Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák etetése. Ki mivel,...

Kutyák etetése. Ki mivel, hogy szokta etetni kutyáját? Konkrét tápok vagy húsok érdekelnének. Ja, és főleg budapesti gazdik válaszát várnám, hogy hol szoktatok vásárolni.

Figyelt kérdés
Csak száraz tápot kap a kutyátok, vagy esetleg főztök neki? Adtok neki zöldséget, gyümölcsöt? Milyen márkájú eledel vált be nektek? Pontosabban a kutyáknak. :)

2013. jan. 17. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem csivavám van :) 2kg :) Főként száraztápot szoktam neki adni, a méretéhez mérten, jutalomfalatkák mellett neki egy fél kilók royal canin csivava táp, vagy egy pedigree small dogs kutyatáp elég 3hónapig is, persze nem csak a fél kiló tápot eszi, hanem néha sonka, párizsi,májkrém és egyéb finom falatok :) Néha szokott kapni kutyakonzervet is darling vagy egyéb:) De inkább a száraztáp és a falatkák :) A gyümölcsöket nagyon szereti, alma, barack, narancs, minden jöhet neki :) Nagy gyümölcs és zöldség kedvelő minden nap eszem énis gyümit és neki is adok egy kicsi darabkát, egészséges is:) Nekem az etetése minimális pénzből kijön talán egy hónapban 500Ft vagy még annyi sem, egy két kilós csivi nem eszik sokat:) Remélem tudtam segíteni a válaszommal :)

23/L

2013. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Reggelire száraztápot(pro plan), ebédre valami húst vagy túrót vagy sajtot vagy szalámit vagy valami husosat, vacsorára valami könnyűt gyümölcsöt vagy párizsit. Még picike ezért etetem változatosan a táptól nekem lefogyott kinnt voltak a bordái pedig abból is napi háromszor kapott.
2013. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Josera Lamb&Rice + hetente 1-2-szer kap főtt húst, vagy nyersen far-hátat rizzsel és reszelt répával vagy almával. Néha kap egy nyers tojást is.
2013. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Royal Caninnal etetek.

Én is úgy voltam, mint te, és sokáig nem tudtam megfizetni ezt a minőséget. 7 éves korukig Dini Dog-ot kaptak, plusz néha konzervet.

Amikor jobb helyzetbe kerültem, azonnal az általam csúcsminőségnek ítélt Acanára váltottam - de nekünk nem igazán vált be. Két kutyám is nagyon súlyos emésztési problémákkal küzdött fél év Acana etetés után. Egyrészt nagyon meghíztak, pedig betartottam az adagolást, másrészt gyomorsavproblémáik is lettek, ami az egyiknél odáig fajult, hogy véres savat hányt és úgy fel volt puffadva, mint egy lufi. Nagyon sokat kínlódtam, mire megtaláltam azt a tápot, ami mellett a tüneteik megszűntek/enyhültek. Így kötöttünk ki a Royal Caninnál, amiből először is a méregdrága gyógytápot próbáltam ki, amit állatorvoson keresztül lehet csak beszerezni. Annyira jó hatással volt a kutyákra, hogy kipróbáltam utána olyan Royal Canint, ami beszerezhető állatorvoson kívül is, de emésztési érzékenységre való. Na, ez is bevált. Azóta nem puffadnak, és nincs savprobléma.


Lehet egyébként, hogy csak szerencsétlen véletlenek miatt lett egyszerre 2 kutyám is beteg az Acana alatt...Hónapokig nem volt semmi gond, igazából akkor lett gond, amikor kénytelen voltam csökkenteni az előírt adagot, mert olyan szinten hízni kezdtek tőle. Azt hiszem, a csökkentett adag már nem tudta felszívni a gyomorsavukat, ami 7 év alatt a Dini Dog mennyiségéhez igazodott, amiből gagyi táp lévén kb. dupla mennyiséget kellett adni. És sztem kutyik gyomra nem tudott átállni a táplálóbb, de kisebb térfogatú Acanára. Amúgy a Royal-ból se kell sok.

Szóval nem veszélytelen, és nem egyszerű váltani, ha a kutya egész életében rosszabb minőséget kapott:(


Nekünk végre a Royal Canin nagyon bevált. Most fokozatosan áttértem az emésztési érzékenységről valóról a 7 éves kor felettieknek valóra és a fogyókúrás tápra, ez utóbbiban az a jó, hogy kicsit többet kell belőle adni, nyilván pont a gyomorsav miatt, de közben nem hízlalja jobban a kutyát.


