Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Vörös-fehér amerikai...

Egy Vörös-fehér amerikai staffordshire terrierhez milyen színű kant ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretném fedeztetni a kutyámat és el szeretném kerülni hogy a csíkos és tri-kolor kiskutyák legyenek többségbe...

Személy szerint ezekre az összeállításokra gondoltam:

-Fehér

-fekete-fehér

-sárga-kék

-májszín

De nagyon hajlok a fekete fehér kutyára mert én is szeretnék venni még egyet.


2013. jan. 18. 21:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok.


hiába kombinálsz csak elméleteket gyárthatsz de ettől még nem biztos hogy minden úgy lesz ahogyan te azt kigondoltad. hidd el tudom miről beszélek. láttam már olyan almot ahol egyazon színűek voltak a szülők (vörös fehér) mégis totál vegyes alom született. sőt volt köztük egy szén fekete aminek a barna szabályos kerek pöttyeit csak a napfényben lehetett látni.


ne haragudj de pont ezzel a fajtával kapcsolatban nagyon nehezen tudom elhinni hogy valóban tenyésztővel lenne dolgod. egyrészt mert ennek a fajtának jóval több a szaporítós vonala (ez a fajta a legkedveltebb a kleorbőrű népeknél) másrészt egy tenyésztő az már régen elmondta volna neked ugyanazt amit én leírtam így nem is tetted volna ide fel ezt a kérdés.


arról nem is beszélve hogy ha valóban szeretnéd ezt a fajtát (és a kutyád!)akkor nem csesznéd el az alakját egyetlen elléssel sem. én imádom ezt a fajtát de nincs is undorítóbb látvány egy eléssel szétcseszett staffi testénél.

magam is csak ugyanazt mondhatom, sajnállak a felelőtlenségedért és az esztelenségedért.

2013. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes azt írtad nem akarsz tenyészteni később meg azt hogy minden papírja és szűrése megvan ahhoz hogy tenyésztésbe lehessen fogni vele. Gondolom tenyészszemlén is volt. Mondjuk egy átlag kutyatartó aki NEM akar tenyésztni , nem szerzi be ezeket. Tehát szerintem te mégiscsak tenyészteni esetleg szaporítani akarod.
2013. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"az h. évente egyszer fedeztetem be az szerintem nem fog senkinek se fájni" Csak a kutyádnak. Tönkre teszed ezzel! Még tenyésztők is minimum csak 2 évente szoktak új almot lehozni egy-egy szukától! És megkérdezhetem, mégis mennyi idős ez az amstaff? Az eddig elárult tudatlanságod felelőtlenséged alapján jó, ha már egyáltalán van egy éves.

Egy mocskos szaporító vagy, drágám, semmi más. Te is csak arra vagy képes, hogy tönkre vágd a fajtát, amit látszólag nagyon utálsz. Kiállítási eredmények vannak? Munka eredmények? Tenyészszemle? Csak a tk és szűrések nem elegendőek, bár valószínűleg ezek is csak kamuk, nehogy túlságosan gerinctelennek tűnj még a végén.

2013. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:31


írta hogy ha nem fedezteti a kutyáját akkor felcsinálja más kutya. tehát muszály almot gyártani mert arra a szukára ha már képtelen volt ivartalanítani, képtelen még vigyázni is. mit gondolsz ez egy felelősségteljes gazdi? szerintem mégcsak felnőtt ember sem lehet mert ilyen gondolkodás módot én még életemben nem pipáltam! ezek után azt pedig nyugodtan elhiheted hogy nincsen itten semmilyen tenyésztő de még csak szűrések sem. ha annyira ért a dolgához de egyáltalán a tenyésztéshez ilyen kérdést még csak fel sem tett volna, sőt semmilyet. egy buta és tapasztalatlan kutyatartónak próbáljuk adagolni az észt hogy legyen szíves ne vigye már a szomszéd utca kétes tisztaságú staffinak látszó kutyájához pároztatni. sajnos innen a gép elől egyebet nem tehetünk hiszen mindenre rávágja hogy a papírok megvannak és tapasztalt is a dolgok terén amit őszintén szólva erőssen kétlek, már magából a kérdésből kiindulva. az hogy összeteszek két basset hound kutyát és abból születik egy alom, még messze nem vagyok tenyésztő. mást nem tudunk tenni mint remélni hogy a kiskutyák jó kezekbe kerülnek :(

