Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie ilyen feltételek...

Border collie ilyen feltételek mellé?

Figyelt kérdés

Lakásba lenne, iskolába járok, de reggelenként lenne neki egy óra séta, némi agyi lefárasztással és labdázással/frizbivel. Olyan du. 3-4 körül vinném le kb. 2-3 órára, amiben egy nagy rohangálás más kutyákkal, különféle feladatok, és játék lenne, és este szintén olyan 1-1,5 óra.

Hétvégén gyakran szóba jöhetnek a kirándulások, mert van a közelben nem egy tó, és pár percnyi autókázással el lehet jutnia Kő-hegyre is.


2013. jan. 15. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de gondold meg jól, hogy később nem leszel e lusta felkelni suli előtt sokkal hamarabb, hogy foglalkozz vele. Nagyon okos fajta, de igényli a társaságot. Mennyi idős vagy?:) jó kutyázást
2013. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 MrHard ***** válasza:
56%
Én lakásba nem vennék Border Colliet! Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy bármilyen kutyát lehet lakásba tartani és ez rendben is van, csak győzzed kimozgatni!!! Egy idő után szerintem eléggé terhessé válik az, hogy napi több órát lent tölts a kutyával, főleg, ha az embernek egy idő után más dolga is akadna (bulizás, pasizás, csajozás stb...)! Lakásba én mindenképpen egy lényeges kisebb mozgásigényűés kisebb testű kutyát tartanék Pl. Bischon, Yorki, Törpe uszkár, Francia Bulldog, Mopsz stb... Ha ezt,amit leírtál évekig képes leszel csinálni, akkor hajrá, de nem kis feladatra vállalkozol! Sok sikert és kitartást, ha mégis ennél a fajtánál maradsz!
2013. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Látszik h olyanok szólalnak meg akinek nincs border collieja. Nekem egy munka borderem van, lakásban és jééé egybe van a lakás, a kutya nem idióta benne, és mégsem vagyok lenn napi 4 órát.

Szerintem nyugodtan, HA tényleg életformának gondolod... abba gondolj bele (ha bele tudsz annyira) h amikor pl egyetemre mész mi lesz meg ilyenek.. Ha valakire rá kell bízni ki lenne az stb.

2013. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 15. 17:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelel ez így neki, de azért gondold át alaposan! Nagyon okos, szép és aktív kutya, sok mozgás kell neki. Bár egy sérült ismerősömnek egy border a segítőkutyája. Lakásban él vele, és nincs valami nagyon lemozgatva, nem is sokat játszanak, mégis jól érzi magát, tökéletesen elvan. Pár házzal arrébb pedig egy iszonyat lusta border collie lakik. Akárhányszor végigsétálok az utcán, minden kutya rohan a kapuhoz, megugatja a járókelő idegeneket ahogy azt kell, kivéve őt. Ő mindig csak alszik, pedig nem egy öreg kutya, szemben a szomszéd utcában lakó 12 éves hiperaktív borderrel. Tehát, bár általánosságban aktív fajta, vannak kivételek. Ha nem akarsz túl hiperaktív kutyát, válaszd ki az alomból a legalacsonyabb energiájú kutyust.
2013. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos volt. :D
2013. jan. 15. 18:35
 7/18 MrHard ***** válasza:
3/6-nak! Mid van, munka Bordered???!!!! Akkor ezek szerint le tudod fárasztani agyilag nap mint nap... Szerinted mindenki csak munkakutyának akarja??? Ha elolvastad volna rendesen, amit írtam, akkor nem lennél ilyen lekezelő! Nem is értelek! Ne magyarázd már meg, hogy egy ilyen fajtát, ha nem kötöd le folyamatosan a figyelmét, akkor minden probléma nélkül tudsz lakásban tartani!!! Én sem írtam mást, csak ajánlottam helyette olyan fajtákat, amikkel egyszerűbb az együttélés egy kis lakásban! Tessék, neki lehet állni lepontozni, az úgyis megy... Te nem nagyon írtál semmi érdemleges információt, egyszerűen csak véded a kedvenc fajtádat! Írd le a kérdezőnek, hogy hogyan sikerül agyilag lefoglalni a kutyusodat, hogy bírja a lakást és akkor el tudja dönteni, hogy valóban érdemes-e belevágnia! Ha munkakutya, akkor nem hiszem el, hogy csak pisilni viszed le...
2013. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 MrHard ***** válasza:
bocsi, 3/7-nek ment...
2013. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 MrHard ***** válasza:
ááááááááááááááááááááááááááá hülye vagyok :D:D:D:D:D:D Na mindegy, tudja, hogy kinek :DDDDDDDDDD
2013. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad volna rendesen amit írok akkor látnád, h a kutya nincs lenn napi 4 órát, és nem rombol. Ez nem csoda, csupán jó kutya-gazda kapcsolat. Nem kell túlmisztifikálni ezt a fajtát ennyire - csupán az embernek tudni a kell a korlátait. Van-e igénye arra h a kutya ne csak egy kutya legyen az életében, hanem életforma. Ha igen akkor bárhova lehet vinni bármilyen kutyát kb.

És igen, munka borderem van, direkt nem kiállítási vonalból vettem... mert agilityzünk. Egy sérülés miatt július óta nem volt pályán, de ettől még nem idegbeteg. Az a kutya amelyik megállás nélkül pörög, annak idegrendszeri problémája van vagy egyszerűen neveletlen. Semmivel nagyobb extrát nem csinálok vele mint a másik kutyámmal, igaz nem fifke kutya életet él egyik sem, attól függetlenül h a másik egy keverék, aki még nem is munkamán :D Szóval amíg nincs bordered addig kár osztani az észt h ilyen meg olyan (mert ezt meg ezt olvastam róla...)

2013. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!