Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek német juhászt...

Ha veszek német juhászt kutyát hol vegyek? (kitől, mitől) És mit nézek meg rajta? Mit kell kapnom hozzá?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy a mancsából meg lehet nézni hogy mekkora lesz, mert akkor nem ilyet akarnák... [link] inkább ezekhez hasonlót [link]

[link]



2013. jan. 19. 01:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ne legyen óriás kövér, de kicsi sem.

Vagy ezt nem lehet megállapítani?

2013. jan. 19. 01:07
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Menhely?
2013. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék menhelyről, inkább valami kutya bolt vagy tenyésztőtől kb 2-3 heteset.

Ha tudtok válaszoljatok a többire is légyszíves, előre is köszönöm mindenkinek.

2013. jan. 19. 01:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Kutya bolt, ahol állaltot is árusítanak, a legjobb tudomásom szerint nincs /szerencsére/. Tenyésztőnél, expresszen, netes apróhirdetési rovatokban nézz szét. Ha hosszabb a szőre, esetleg enyhén hullámos is akkor minden bizonnyal nagyobb termetű lesz. De a szülőkből úgyis látod majd, milyen lesz. Leghamarabb 8-10 hetes korától tudod elhozni. Ez neked is jó, és a kölyöknek is, mert jobban tud szocializálódni, kevesebb gond lesz vele. Csak olyan helyről hozz, ahol rendesen megkapta az oltásokat. Én 2-3 hetesen választottam ki a kutyám, utána hetente mentem látogatni, ellenőrizni, hogy minden rendben van e. Először mindenképp a szülőket nézd meg, kérdezd meg, hanyadik alom, milyen időközönként szoktak fedeztetni, milyen tápot kapnak a kölykök stb..
2013. jan. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Es akkor mi legyen ha kulfoldon elek es a kutya mondjuk 10 hetes es nyilvan nem ert magyarul...?
2013. jan. 19. 03:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat de be lehet tanitani... majd kuldjek linket hogy melyiket vegyem meg?
2013. jan. 19. 03:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első talán egy Ó-németjuhász, nekik van ilyen hosszú hullámos szőrük és általában sötétebb árnyalatúak.

A második és amire te gondolsz az a rajzos.


Hát itt jókora képzavar és tudásbéli hiányosságok vannak ahogy elnézem :)


Tenyésztő 8 hetes korától adhatja oda, de amúgy annyi hogy megnézed a szüleit, mert ott kéne lennie legalább az anyának nyilván :)

Meg amit előttem írtak azokra is figyelj oda, szülő törzskönyv, eü. szűrések, oltások, eredmények.

A tanítással még ráérsz bőven, amíg nagyon kölyök tartsd a lakásban hogy szokja az embert és megtanulja mit lehet mit nem.

A kutya nem a nyelvet ismeri hanem a hangsúlyt, akármennyi idősen taníthatóak.

Azt válaszd amelyik szimpatikus és húz a szíved hozzá hogy igen ez az én kutyám.

2013. jan. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdemes nézni hogy a fején megvannak a azok a jellegzetes "német juhász"vonások..Keress rá interneten és figyeld meg ezeket!Ha tenyésztőtől veszed,akkor törzskönyvet és egy kezdőcsomagot..Ha jó a tenyésztő elmondja hogy bármikor felhívhatod tanácsért!(én ezeket az összes kutyámnál megkaptam,tavasszal fogok csivavát venni és az a tenyésztő is ezeket fogja mellé adni)keress minél jobb tenyésztőt ha igazi német juhászt akarsz!Bár néhány tenyésztő biztos elég drágán adja,de minél jobb a tenyésztő annál kisebb rá az esély hogy beteg lesz vagy valami,még nem tudott genetikai hibája van....Sok sikert!
2013. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztőtől veszed a kutyát akkor nagy valószínűséggel akkora lesz, amekkorának lennie kell a standard szerint.


Ha külföldön vagy, előfordulhat hogy árulnak a boltban kutyákat, de semmiképp sem ajánlom, hogy onnan válassz. Romániában pl. árunak, sokszor láttam apró, sovány kis kölyköket egy üvegketrecbe zárva néhány szem forgáccsal, a szívem szakadt meg.


Válassz ki egy jó tenyésztőt, akár az internetről, a holnapon nézd meg a kutyái eredményeit, a szűréseit és hogy mikor lesz alom. Attól függően hogy mikor szeretnél kiskutyát adott esetben le akár előre le is kell foglalnod egyet közülük.

A szerződésben szerepel, hogy leghamarabb 8 hetes korban, chippel, oltva, féregtelenítve adja oda, hobbi célra esetleg csak törzskönyvmásolattal, és az is hogy mire vállal garanciát. Az árakat nem ismerem, de biztos vagyok benne hogy 80-100 ezer forint alatt nemigen kapsz jó kutyát.


A nyelv nem okoz problémát - nekem román kutyám van és angolul tanítom. :)


Ha nem vagy biztos abban hogy jó kennelt választottál nyugodtan linkeld be a honlapjukat, biztos vannak itt akik értenek a fajtához és ismerik a kenneleket.

2013. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

A középső képen a normál rajzos nj van. Az utolsó képen inkább munkavonalas a kutya.

Milyen célod, elvárásod van a leendő kutyáddal? Ha egyszerűen egy szép, családi kedvencet akarsz, nem éppen a legnagyobb tenyésztőket kell választani.

2013. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!