Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a testbeszédek,...

Melyek azok a testbeszédek, amikről a kutya tudja, hogy te vagy a vezér?

Figyelt kérdés

Határozott, vezér típusú ember vagyok, mondhatjuk, hogy egy öszvér. Már két nagytestű kutyát tökéletesen megneveltem teljesen egyedül, de a mostanit, aki felnőtt korában került hozzám, egyszerűen nem tudom. Már mindent, de tényleg mindent kipróbáltam, amit Ti mondtatok, beszélem olyanokkal, akik jól ismerik a fajtát, még oktatóval is, de alig érek el valamit.


Ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy milyen testbeszédekkel tudom közvetíteni a kutya felé, hogy márpedig itt nem ő a jani? Azelőtt nem is figyeltem ezekre, az előző kutyáim egyszerűen tudták.



2013. jan. 18. 10:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

ha szeret hurkázni, akkor lehet az is a jutalma, ha jól viselkedik.

Amit irtál, hogy hazarongyol: nem tudom honnan került hozzátok a kutya, de az , hogy sétálni nem volt soha ezer %. most a sok infotól, szagtól egyszerűen az agya lefárad, és menne vissza pihenni. Ha otthon játszotok huzogatóst, akkor ezt próbáljátok meg akkor is amikor kimentek. (szerezz be egy kis hurkát) engedd el a pórázt, és játszatok. A játék egy nagyon jó kapcsolatépitő dolog. A kajamegvonással az az egy gondom van, hogy először is mire a kutya ugy igazán kezd éhes lenni, az lehet 2 hét is. Viszont az éhség növelheti a zsákmányszerző ösztönt, és az agressziót is.

2013. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A kötődési tréning 5 hét, mikor csak kézből kap enni a kutya, csak tőled és csak séta közben behívásra, feladatokra, mikor veled foglalkozik. Itt is érdemes egy-egy koplaló napot kihagyni, ahogy egyébként is ajánlott.

Pont azért, mert a kutya éhesebb, megnő az ösztönhőmérséklete, az első 2-3 hétben még rosszabb is lehet. Úgy a 4. héttől várható látványos javulás.

2013. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Úristen..Akkor 5 hétig magyarán csak a jutalomfalatot kapja? Gondolom abból többet. És még ebben is koplalónap? Ha nincs más én megcsinálom, de kérlek erről írjatok még, nem akarok úgy belevágni, hogy nem tudom a pontos menetét.


40 kg a kutya, már ha 1-2 napig nem kap enni, akkor is az összes csontja, bordája kint van. Kórosan soványan kerül hozzám, alig volt 25 kiló.

2013. jan. 18. 16:19
 24/26 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a kajásat, amit mondtatok. Mivel vacsi este 9 körül van, ezért egy dentastixet adtam neki, megvártam amíg félig elrágcsálta, majd odaálltam elé, először nem akarta odaadni, de nem morgott, meg semmi, csóvált, ahogy szokott. Elvettem tőle. Tudom, írtátok a lopást. De ha már elkezdtem ezt a gyakorlatot nem hagyhattam abba. Kicsi összefogdostam, majd leraktam a kutya elé, de nem engedtem neki, hogy rárontson. Kb. 20 percig figyeltem a másik szobából, ahol ő nem lát, de nem ette meg. Utána nagy dicséret, simi, majd újra kézbe vettem a dentastixet és odaadtam neki.


Jól csináltam? A lopást leszámítva... Este majd szóval elkergetem a kajájától.

2013. jan. 18. 16:46
 25/26 anonim ***** válasza:
amit még elszurtál. irod, hogy tudja, hogy rosszat csinált odament, és a adtál neki egy seggest. na most a kutya csak a pillanatokban él, ez az ő nyelvére leforditva. Odamentem a gazdihoz, erre rávágott a fenekemre. Nem is megyek oda többet. ha odamegy, mindig dicsérd meg, ezzel erősited.
2013. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Dehogy jutalomfalatot. Kiviszed a napi táp adagját a sétára, amit a táljában adnál oda, és részletekben megkapja különböző feladatokra: ültetésre, fektetésre, behívásra. Lehetőleg minél nehezebb szitukban kapja, pl. eddig nem jött oda ásásból, most odahívod, és arra kap kaját.
2013. jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!