret alapján ítélek meg más kutyákat.

2013. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Hàt kedves kérdező te egy gyökér vagy. Kutya kutya ha van kutyád akkor nem értelek minek kérdezgetsz ilyeneket. Sopánkodjál anyucinak és ne itt szólogasd le a kutyákat. Nem értem hogy minek kell a kistestű kutyákat sértegetni. Mondd meg annak a bajodat aki rosszul vezeti a kutyáját(a gazdájának ne itt tegyél fel értelmetlen kérdésedet.

ui:egy tengerimalac az aztán meg mit csinál döglik,döglik,iszik,hugyozik,szarik, hozzáteszem hogy annyi esze nincs hogy ne maga alá végezze. Nem tudsz vele kommunikálni és semmire sem jó csak hogy VAN és ennyi.

2013. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!