Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kismamák, akik egész nap...

Kismamák, akik egész nap egyedül voltatok a csecsemőtökkel és a kutyával, hogyan oldottátok meg a kutyasétáltatást?

Figyelt kérdés
Direkt ebbe a rovatba írtam, mert nem szeretnék olyan válaszokat, h nincs mese, el kell ajándékozni a kutyát. azzal még egyet értek, h a gyerek az első, de a kutyát is nagyon szeretjük és nem válunk meg tőle. Reggel és este sétáltatja majd a párom, egy köztes sétát kellene nekem valahogy megoldani, napközben. Egyelőre gőzöm sincs, h hogyan, mert gyakran megtámadják póráz nélkül sétáltatott kutyák, ilyenkor megy a dulakodás és én szedem le őket róla(nem kicsi egyébként, középtermet), de nem tudom elképzelni, h ilyesféle konfliktusba belemenjek egy másik, nagyobb kutyával, ha ott van a gyerekem is. márpedig ott lenne.

2012. nov. 30. 13:40
 1/8 klopusz ***** válasza:

Szia!


Amikor a nagylányom született, két golden retrieverrel laktunk egy VI kerületi lakásban. Eszembe sem jutott elpasszolni őket a gyerek miatt. Igaz, az enyémek nyugodtak voltak, ezért egyszerűen a babakocsi mellett slattyogtak, így mentünk ki a Városligetbe minden nap. Egy úttal meg tudtam oldani a kutyák sétáltatását és a gyerek "szellőztetését".


Remélem, segítettem :-)

2012. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy gyakran megtámadják? Ha a kutyámnak neki megy egy kutya aki nincs pórázon tuti rendőrt vagy közterest hívok.. Agreszív kutya ne legyen póráz nélkül.. Amúgy másfele nem tudsz menni ahol nem támadnak meg ?
2012. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is hasonló gondom van, és mi sem tudjuk, hogy mit csináljunk. nekünk nem a támadás a gond, hanem, hogy nagy a kutya mozgásigénye, így elég sokat kell kint lenni vele, a babával meg január elejére vagyunk kiírva. egy újszülöttel meg nem lehet még csak fél órát sem lent lenni egy ideig hogyha nagyon hideg van. Nem tudom, hogy azt az 1-2 hónapot hogy oldjuk meg. Nekünk lehet, hogy nagyszülőkhöz megy addig, aztán, ha jön a meleg, akkor vissza. De ezt sem nagyon szeretném, de nem nagyon látok mást. Férjem reggel 8-tól este 10-11ig nincs itthon. így is elég nehéz lesz tök egyedül a babával. A kutya meg megbolondul, ha nincs megmozgatva.
2012. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Ha tényleg ilyen sok problémás kutya van a közelben, akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy a babát háton hordozva vidd le a kutyát.

Mondjuk nekem mindenképp a hordozás volt az egyetlen opció egy mali futtatása mellett:D, de a legjobban akkor voltam hálás a háti hordozásért, mikor az én pórázon nyugodtan közlekedő kutyámat egy póráztalan pincsi megtámadta. A sarkon rohanva felbukkant és neki a miénknek:(. Ha nem a hátamon lett volna a lányom, tuti nagy baj lett volna, mert ugye babakocsit lefékezni, magára hagyni a kicsit, amíg leszedem a pincsit az enyámről.... naszóval egy szó mint száz, szerintem kutyás csecsemősöknek a hordozás óriási segítség:).

2012. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves hármas:)!

4es vagyok ismét.

Nektek is csak ajánlani tudom a hordozást. A gyermekágy alatt ha lehet, kérj meg mást a hosszabb sétáltatásra, futtatásra, de utána hordozva viheted a Kicsit:). A Te állandó 36 fokos testhőd a lehető legjobb "Fűtés" neki:), közös kabátban bátran mehettek:).

2012. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi szintén belvárosba laktunk egy Bullmasztiffal. Minden nap mentünk vagy a ligetbe vagy a Gellérthegyre. Egy kisgyereknek is kell a nagy séta hiába kicsi. Fel kell öltöztetni és ő alszik ameddig tologatod, nem lesz semmi baja. A kutyát meg közben fárasztani kell.

A gyermekem olyan bölcsibe járt, hogy télen is kint altatták őket , overállban és paplan alatt. Először furcsa volt szóvá is tettem és azt mondták, hogy ha babakocsiba tolom éppúgy levegőzik és alszik. Semmi baja nincs sőt egyáltalán beteges :-)

Én csak 2 hétig tartottam be ezt a napi fél órát utána nagyokat kirándultunk minden nap, kutyástól.

2012. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ismerősömnek most kb. 4 hónapos a babája...minden délután jön le a boxerével a Duna partra, ugyanúgy mint régen, póráz nélkül...a baba kocsiban durmol közben :)
2012. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos babával már én is mennék, de januárban, akár minusz tizen-fokokban egy pár hetes kisbabával, a gyermekágyi időszakban, de még utána is pár hétig biztos nem. Vagy szakadó hóesésben... megkérni meg nem nagyon tudunk senkit, főleg nem nagy sétára ekkora hidegben, amikor ilyenkor a gazdinak is nagy lelkierő kell hozzá :).
2012. dec. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!