Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning 3. hét. A...

Kötődési tréning 3. hét. A kutya elkezdett nagyon rossz lenni. Ez normális ebben a fázisban, vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van nálam a kutyus, 2,5 hete csináljuk a tréninget. Eddig minden rendben volt, szót fogadott, ment a behívás, stb.

Tegnap óta viszont teljesen elkanászodott. Séta közben végig fegyelmeznem kellett. Ma pedig egyszer csak a séta vége felé elszaladt tőlem át az úttesten, és nem akart visszajönni sehogyan sem, kénytelen voltam utána menni. Megszidtam, megkötöttem és hazahoztam. Amúgy ma koplalós napja van, így nem volt érdekelt benne hogy vissza jöjjön... Még egyszer sem történt ilyen amióta nálam van. :( Kutyaszart is felevett és messziről hiába szóltam rá, oda kellett hozzá mennem hogy abba hagyja. Ilyen semvolt eddig.

Eléggé el vagyok keseredve, mert eddig olyan szépen haladtunk, azt hittem jó úton járunk. :(

Ez normális a tréningnek ebben a szakaszában, vagy én csinálok valamit rosszul???



2013. jan. 19. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kötődési tréningben van koplaló nap?
2013. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Ez milyen tréning?Hát őszintén én se szeretnélek a helyében ha nem adsz mindig enni.
2013. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen előfordul, hogy menet közben rosszabb lesz a helyzet, de a végére minden rendben lesz! Csak azt nem értem, hogy miért nem az oktatóidat kérdezed, ha valami probléma vagy kétség merül fel benned?
2013. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút normális. 2.-3. héten van a mélypont általában, onnantól erőteljes a javulás. Ha koplalónap van (elég egy héten 2, nem egymást követő napon) ne is engedd el pórázról, hogy alkalma se legyen olyan bevésődéseket szerezni ez idő alatt, hogy elmehet tőled, te pedig nem tudsz mit tenni.
2013. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Szandi: javasolni szoktak egy-két nap koplalónapot egy héten, persze csak ha a kutya láthatóan nem elég motivált. Erre inkább az első 3 hétben lehet szükség, általában utána már rájön, hogy csak jó a gazdival lenni:)
2013. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Oksa, köszi az infót :)

Ma is tanultam vmit :)

2013. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Oktató nincs, sajnos nincs rá pénzem. Egy ismerősöm már mindhárom kutyájával végig csinálta,ő lát el tanácsokkal, csak most épp kórházban van, így nem tudok vele nagyon beszélni.


Az megnyugtató, hogy valóban szokott lenni ilyen mélypont, akkor remélem ez csak az. Vajon meddig fog tartani? Néhány nap csak?

Köszönöm a tanácsot, inkább nem engedem akkor most el a pórázról!


Heti 2x van koplaló napja. Ez egyrészt a tréning miatt is jó, másrészt a fogyókúrájának sem árt. Még a dokit is megkérdeztem, hogy nem gáz e, azt mondta, nyugodtan, főleg hogy túl jó súlyban van a kutyus, bőven van zsír amit égethet. :)

2013. jan. 19. 13:32
 8/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
A helyedben a parkba kiérve leültetném, rákapcsolnék egy hosszú, 10 méteres pórázt, EZUTÁN kapcsolnám le a normális pórázt, majd kis szemkontakt után mehetsz-cel elengedném...a hosszú pórázt hadd húzza maga után. Így utol tudod érni, nem szokja meg, hogy nem tudsz mit kezdeni az engedetlenséggel
2013. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem csak a behívás a gond, hanem úgy alapból engedetlen lett egyik napról a másikra. De most már javul a helyzet, sokkal jobb. :)

Azért még kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra a témában.

2013. jan. 21. 09:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Legyel mar hozza turelemmel! Egy honap az nem olyan sok meg, teged is alig szokott meg. Gondolom kolyok kutyarol beszelunk, ne kokemeny trening legyen mar csorika elete, jatekosan is lehet tanitani. Eloszor alakuljon ki a kotodes es fokozatosan tanitsd igeny szerint. De egy kiskutyanak jatek is kell!
2013. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!