2013. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
egyébiránt még azt hozzátenném hogy nekem pitbull kanom van. egy ismerősnek pedig szukája. olyan gyönyörűnek találja az enyémet (írtó büszke is vagyok ám rá) hogy szeretné pároztatni őket. le kellett hogy lombozzam, ez a kutya hamarosan ivartalanítva lesz. nem fogok gyártani kutyákat amikkel ki tudja mi fog történni. kedvesen felajánlottam neki hogy megadom a tenyésztő elérhetőségét akitől vettem nem kis summáért. azóta nem beszél velem. halottam viszont hogy bepároztatta egy argentín doggal, fekete fehér kis keverékek születtek, és nem nagyon tudja elpasszolni sehova. erről már nem írnék véleményt mert önmagáért beszél.
2013. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Elbeszélgettél te már egy állatorvossal? A kutyának nem kell szülni, hogy egészséges legyen.
2013. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A szukának az apja fekete-fehér az anyja pedig sötét májszínű.

Nem tenyészteni akarom... egy fedeztetés nem tenyésztés és az sem egészséges ha soha nem lesz kölyke egy kutyának ivartalanításba meg nem fogok belemenni... Családba van kutyatenyésztő (basset hound) és belelátok én is ennyire amiket ti írtatok...

de tegyük fel ha fekete-fehér kannal tenyésztem akinek az apja csíkos és az anyja pedig fekete-fehér... (mivel mindkét részről a szülők sötétek) nagy a valószínűsége h. sötét színű kutyák lesznek (csíkos,fekete sötét vörös meg stb...)

De viszont ha nem fedeztetem meg van rá az esély h. felcsinálja a basset vagy a másik kutya... Annak emg igen igen senki nem örülne...



saját magadnak mondasz ellent már ne is haragudj... arról nem is beszélve hogy oltári nagy hülyeség hogy nem egészséges ha nem lesz kölyke.. régi módi "falusi" felfogás... pont hogy akkor lesz nagyobb baja mert nagyobb a kockázat az emlőrák és méhrák kialakulásának.


"ivartalanításba meg nem fogok belemenni."


miért is nem kedves szaprító?

2013. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
11:18 Hidd el tisztába vagyok azzal amit írsz. Megse fordult a fejembe hogy ennek a szerencsétlen kutyának valóban megvannak a papírjai. De attól tartok teljesen mindegy hogy ki mit mond azok a kölykök meg fognak születni. Aztán ha nincs szerencséjük utcára menhelyre kerülnek mert a felelős gazdik egy kis plusz pénzért, vagy azért mert a szukának egyszer szülniük kell. Mások meg arra áldozzák az idelyüket és pénzüket hogy megmentsék ezeket a nyomorult kiszolgáltatot kidobott életeket. Bevallom ilyenkor ezeket ez embereket elvinném pl az illatos útra és beleverném az orrukat hogy nézze meg mit csinál hiszen az ilyenek miatt van ott egyre több állat.
2013. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve,hogy tele van a net SOS gazdikereső stafford babákkal.Sőt,egész almoktól is megszabadulnak,mert nem tudják eladni őket.Először jönnek a rossz dumával,hogy mindnek lesz gazdája,aztán mégsem.Utána jön a siránkozás,hogy rögtön intézzenek nekik gazdit az állatvédők vagy vigyék el őket,mert egyrészt ez a dolguk(pedig nem),másrészt meg le lesznek altatva a kiskutyák,ha nem lesz rögtönazonnal helyük.
2013. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Értesz a kutyákhoz?

