Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó border collie...

Milyen jó border collie kenneleket tudtok?

Figyelt kérdés
Annyi a kikötés, hogy ne olyan egetverő ár legyen, de azért normális kutyák legyenek. Nem azt mondom, hogy 60000 Ft legyen... és ha lehet, valahol Komárom-Esztergom megye környékén legyen.
2013. jan. 18. 18:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Alexandra: ez a kutya a FH-ból van...

http://www.youtube.com/watch?v=LawYwwwe9pU

Sportolnak vele, meg minden, de ez azért inkább show mint munka/sport border. Már csak a termete, szőre, drive-ja.

2013. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jah és félreértés ne essék, a csajszi tök ügyes a kutyával. Nem ezért írtam. Csak azért h a fogalmakat tegyük tisztába. Egészséges kutyáik vannak, látok némi koncepciót is a tenyésztésben, de az egyáltalán nem a munka/sport. Az megint egy más kérdés h lehet velük sportolni. És egy harmadik, h ez mennyire lesz eredményes...
2013. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
... mennyire lesz eredményes. Mondjuk egy magyar versenyen maxi A1-ben 3.nak lenni egy hibátlan futammal a border collie-t a gyakorikérdések.hu- n keresők 99% vélhetően elég eredmény ;-) De elnézve a borderes témákat ezen az oldalon, ide is megérkeztek a hittérítők, akik szerint ha valaki agilityzni is akar a borderével, az aztán csakis valami spéciális munkakennelből vegyen, mert különben... őőő... hm... nem jut ki a VB-re meg az EO-ra... vagy nem tudom miért :-D
2013. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam h a kérdező ne vegyen innen - hisz hobbi frizbire, meg kiállításosdira, amire szeretne, tökéletes.

De lehet h nem csak a kérdező olvassa ezt, és azt ne vezessük félre azzal, h ha innen vesz akkor nagyon jó, eredményes munka/sportkutyát kap. Mert vannak olyanok akik azelőtt álmodnak arról h rangosabb versenyen is eredményt érnek el, minth agilityznének. Mielőtt elkezdtem gyerekként úszni, nekem is az álmom az volt h olimpiai bajnok legyek...más kérdés h nem jött össze. De komolyan mintha szégyen lenne h az embernek vannak céljai és nagyobb elvárásai egy kutyával.

2013. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Senki nem írta, hogy szégyen lenne, nem is az- mindaddig semmi kivetnivaló nincs benne, amíg a kutya társ ezekben a célokban és nem eszköz. És persze, tegyük helyére a dolgokat, bár persze az is jó kérdés, hogy mitől lesz egy kennel "munka kennel", mert szoktak itt különböző nevek felmerülni, de - javíts ki ha tévedek- nem nagyon tudok olyan magyar bc kennelt, ahonnan tömegével kerültek volna ki nemzetközi szinten is eredményes agilitys vagy terelő kutyák ;)

Az meg ha, valaki- kezdőként- úgy akar kutyát venni, hogy majd mekkora nagy eredményeket ér el vele- függetlenül attól, hogy számomra nem egy szimpatikus hozzáállás- az ő dolga, de az ilyenekből szokott a nagy pofáraesés lenni, mert az agilityben több múlik a felvezetőn, mint a kutyán, és ha csak az adott kezdő agilitys nem valami szupertehetség, valószínűleg még többre is jut egy kicsit lassabb, de könnyeben irányítható kutyával, mint egy ultrabrutál munkakutyával, akihez lehet hogy évek múltán sem nőne fel felvezetésben...

Számomra ezért furcsa, hogy valahányszor idetéved valaki aki olyan kutyát szeretne akivel majd talán agilityzni is fog, rögtön mennek a kommentek, hogy de csak ebből meg abból a (vélt) munkakennelből vegyen, mert különben sírhat élete végéig. Szerintem ez is a tények torzítása...

(én sem azt mondom, hogy menjenek és vegyenek az első szembejövő show-kennelből, mert tény és való, hogy már vannak olyan borderek, amik egyszerűen 'alkalmatlanok' (úgy általában bármire), de azért merem remélni, hogy még mindig nem ez a gyakoribb...)

2013. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs egyelőre munkakennel. Próbálkozások vannak, de ennyi. Én most tudok egy párosításról, amelyikből sportra vennék (azt nem tudom, hogyan terelnek, mert a szülőkkel ha jól tudom csak agilityznek - ellenben mind a kettő munkavonalból való).

Ám én azt nem mondom soha h ha egy kezdő agilityzni akar, akkor csakis munka kutyával vághat bele. Felelőtlenség is lenne, hisz valószínű pont a sikerélmény marad el és utána a kutya szívja meg valószínű ha nem elég kitartó az emberünk.

De ezen mostmár kár ennyit rugózni. A lényeg h az ember legyen tisztában azzal, h milyen kutyát hoz el és azzal mik a lehetőségei, korlátai. A tenyésztőknek meg annyi felelőssége van h egy show kutyát ne hirdessenek úgy h "sportra" - legalábbis benne ez nagyon visszásságot kelt. (mondjuk én versenysportolok, így nekem a sport nem egyenlő a "lemegyek a Margitszigetre egy körre)

2013. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat de én csak olyat tudok mondani ahonnan ne vegyél [link]

Én megjártam a kutyámmal ami innen van :( Senkinek sem ajánlom!

2013. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!