Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek még beleférnek kölyök...

Ezek még beleférnek kölyök nevelésénél?

Figyelt kérdés
Mikor rosszaságon kapom akkor az orrára koppintok, vagy megrángatom a grabancát de olyan is volt, hogy így arrébb toltam ő meg csúszott a padlón, de nem sírt vagy valami csak meglepődött.
2013. jan. 16. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig az orrára ütök és mondom neki határozottan, hogy nem vagy nem szabad! Szerintem belefér.
2013. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

a kutyát a saját kezeddel, és a fejét SOHA NEM SZABAD bántani....


egy idő után nem fogja tudni, hogy simogatni vagy bántani akarod... a kezeddel simogasd és pl. egy összetekert újsággal "verd" meg....


valamint a fejét sosem szabad egy kutyának... max a fenekére!


SZÓVAL NAGYON DE NAGYON NEM FÉR BELE a kölyök nevelésébe!

2013. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mar megint ezek a sehova se vezeto es kutyanyelven mit sem jelento megoldasok! A dolog nem ennyire bonyolult. Az ujsagpapirral "veres" a kutyanak inkabb jatek mint buntetes. Abban egyetertek h nem kell verni a kutyat mivel a fajdalomkuszobuk magas igy ha ezzel akarnal eredmenyt elerni akkor az mar kimeritene az allatkinzas fogalmat.

Ha rossz akkor rajta kell kapni amikor csinalja es ra lehet kiabalni h nem illetve a grabancat megfogva arrebb lehet tenni (bizonyos esetekben az eltolas se rossz megoldas ha eroteljes es hatarozott).

Ami meg fontos h a buntetes utan kis idovel ki kell oldani, jatszani vele egy kicsit. Ebbol megerti h nem vele van bajod hanem azzal amit csinalt.

A kutyakat osztonokon keresztul lehet tanitani igy lehet veluk kommunikalni hatekonyan. Szerencsre nem ugy mukodnek mint az emberek...

2013. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zoey28 ***** válasza:
51%

Én sosem ütöttem meg a kutyám,mégis tudja hol a határ,s mit szabad,mit nem,szerintem neked sem esett volna jól,ha kiskorodban "megrángatták volna a grabancodat"...

Ütés helyett inkább bökd meg egy kicsit az oldalát a mutatóujjaddal,(ne úgy hogy fájjon neki inkább csak kellemetlen legyen) Ha pedig nagyon rosszat tesz húzd meg a nyakán a bőrt,ebből minden kiskutya ért,hisz az anyjuk is így tanította őket arra,hogy mit szabad,és mit nem,persze ezt sem olyan erővel kell,hogy visítva elrohanjon.Ha túlzásba viszed a fegyelmezést félni fog tőled.

2013. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrHard ***** válasza:
Belefér... Semmi negatív hatása nem lesz, annak, ha néha így fegyelmezed.
2013. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le a nadrág cibálásáról a kölyökkutyámat, hogy kicsit megrángattam a grabancát. Nagyon szépen megtanulta, hogy nem szabad senki nadrágját rángatni. Az orra koppintást nem csináltam, de van aki csinálja. Az odébb tolás, pedig nem rossz ötlet, de határozottnak kell lenni.
2013. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!