-Hár amit leírtál az ellenkezőjét bizonyítja.

Tenyésztőhöz viszed?

-Igai tenyésztő nem állna veled szóba

Nem akarod tenyészteni?

-De azért minden évben egyszer fialtatnád,

-kb ennél többször már nem is lehetne.

Nem fáj nekünk hogy minden évben szalagon gyártod a kétes kölyköket?

-Nézz be egy menhelyre.

A kutyának egyszer fialni kell?

-NEM KELL!

-De te nem hogy egyszer, minden évben??

-EZ A SZAPORÍTÁS !

Odafigyelsz a kutyádra?

-Hagynád egy másiknak hogy felcsinálja?

-Odafigyelsz arra a kutyára egyáltalán?

-Minden évben csak azért gyártasz le vele 10 kölyköt, hogy ne hogy a Bassettől legyen kölyök?

-Szerinted annyira szükség van évenként +10 kutyára hogy ezért tönkre teteted a sajátodat is?

SZERETED TE A KUTYÁDAT?

-EMBER az egy KUTYA NEM KÖLYÖKGYÁR, konkrétan abból fog állni az élete hogy fekszik és szül, szerinted ez rendes élet?

-Hogy fogsz vele foglalkozni játszani ha állandóan ott fog szülni a garázsban?

-Hogy fog már kinézni?

-Olyan logó hasa és csecsei lesznek mint egy fejős tehénnek, hát hogy néz ki egy Staffi úgy?


Te nem tenyésztő vagy hanem egy tipikus undorító szaporító, mert pontosan azok csinálják ezt amit te.


Egy tenyésztő sokkal felelősségteljesebb, nem gyártat ennyiszer kölyköt egy szukával, ha van rá igény akkor hoz le kölyköket.

Odafigyel mindkét kutya őseire, és csak olyanokat tenyészt akik biztosan egészségesek és eredményeik is vannak.

-A tied mit tud felmutatni?

-őőő.... izééé.... egész életében ott ellett a garázsban...

Egy tenyésztő azért csinál almot hogy a fajta jó tulajdonságú egyedit örökítse tovább, nem azért hogy futószalagon meglegyen az évi 10 kölyök.


És kérdezem törzskönyve lesz a kicsiknek?

Mindegyiknek lesz felelős gazdája?

-Természetesen INGYEN fogod a kicsiket odaadni, elvégre csak azért születtek hogy az anyjuk szüljön egyet.

-Jah és a későbbi almokat is INGYEN fogod oda adni elvégre azok is csak azért születtek hogy az évben szüljön egyet.

És nem esel át a ló túloldalára?

-Egy jól tartott kutya vidáman elél 15 évet úgy hogy egyszer sem szült és megmarad az alakja erre annyi példát látok magam körül, te meg konkrétan az egész életét szüldöséssel akarod eltölteni.

-Megszült a kutya egyszer most már élhetné a normális életét, de te mégis elveszed ezt azzal hogy csak szülni fog egy garázsban élete végéig, ez szerinted élet? Minek az egész ha élvezni sem tudja.

-Arról már nem is beszélve hogy rövid életű lesz a kutyád, mert nem erre lett kitalálva a teste, és szerintem szellemileg se lehet ezt bírni.

-Fenn áll a komoly esély hogy a szülések miatt a felére csökken az élettartama, vagy csak belehal az egyik szülésbe.

-És te ennek ellenére ki teszed ilyennek, szereted te azt a kutyát?

-Vagy csak gyártatod vele a kölyköket azt majd jó pénzért eladod őket, ha meg kimúlik akkor meg majd az egyik kölyökkel folytatod mi?


Szívtelen embertelen szaporító vagy, annak is az egyik ha nem a legrosszabb fajtája.

2013. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!