Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan biciklizzek a kutyámmal...

Hogyan biciklizzek a kutyámmal, ha csak betonon tudnék?

Figyelt kérdés
Na, a kérdés elég érdekesre sikerült, de a lényeg: milliószor olvastam, meg hallottam már, hogy kutyával betonon futni nem szabad, egészségtelen, és ízületi problémákhoz vezet. Az én másfél éves kan kutyám imád futni, de sajnos nincsen olyan hely, ahol szabadon elengedhetném szaladgálni.. Gondoltam még arra, hogy futok vele, de én meg nem bírom a tempóját.. Így jutottam a biciklizésre. De azzal meg az a probléma, hogy a kutya nem futhat betonúton, csak föld, vagy homokúton, olyan meg itt sajnos nincsen.. Mitévő legyek ilyenkor..? Nagyon árt neki a betonon való futás? Vagy hogyan futtassam akkor..?
2013. jan. 19. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy. Dehát nem hiszem el, hogy semmilyen zöldövezet nincs ott.
2013. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne futtasd betonon bicóval. Játszatok, keressetek kutyás társaságot, ahol a töbi kutyával tud játszani.
2013. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*többi
2013. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Így ne futtasd se gyalog, se bringával!!!

Keress egy nagyobb parkot, kutyafuttatót, zöld területet és engedd el szaladgálni, játszani

2013. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy futok az enyémmel, hogy én a betonon bicajozok, és az út mellett van egy füves sáv, ő azon fut. Eleinte a pórázzal mindig odairányítottam, most már meg magától is tudja. HA olyan helyre érünk, ahol véget ér a füves sáv, ott lépésben megyünk, mindig mondom neki, hogy "lassan", és már ezt is megtanulta. Ilyen helyen sincs lehetőségetek futni?
2013. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első! Egy kicsike faluban lakunk.. Tényleg nincsen zöld övezet! A szántóföldek vannak itt, de annak többsége fel van kerítve. Ami meg nincs, oda meg ha oda mersz menni a kutyával, nemes egyszerűséggel elkezdenek ordítani, édesanyámmal való közösülésre biztatni, meg hasonlók...

Hát, akkor marad a kertben való játszadozás-futkározás, meg a sima séta.. És még egyszer köszönöm!

2013. jan. 19. 21:47
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ilyen hely végül is lenne! Ez nem is egy rossz ötlet, köszönöm szépen! :) Csak akkor arra gondolom elég rendesen rá kell állni, hogy a kutya csak is a füves részen maradjon.. Nehéz volt neki megtanítani?
2013. jan. 19. 21:49
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem volt nehéz, 2 alkalom kellett hozzá, hogy megértse, hogy a füvön kell mennie. Azt, hogy a betonon lassítani kell, kicsit tovább tartott megjegyeznie, ilyenkor mindig fékeztem, közben mondtam többször, hogy "lassan,lassan". Hamar meg fogja érteni.:)
2013. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat, azt még megkérdezhetném, hogy mekkora kutyád van? úgy értem hogy mekkora testű?
2013. jan. 19. 22:52
 10/17 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy most senki nem jött azzal, hogy tilos kutyát bicikli mellett futtatni, de amikor én írtam be, hogy létezik erre külön kutyafuttató kar (walky dog) amivel sokkal biztonságosabb a kutyát futtatni, mindenki lehurrogott.

A beton meg tényleg nem tesz jót neki, ott lassan menjetek, aztán ha mégis találsz füves területet, kicsit gyorsíthattok:)

2013. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!