Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Figyeltél már meg hasonlóságok...

Figyeltél már meg hasonlóságokat a gazdik között, akiknek ugyanolyan fajtájú kutyája van, ha igen mit?

Figyelt kérdés
Itt most főleg NEM a yorkisokra vagyok kiváncsi, hanem pl a goldenes gazdikra, labisokra, németjucisokra, agarakéra, bernáthegyi, mopsz, szamojéd, bernipásztor stb.
2013. jan. 18. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Pl. aki huskyt választ vagy a szép kék szemeiért teszi, de a fajta igényeivel egyáltalán nincs tisztában, vagy azért mert szeret mozogni, és jobban bejönnek neki a kicsit önállóbban gondolkodó fajták.

Akik magyar fajtát választanak, általában érdeklődnek a magyar hagyományok, kultúra iránt.

Az amstaffosok, pitbullosok között rengetegen azért veszik meg ezt a fajtát, mert menő, úgymond 'pö.cshosszabbításnak'.

2013. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz:)
2013. jan. 18. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyet értek az előzővel, mudim van és stimmel amit írt :)
2013. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
azlért kéremszépen tisztelet a kivételnek :) én lány vagyok és pitbullom van és a melleim méretével meg vagyok elégedve :D
2013. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A 'rengetegen' szerintem még mindig nem 'mindenkit' jelent:)
2013. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy a mopszosoknak jó a humorérzékük, viccesek. :D
2013. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Általános dolgokban még nem volt alkalmam megfigyelni ezt a témát :) De Kispalikee-nek igaza van :)

Nekem van egy szintén bullmasztiffos barátnőm, (a fajta kapcsán ismerkedtünk meg), de rengeteg mindenben hasonlítunk egymásra (humor kapcsán is egy hullámhosszon vagyunk, az élet dolgait is kb. úgy látjuk) stb. stb.

De nyilván azért ilyen szintű hasonlóság a véletlen műve is részben :)

2013. jan. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy azok, akikhez nem csak véletlen kerül a kutya, hanem ők maguk választanak fajtát és hozzájuk való fajta van a birtokukban, igencsak hasonlítanak habitusukat tekintve. Erre egy barátnőmet tudom felhozni példának, akinek afgán agara van és a kutyakozmetikus, akihez járunk, akinek szintén. Nem ismerik egymást, de nagyon hasonlóak minden tekintetben. A másik példa amit tudok felhozni én vagyok és a tenyésztő, akitől a kutyámat vettem. Irtósok közös van bennünk és eddig fel sem tűnt igazán, csak most, miután feltetted ezt a kérdést :D
2013. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem tacsim van, fiatal vagyok és csaj. Én azért választottam ezt a fajtát, mert nagyon tetszik a habitusa, a karakán egyénisége,az, hogy okos és az, hogy a gazdájához "legendásan" ragaszkodik. Meg persze szerintem szépek is. Viszont nagyon sok öreg néninek meg családnak van tacsija csak azért, mert "vicces" meg aranyos, ahogy ők mondják,az igényeiket meg le se tojják. Egyik kutyás ismerősöm viszont pont ezek miatt választott tacsit, mint én. Vele eléggé sok mindenben hasonlítunk.
2013. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na igen,ezt én is észrevettem, hogy a tudatosan bizonyos fajtát választó gazdik hasonlóak, meg talán köztük van a legtöbb "modern" kutyás. Tehát aki tudatosan választ tápot, odafigyel a kutyája képzésére, állatorvosra, hosszúszőrű fajtáknál a kutyakozmetikára.


Ami még jellemző, hogy a németjuhászos gazdik többsége 30-50 között lévő férfi és a keményebb kézzel bánnak a kutyáikkal. Keményebb kutyasulikba járnak pl.

2013. jan. 19. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!