Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning 3. hét. A...

Kötődési tréning 3. hét. A kutya elkezdett nagyon rossz lenni. Ez normális ebben a fázisban, vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van nálam a kutyus, 2,5 hete csináljuk a tréninget. Eddig minden rendben volt, szót fogadott, ment a behívás, stb.

Tegnap óta viszont teljesen elkanászodott. Séta közben végig fegyelmeznem kellett. Ma pedig egyszer csak a séta vége felé elszaladt tőlem át az úttesten, és nem akart visszajönni sehogyan sem, kénytelen voltam utána menni. Megszidtam, megkötöttem és hazahoztam. Amúgy ma koplalós napja van, így nem volt érdekelt benne hogy vissza jöjjön... Még egyszer sem történt ilyen amióta nálam van. :( Kutyaszart is felevett és messziről hiába szóltam rá, oda kellett hozzá mennem hogy abba hagyja. Ilyen semvolt eddig.

Eléggé el vagyok keseredve, mert eddig olyan szépen haladtunk, azt hittem jó úton járunk. :(

Ez normális a tréningnek ebben a szakaszában, vagy én csinálok valamit rosszul???



2013. jan. 19. 12:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Felnőtt kutya. Türelemmel vagyok, nyugi. Ez a tréning egyáltalán nem olyan szigorú. Játszunk is meg minden. Nagyjából annyi, hogy csak akkor kap kaját, amikor szót fogad. Ezenkívül minden normálisan zajlik, semmi felesleges szigorúság nincsen. A kutyus nagyon boldog és felszabadult.
2013. jan. 21. 13:03
 12/17 A kérdező kommentje:

A kutyus már javuló félben, már nem történnek égbekiáltó rosszaságok. :)

Ennek ellenére kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra!

2013. jan. 23. 16:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Az csak nekem tűnt fel, hogy a kutya 1 hónapja van az új helyén? Azt sem tudja, hogy mi történik vele. Az új hely és új gazdi helyzetet ti tényleg különböző engedelmességi tréningekkel oldjátok meg? Nem kéne őt még békén hagyni?
2013. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
biztos jó dolog, csak talán túlmisztifikálod ( talán , te túl sokat vársz ettől a dologtól ?) hidd, el minden csak rajtad múlik, a kutya megérzi, ha " gyenge vagy " ( nem a szó alapértelmében,sokkal inkább átvitt értelemben !)javaslom ,a napot kezd komoly közömbösséggel, a kutyád iránt, csak a legszükségesebb, semmi lágyság, semmi engedékenység ( nincs simi, nincs szemkontaktus, semmi sincs:) a kötődési tréning ,ugyanis nem írja felül a vezéri szerepet! ha ,van akkor ráerősít, ha meg nincs ?? akkor semmit sem ér, csak játék a kutya számára, de nem vésődik be semmi,azon kívül,hogy : lám milyen jól irányítom a gazdámat,sőt még meg is etet,pedig csak addig fogadok szót :)
2013. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mint azt már leírtam, ez nem egy kemény tréning.

Csak egy hónapja van velem, de annyira boldog hogy életében először van gazdája, hogy egyszerűen kicsattan. Az utcán úgy szoktak elsétálni az emberek, hogy azt mondják egymásnak "nézd milyen vidám" Vagy nem szó szerint így, hanem hasonlóan, és ez naponta többször előfordul.

Szóval én nem bántom a kutyát a tréninggel, nagyon is boldog, nagyon is tudja mi történik vele.

Amúgy meg tegnap este és ma reggel olyan szépen sétált velem mint eddig még soha. Ráadásul több ismerősöm is végig csinálta már, és mindenkinek bevált, tehát én is bízom benne.


Amúgy meg én úgy gondolom hogy a kezdetektől nevelni kell a kutyát, nem szabad csak úgy hagyni", különben pikk pakk az ember fejére nő, aztán meg kínlódhatok hogy hallgasson rám...

2013. jan. 24. 09:19
 16/17 anonim ***** válasza:
csináld tovább, és hamar ,pár hónapon belül kiderül ,hogy jól csinálod -e :) "" a türelem ,jó kutyát teremt ""!!!
2013. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Már most is elég jó kutya. :) Nagyon békés nagyon alkalmazkodó, minden adott ahhoz, hogy könnyen meg lehessen nevelni. Nagyon nagy szerencsém van vele. :)

Három hete csináljuk a tréninget, úgyhogy már csak két hét van hátra.

Ma kapott amúgy oltást, és csupa jó híreket kaptam a dokitól. Fiatalabb mint ahogy eddig gondoltam, egészséges és már jó súlyban is van, nem kell tovább fogyózni. Nagyon boldog vagyok. :)

2013. jan. 24. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!