Zooplus-on keresztül rendelem külföldről.


Nagy tételben veszem, egyszerre 2 db 13-15 kg-os zsákot szoktam venni, ez nagyjából 30.000-32.000 Ft. 9 e Ft felett ingyen szállítják ki. (Ugyanezt a mennyiséget és márkát itthon kb. 40-45.000 Ft-ból kaptam meg a Fressnapf-ban.)


Nekem 5 20 kg körüli kutyám van, és a 2 zsák kb. 1 hónapra elég. Tehát fejenként 6.000 Ft/hó.


Amúgy hacsak tehetem, azért főzök is nekik nyesedéket (pl. csirkemell), rizzsel, répával, esetleg tésztával. Megfűszerezem, mint a húslevest. És ezt adagolom a száraztápra. Persze ilyenkor kevesebb szárazat adok. Én abban hiszek, hogy a legjobb a kutyának, ha főzünk neki, és az ételmaradék! A száraztápot szükségmegoldásnak tartom. Minden szervezet számára fontos a friss, "élő" étel, és erre a száraztáp nem alkalmas. Naponta egy almát igyekszem nekik adni, szerencsére imádják. Jobb napokon egy kis banán vagy narancs is jut. Mostanában a nyers répát is szívesen elrágcsálják. Mivel idősödnek, csontot már ritkán kapnak. Ha kapnak is, nem adok szálkásat, élesen törőt. Kaptak most füstölt lábszárcsontot, de havonta max. 1-szer - bár lehet, hogy többször kéne, úgy el voltak vele a kis aranyosak. Plusz az egyiknek a bűzmirigyproblémájára is jót tenne állítólag a csont. Csirkefejet ajánlották főve, majd kipróbálom, de a csőrét tuti nem kapják meg, mert az olyan hegyes.

2013. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyre többen adtok zöldséget/gyümölcsöt a kutyuknak. :)

Egyszer olvastam, hogy valakinek szent meggyőződése volt, hogy ezek egészségtelen a kutyák számára. :O Hát nem tudom, hogy a vadonban pl. a farkasoknak a húsok kívül mi lenne más természetes étel, de mindegy. :)


Tojást havonta egyszer lehet nekik adni, fényes lesz tőle a szőrük!


Utána néztem, én royal canin-t nem fogok venni (nem csak az ára miatt) mert a tartalmában így neten legalábbis semmi húst nem írtak! :O Viszont, a Brit Prémiumnál láttam, hogy 40-45% csirkehúst tartalmaz.


Egy kis segítség még másoknak: Az sem mindegy, hogy hogy van feltüntetve a hús tartalma.

Ha kukorica és egyéb magvas dolgok vannak főleg feltüntetve, az allergiát okozhat, plusz kevés a táp hústartalma.

Ha olyat olvastok, hogy marhahúsKIVONAT, akkor abban minden van, csak hús nem. Az olyan szinten felhígított és átdolgozott anyag, hogy már nincs hús tartalma.

A csirkemelléktermékeknél hát sajna előfordul, hogy TOLL kerül a tápba. Igen, a száraz tápba. Ez sem túl bizalom gerjesztő szerintem. :S

Van olyan, hogy baromfimelléktermék kivonat. Én ezt sem ajánlom, mert fekália is keveredhet a táp közé. :S


Ezeknek régebben olvastam utána, azóta nagyon figyelem, hogy mire mi van írva.



Köszi a tippeket, remélem én is segítettem valakinek ezzel. :) Írjatok még bátran, ha gondoljátok!

2013. jan. 17. 21:24
 16/17 anonim ***** válasza:

Ismét első vagyok.

Csak most jutott eszembe, hogy én is szoktam adni a kutyámnak néha túrót, tejfölt, sajtot. Van, amikor rizst vagy tésztát főzök neki, és erre jön főtt tojás, sajt, vmi zöldség vagy gyümi.

2013. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én túrót nem szoktam mert úgy olvastam, hogy inkább a jó drága juhtúrót tudják megemészteni a kutyák... még én se nagyon eszek, nemhogy a kutyánk. :D
2013. jan. 18. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!