Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjátok meg a kutyasétál...

Hogy oldjátok meg a kutyasétáltatást?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Reggel és délben szívesen leviszem a kutyát sétálni, de este van, hogy nem vagyok itthon. Ilyenkor anyám folyton kiabál velem, hogy vigyem le a kutyát, és hogy vagy úgy menjek el, hogy fél8- ra érjek haza (akkor kell levinni), vagy el se menjek. Pedig ezen kívül mindent megcsinálok a kutya körül. Nagyon rosszul esik, úgy érzem hogy egy börtönbe vagyok és folyamatosan csak nekem kell a kutyához alkalmazkodnom. Ha ők elmennek, nekem egész nap itthon kell maradnom a kutya miatt, és ha el is megyek, pontban fél8- ra haza kell érnem. Pedig szerintem, ha -tegyük fel- késnék egy fél órát, akkor se lenne semmi, nem idióta ez a kutya. Anyám még azt sem engedi meg, hogy ha napközben mennem kell valahova, akkor indulás előtt levigyem (kb. d.u. 2-3 körül), és este érkezéskor (9-10) levigyem, mert hogy a kutya érzékeli az időt, és hogy meghülyül tőle... Én gondolom azt, hogy hülyén fogják fel a dolgot, vagy tényleg nekik van igazuk? Ki hogy van vele?
2011. aug. 9. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha magadnak akartad a kutyát, akkor érthető, hogy elvárják, te vidd le.

Bár mivel családtag, én nem értem, ők miért nem foglalkoznak vele...


Másrészről nem jó, ha minden nap percre pontosan megy le mindig, kapja az ételt stb.

Mert akkor valóban megtanulja, ez rögzül benne és mivel igen, képesek érzékelni az időt, kis késésnél már türelmetlen lesz, netán bepisil.

A miénk sosem azonos időben kap enni és mindig változó időben visszük le.

Nem direkt, így alakult, de ha tehetném sem csinálnám azt, hogy minden nap percre pontosan időzíteném a napirendjét.

2011. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
te akartad azt a kutyát?ha igen akkor ne nyavajogj,ezzel jár...
2011. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Vagyis a kérdésre a válasz: szerintem igen, hülyén fogja fel a dolgot mamád.

2011. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Félreértitek, lehet hogy rosszul írtam. Nem azzal van a bajom, hogy le kell vinni a kutyát, hanem ezzel a percre pontosan való levitellel!!
2011. aug. 9. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is az összevisszaság a megszokott a kutyának, így nincs hiszti, ha két órával előbb, vagy eggyel később megyünk. Mondjuk amiatt én is hazaszoktam sietni 7-re, hogy olyankor vannak kint a parkban a normális kutyák, akikkel tud játszani.

Ha leviszed előbb, azzal akkor nem lehet semmi gond vele, max f8 körül a megszokott időpontban kicsit hisztizik, de nem fog bevécézni vagy ilyesmi.

2011. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én nagyon szerettem volna egy kutyát rágtam is szüleim fülét érte..meg is kaptam..azt mondták azzal a feltételel kapom meg ha én etetem ,sétáltatom,foglalkozok vele..ők nem fognak vele foglalkozni..erre már 3. nap ők is leakarták vinni a kutyát ,anya álladóan kényezteti párizsit ad neki meg miden...és mivel családtag mindenki kiveszi a részét a kutyázásból hiába hogy én kaptam..persze én foglalkozok vele a legtöbbet én is sétáltatom de időnként anyum is szivesen leviszi..



szóval a te anyud szerintem ezt nem jól kezeli ,próbálj vele beszélni és megértetni vele hogy nem az a jó amit ő mond..bár ez nehéz lesz..

2011. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de hát az egyik fülén be, a másikon ki. :( Persze ő is leviszi, de utána több órán keresztül hallgatom, és sajnos én se tudok készenlétben itthon állni, nekem is vannak dolgaim, amiket el kell intéznem, nem értem miért érzi akkora tehernek, hogy néha ő is leviszi sétálni. De persze amikor itthon vagyunk, akkor az ő kicsi kutyája, meg össze-vissza dögönyözi, de ha sétáltatni kell, akkor húzza a száját...
2011. aug. 9. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:

11:56 -os vok


én se mindig ugyan akkor viszem le van hogy reggel fél nyolcokor de van amikor fél tízkor.. ez nyáron suli időben a tesóm viszi le...délutánonként pedig van hogy 4 kor, vagy 6,de volt már hogy 7 kor vittem le...tényleg ne kell ragaszkodni a percre pontoságra az nem tesz jót a kutyának...


egyszer mi is beleestünk ebbe a csapdába anyum mindig este 9kor vitte le a kutyát minden nap aztán amikor 9 lett volna 5 perc múlva a kutyám már anyum mindem mozdulatát figyelte mikor mennek sétálni..ez nálunk fél évig tartott utána már anyum nem vitte le és meg is szokta a kutya..

szóval ezért sem jó a percre pontos sétáltatás..

2011. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz szoktatni a kutyát hogy minden percre pontosan történik!!! Sőt nem is baj ha vannak 1-2 órás csúszások, mert ha mindig minden ugyanakkor történik, akkor a kutya azt megtanulja, és nehéz lesz nagyon máshoz szoktatni!
2011. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szüleidnek meséld el, hogy a kutya a farkastól származik. Farkaséknál mióta van időhöz kötve egy-egy akció? Akkor csinálnak bármit is, amikor az épp alkalmas. Hiába mondanák, hogy este 8, van, akkor fogjunk egy őzet, ha épp akkor nincs is őz a környéken. Szóval az idő csak a civilizált embernek fontos, az állatok mindig a jelenben élnek. Viszont a kutya is képes alkalmazkodni az ember életritmusához, tehát ha megszokta, hogy 8-kor leviszed, akkor lehet, hogy fél kilenckor már azt fogja keresni, hogy a lakás melyik sarkában végezhetné el a dolgát, mert ráállt a szervezete erre a ritmusra. Szóval egyrészt nincs igaza a szüleidnek, másrészt te is vedd figyelembe a kutya szükségleteit!
2011. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!